Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Lek obiecuje silny nowy wzrost włosów

Według badań opublikowanych w 2006 r. Nowa metoda przywracania wzrostu włosów – za pomocą leków już zatwierdzonych pod kątem bezpieczeństwa – może być w drodze.

[szczęśliwy człowiek z włosami]

Naukowcy z Columbia University Medical Center w Nowym Jorku odkryli, że kiedy mieszki włosowe są zawieszone w stanie spoczynku, szybki i mocny wzrost może zostać przywrócony poprzez hamowanie rodziny enzymów wewnątrz mieszków włosowych.

Mieszki włosowe nie wytwarzają włosów w sposób ciągły, ale raczej przechodzą cyklicznie pomiędzy czterema fazami odpoczynku i wzrostu.

Ponad 90% włosów znajduje się zwykle w fazie wzrostu, „anagen”, która może trwać od 2 do 6 lat.

Stosunkowo krótka faza katagenu następuje, gdy pęcherzyk ulega regresji i przesuwa się w kierunku powierzchni. „Telogen” jest fazą spoczynkową, a „egzogen” jest, gdy włosy wypadają, zanim mieszek wznowi wzrost.

Ogólnie, im dłuższe włosy, tym dłuższe są fazy; długie włosy mają tendencję do wzrastania wolniej.

Inhibitory enzymu sprzyjają wzrostowi

W doświadczeniach z normalnymi mieszankami włosowymi myszy i ludzi dr Angela Christiano i współpracownicy stwierdzili, że leki hamujące rodzinę enzymów kinazy Janus (JAK) sprzyjają szybkiemu i silnemu wzrostowi włosów, gdy są bezpośrednio nakładane na skórę.

Szybkie fakty dotyczące męskiej łysiny

  • 95% męskiej łysienia jest spowodowane łysieniem androgenowym
  • W wieku 35 lat, 2 na 3 mężczyzn w USA odczuje zauważalną utratę włosów
  • U 25% mężczyzn utrata włosów rozpoczyna się przed 21 rokiem życia.

Dowiedz się więcej o łysinie

Sugeruje to, że inhibitory JAK można stosować do przywracania wzrostu włosów w różnych postaciach wypadania włosów, takich jak wywołane przez łysienie typu męskiego – zwane również łysieniem androgenowym – i inne rodzaje wypadania włosów, które występują, gdy mieszki włosowe są uwięzione w stanie spoczynku. .

Dwa inhibitory JAK zostały już zatwierdzone przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA), jedną do leczenia chorób krwi (ruksolitynib), a drugą do reumatoidalnego zapalenia stawów (tofacitinib).

Oba są testowane w badaniach klinicznych w leczeniu łuszczycy plackowatej i łysienia plackowatego, choroby autoimmunologicznej, która atakuje mieszki włosowe, powodując utratę włosów.

Podczas badania łysienia plackowatego naukowcy zidentyfikowali wpływ inhibitorów JAK na mieszki włosowe.

Odkryli już, że inhibitory JAK odcinają sygnał, który powoduje atak autoimmunologiczny, i że doustne postacie leku przywracają wzrost włosów u niektórych osób z zaburzeniem.

Inhibitory enzymu promują silny, szybki wzrost włosów

W doświadczeniach zespół zauważył, że myszy rosły więcej włosów, gdy lek był stosowany miejscowo na skórę niż gdy podawano go wewnętrznie. Sugeruje to, że inhibitory JAK mogą mieć bezpośredni wpływ na mieszki włosowe, a także hamować atak immunologiczny.

Przyjrzawszy się bliżej normalnym mieszkom włosowym myszy, odkryli, że inhibitory JAK szybko budzą spoczynkowe mieszki włosowe z uśpienia.

Inhibitory JAK wydają się wywoływać normalny proces przebudzenia pęcherzyków. Myszy traktowane przez 5 dni jednym z dwóch inhibitorów JAK wytworzyły nowe włosy w ciągu 10 dni, znacznie przyspieszając fazę wzrostu mieszków włosowych. W tym samym okresie nie rosły włosy na nieleczonych myszach kontrolnych.

Inhibitory wytwarzają również dłuższe włosy z ludzkich mieszków włosowych hodowanych w hodowli i na skórze szczepionej na myszach.

W świetle tych odkryć naukowcy mają nadzieję, że leki mogą indukować nowy wzrost włosów i przedłużać rozwój istniejących włosów u ludzi.

Dr Christiano mówi:

„To, co odkryliśmy, jest obiecujące, chociaż nie wykazaliśmy jeszcze, że jest skuteczny w przypadku łysienia typu męskiego. Więcej pracy należy wykonać, aby przetestować formulacje inhibitorów JAK, specjalnie stworzonych dla skóry głowy, aby określić, czy mogą one indukować wzrost włosów w ludzie. „

Nie wiadomo jeszcze, czy inhibitory JAK mogą rozbudzić mieszki włosowe, które zostały zawieszone w stanie spoczynku z powodu łysienia androgenowego – które dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety – lub innych form wypadania włosów. Do tej pory wszystkie eksperymenty przeprowadzono na normalnych myszach i ludzkich mieszków włosowych.

Dr Christiano wyjaśnia, że ​​bardzo niewiele związków może tak szybko wepchnąć mieszki włosowe w ich cykl wzrostu. Niektóre środki miejscowe wywołują kępki włosów tu i tam po kilku tygodniach, ale bardzo niewiele ma tak silny i szybko działający efekt.

Na początku tego roku, poinformował, że skubanie włosów może pomóc zmniejszyć łysienie.

Like this post? Please share to your friends: