Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak zapobiegać i poprawiać skórę Crepey

Określenie skóra crepey odnosi się do skóry, gdy wygląda ona na cienką i pomarszczoną, a jej wygląd przypomina papier krepowy.

Chociaż na wiele sposobów jest ona podobna do zmarszczek, skóra krepowana niekoniecznie jest związana ze starością. Jednak wraz z wiekiem ich skóra może stać się bardziej luźna i zwiotczała.

Skórę Crepey typowo wpływa na duże obszary skóry i może uczynić ją zauważalnie bardziej delikatną i cienką.

Szybkie fakty dotyczące skóry Crepey:

 • Niektóre produkty dostępne bez recepty mogą pomóc w różnych rodzajach skóry krepey.
 • Ludzie mogą wprowadzać zmiany w stylu życia, aby zapobiec skórze Crepey.
 • Uwodnienie skóry powinno być również priorytetem w zapobieganiu skóry Crepey.

Jakie są przyczyny?

Skóra Crepey powodująca cienką i pomarszczoną skórę na łokciu.

Zarówno rodzaj skóry, jak i genetyka mogą decydować o tym, czy dana osoba ma crepey skóry i jest bardziej powszechne u osób starszych, zwykle nie pojawiają się, dopóki ludzie nie mają co najmniej 40 lat.

Jednak najczęstszą przyczyną krepey skóry jest promieniowanie ultrafioletowe (UV). Amerykańskie Stowarzyszenie Dermatologii twierdzi, że narażenie na promieniowanie UV jest najłatwiejszą do uniknięcia przyczyną wczesnego uszkodzenia skóry.

Uszkodzenie może wynikać z wystawienia na słońce lub użycia solarium.

Z czasem promieniowanie UV rozbije włókna elastyny ​​w skórze, które pozwolą skórze rozciągnąć się i powrócić do normalnej pozycji.

Podczas gdy te włókna mogą się zagoić, długotrwałe narażenie na promieniowanie UV może oznaczać, że nie są one w stanie całkowicie naprawić.

Osoby o jasnej karnacji są szczególnie podatne na skórę crepey, zmarszczki, uszkodzenia skóry, a nawet raka skóry spowodowanego ekspozycją na promieniowanie UV.

Inne przyczyny crepey skóry obejmują:

 • uzyskanie i utratę znacznych ilości wagi
 • brak wilgoci w skórze
 • niektóre leki, takie jak prednizon
 • palenie
 • brak snu
 • skażenie
 • złe odżywianie

Leczenie

Istnieje wiele różnych metod leczenia skóry Crepey w zależności od tego, jak jest ona ciężka, co ją spowodowało i gdzie występuje na ciele. Osoby, które mają crepey skin mogą porozmawiać z dermatologiem, aby dowiedzieć się, jaki jest najlepszy sposób leczenia.

Produkty dostępne bez recepty

Kobieta stosuje śmietankę skóra na plecy jej ręka.

Wiele produktów dostępnych bez recepty zawiera retinol, który należy do rodziny witamin A.

Inne produkty zawierają alfa-hydroksykwasy, w tym kwas glikolowy, kwas mlekowy, kwas jabłkowy, kwas cytrynowy i kwas winowy.

Ważne jest, aby używać tych produktów zgodnie z zaleceniami, przestań ich używać, jeśli żądlą lub palą, i ogranicz liczbę używanych produktów. Ponadto ludzie powinni dać im czas na pracę, ponieważ niektóre z nich mogą zająć miesiące, zanim zaczną działać.

Recepty

Tretinoin to miejscowy krem ​​na receptę, który można zastosować bezpośrednio w obszarze problemowym. Jest również częścią rodziny witamin A i jest często stosowany na twarz w celu ochrony skóry przed promieniowaniem UV.

Inne miejscowe zabiegi mogą zawierać stabilizowaną witaminę C.

Radiofrekwencja lub ultradźwięki

Dermatolodzy mogą używać urządzenia o częstotliwości radiowej, ultradźwięków lub urządzenia z pulsującym światłem, często nazywanego laseroterapią, aby pomóc w leczeniu skóry crepey od środka na zewnątrz.

Urządzenie nagrzewa niewielkie obszary skóry, wbijając energię głęboko w skórę. Ta procedura pomaga przebudować kolagen i powoduje, że skóra staje się bardziej napięta.

Obszary skóry związane z mięśniami, takie jak ramię, nie reagują tak dobrze na tego typu leczenie, jak inne obszary, takie jak twarz i szyja.

Zabieg ten był bolesny i wymagał znieczulenia, ale z biegiem czasu technologia rozwinęła się i teraz ludzie mogą mieć leczenie bez znieczulenia.

Wypełniacze

Wypełniacze, takie jak Radiesse, okazały się skutecznym leczeniem skóry Crepey, szczególnie na ramieniu.

Wypełniacz wstrzykuje się w skórę i działa wolumizująco na skórę, a mimo to pozostaje stosunkowo nieinwazyjnym zabiegiem.

Chirurgia

Chirurgia jest najczęściej przeprowadzana na ludziach, którzy utracili dużą wagę i zostali pozostawieni z nadmiarem skóry Crepey.

Chirurg plastyczny może zalecić operację usunięcia skóry, ale ludzie powinni rozważyć to ostrożnie, ponieważ niesie ze sobą pewne ryzyko.

Jak można zapobiec stłuczeniu skóry?

Mężczyzna kładzenia sunscreen na ręce przed oceanem.

Najskuteczniejszym sposobem zapobiegania rozwojowi skóry Crepey jest ochrona skóry przed promieniowaniem UV poprzez poszukiwanie cienia, noszenie odzieży ochronnej i noszenie kremu przeciwsłonecznego o współczynniku ochrony przeciwsłonecznej (SPF) wynoszącym 30 lub więcej, gdy znajduje się on na słońcu.

W miarę starzenia się ludzi ważne jest, aby odpowiednio dostosowali swoją codzienną pielęgnację skóry. Gdy ludzie mają już 40 lat, skóra nie wytwarza już tak dużej ilości oleju, który chroni ją przed substancjami chemicznymi, które powodują stan zapalny i podrażnienie.

Wykazano, że ekspozycja na promieniowanie UV z łóżek opalających uszkadza DNA komórek skóry, co może prowadzić do przedwczesnego starzenia się skóry i raka skóry. Ludzie nie powinni ich używać.

Uwodnienie

Ludzie mogą utrzymać nawilżenie skóry za pomocą dobrego środka nawilżającego, który zatrzymuje wodę pod skórą, aby wyglądała młodziej i zdrowo.

Stosowanie kremów do stosowania miejscowego zawierających retinol może pomóc w przywróceniu elastyczności skóry i zgrubieniu kolagenu, co może zmniejszyć ryzyko pojawienia się skóry krepowej.

Odżywianie

To, co ludzie jedzą, może wpływać na ich skórę i próbować zmniejszyć szanse na rozwój skórki Crepey, należy koniecznie uwzględnić następujące składniki w zbilansowanej diecie:

 • przeciwutleniacze, takie jak karotenoidy, tofofenole i flawonoidy
 • witaminy A, C, D i E
 • kwasy tłuszczowe omega-3

Strona główna zadośćuczynienie

Istnieją również środki zaradcze, które ludzie uznali za przydatne w leczeniu skóry Crepey i zapobiegania jej:

 • masując twarz, ręce i nogi
 • wykonywanie ćwiczeń fizycznych
 • zmniejszenie stresu
 • stosując naturalny balsam z błota i miodu
 • złuszczający z domowym peelingiem wykonanym z cukru i oliwy z oliwek

Każda osoba, która chce wypróbować którąkolwiek z tych domowych metod, powinna najpierw porozmawiać z dermatologiem.

Like this post? Please share to your friends: