Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Nadzieja na iniekcję komórek do regeneracji krążków kręgosłupa

Naukowcy opracowali nową metodę zatrzymywania lub odwracania niepełnosprawności i bólu spowodowanego chorobą zwyrodnieniową dysku w kręgosłupie za pomocą terapii komórkowej, zgodnie z opublikowanym w czasopiśmie studium koncepcyjnym.

Naukowcy z Duke Pratt School of Engineering na Duke University w Durham w Północnej Karolinie opracowali nowe biomateriały zdolne do dostarczania zastrzyku z komórek reparatywnych do jądra miażdżystego (NP), skutecznie powstrzymując ból spowodowany chorobą zwyrodnieniową dysku.

NP to „galaretowata” amortyzacja znajdująca się między dyskami kręgosłupa. Według naukowców, tkanka NP rozprowadza ciśnienie i zapewnia ruchliwość kręgosłupa, pomagając łagodzić ból pleców.

Choroba zwyrodnieniowa dysku jest powszechnym stanem kręgosłupa spowodowanym przez uszkodzenie krążków międzykręgowych. Bardziej prawdopodobne jest, że osoba się starzeje, gdzie dyski zaczynają się nosić i tracą zdolność do amortyzacji kręgosłupa. Może to prowadzić do dalszych komplikacji, takich jak zapalenie stawów.

Poprawa istniejących metod

Poprzednie badania laboratoryjne dowiodły, że ponowne wszczepienie komórek NP może opóźnić zwyrodnienie krążka, twierdzą naukowcy.

Ale Aubrey Francisco z Wydziału Inżynierii Biomedycznej w Duke mówi, że chociaż wiele firm oferuje strategie dostarczania komórek, próbując zatrzymać degenerację dysku, metody są słabe, nieskuteczne i „pozwalają komórkom na szybką migrację z miejsca iniekcji iz dala od miejsca wstrzyknięcia. „

Lori Setton z Wydziału Inżynierii Biomedycznej i Katedry Chirurgii Ortopedycznej w Duke, mówi:

„Naszym głównym celem było stworzenie materiału, który byłby ciekły na początku, żel po zastrzyku w przestrzeni dyskowej i utrzymywałby komórki w miejscu, w którym są potrzebne. Naszym drugim celem było stworzenie materiału, który zapewniłby dostarczono komórki z wskazówkami środowiskowymi, aby promować ich trwałość i biosyntezę. „

Jak działają biomateriały

Sposób, w jaki działają nowe biomateriały, polega na utrzymaniu komórek na miejscu i uruchomieniu procesu, który naśladuje lamininę, białko występujące w natywnej tkance NP.

Schemat obszaru leczenia
Nowa metoda zapewnia dodatkowy zastrzyk z komórek reparatywnych. Kredyt fotograficzny: Aubrey Francisco.

Setton wyjaśnia, że ​​laminina występuje zwykle w nieletnich, ale nie zdegenerowanych dyskach. Białko to pozwala komórkom, które wstrzyknięto, dołączyć i pozostać na miejscu z dostarczonym biomateriałem.

Setton dodaje, że laminina może również umożliwić komórkom przetrwanie przez dłuższy czas, a także wytwarzać więcej „odpowiedniej macierzy pozakomórkowej lub strukturalnej podeszwy dysków, które pomagają zatrzymać degenerację”.

Mając to na uwadze, naukowcy opracowali „mieszankę żelu” zaprojektowaną w celu ponownego wprowadzenia komórek NP do obszaru krążka międzykręgowego (IVD).

Żel składa się z trzech składników; białkowa laminina-111 – która została zmodyfikowana chemicznie – oraz dwa hydrożele glikolu polietylenowego (PEG), które mogą przyczepiać się do zmodyfikowanej lamininy. Po wstrzyknięciu żel utrzymuje komórki w miejscu.

Ten żel wstrzykiwano do ogonów szczurów, w ten sam sposób, w jaki komórki byłyby dostarczane pacjentowi. Igła była utrzymywana w miejscu w cienkiej zewnętrznej warstwie ogonów przez jedną minutę, podczas gdy żel wszedł w obszar IVD szczura.

Pozytywne wyniki wstępne

Wyniki pokazują, że żel zaczął krzepnąć po 5 minutach i przez 20 minut został ustawiony.

Wykorzystując biomarker lucyferazy do monitorowania postępu biomateriałów, naukowcy byli w stanie zauważyć, że więcej komórek pozostało na miejscu 14 dni po wstrzyknięciu, gdy przeprowadzono je z nowym nośnikiem biomaterialnym, w porównaniu z komórkami dostarczonymi za pomocą metod wymagających ciekłej zawiesiny, w których komórki zwykle pozostają na miejscu przez 3 do 4 dni.

Setton twierdzi, że wstępne wyniki tego badania mogą mieć pozytywny wpływ na przyszłość terapii komórkowej. Ona dodaje:

„Koncepcja polega na tym, że komórki te będą promowane, aby wytworzyć matrycę, która może wspierać regenerację tkanek lub zatrzymywać degenerację.Dodatkowe badania oceniające wysokość krążka lub uwodnienie macierzy po dostarczeniu komórek byłyby ważne dla osiągnięcia tego celu.Z pewnością istnieje zainteresowanie i na pewno potencjał . „

Like this post? Please share to your friends: