Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Korzyści z Aloe Vera dla włosów

Aloes zwyczajny to roślina, która rośnie w tropikalnych i subtropikalnych obszarach świata. Ludzie doceniają go ze względu na jego dekoracyjne zastosowanie i właściwości lecznicze.

Ludzie cenili tego członka rodziny ze względu na jego liczne właściwości lecznicze i regeneracyjne od tysiącleci.

Zwolennicy używania Aloe Vera dla zdrowia włosów wskazują na ich dużą podaż witamin, minerałów i innych składników związanych z porostem włosów. Mówią, że te właściwości są oznakami jego zdolności do promowania zdrowych i obfitych włosów.

Związek między właściwościami aloesu a witalnością włosów nie został jeszcze udowodniony w badaniach naukowych.

W tym miejscu przyjrzymy się temu tematowi bardziej, a także przyjrzymy się innym zaletom aloesu dla włosów i skóry głowy.

Szybkie fakty:

 • Jedna z pierwszych pisemnych wzmianek o działaniu leczniczym Aloe Vera pochodzi z 2100 roku pne.
 • Wiele zastosowań Aloe Vera może być częściowo wyjaśnione przez jego makijaż. Zawiera 75 aktywnych składników, w tym witaminy A, C, E, B12 i cholinę.
 • Niektóre składniki odżywcze mają wyraźny wpływ na jakość włosów, a niedobory żywieniowe mogą prowadzić do utraty włosów.
 • Badania sugerują dodatnią korelację między używaniem aloesu a zdrowiem włosów, ale nie uzyskano żadnego ścisłego naukowego powiązania.

Czy działa na porost włosów?

Według Towarzystwa Trichologicznego, niezależnego stowarzyszenia dla profesjonalistów zajmujących się badaniem i leczeniem ludzkiej skóry głowy i włosów, średnia stopa wzrostu włosów wynosi 1 centymetr na miesiąc.

Mycie włosów.

Szampony i inne produkty do pielęgnacji włosów nie wykazały znaczącego wpływu na tę częstość, która jest określana głównie przez genetykę i zdrowie danej osoby.

Uważa się, że Aloe vera działa głównie ze względu na jego zawartość, która obejmuje:

 • witaminy
 • aminokwasy
 • minerały, takie jak miedź i cynk, które są ważne dla wzrostu włosów
 • sterydy roślinne
 • Kwasy tłuszczowe

Aloe vera to wielki biznes. W 2004 r. Produkty kosmetyczne, spożywcze i farmaceutyczne zawierające Aloe Vera były branżą wartą 110 miliardów dolarów rocznie.

Aloes zwyczajny jest produktem naturalnym i niesie ze sobą niewielkie ryzyko, aby ludzie mogli bezpiecznie go wypróbować pomimo braku naukowego konsensusu.

Ustalone zalety aloesu

Badania analizujące lecznicze właściwości aloesu wygenerowały następujące:

 • potencjalny związek między aloesem a poprawą gojenia po oparzeniach
 • aloes może działać jako środek przeczyszczający, ale bezpieczeństwo tego nie zostało sprawdzone
 • zachęcanie do wczesnych oznak przydatności Aloe Vera w leczeniu cukrzycy

Przez wieki ludzie używali Aloe Vera, aby rozwiązać wiele problemów zdrowotnych, ale chociaż te środki są dobrze ugruntowane w ludowej mądrości i kulturze popularnej, większość z nich nie została poddana naukowym przeglądom i badaniom.

Udowodnione korzyści dla pielęgnacji włosów

Aloes.

Zastosowanie aloesu w leczeniu łojotokowego zapalenia skóry jest jedną z deklarowanych korzyści dla pielęgnacji włosów.

Łojotokowe zapalenie skóry (SD) jest chorobą skóry powodującą różowawo-czerwoną wysypkę i chrupiące, żółto-białe łuski na powierzchni skóry, które mogą być również spuchnięte i tłuste. SD często rozwija się na twarzy i skórze głowy. Kiedy niemowlęta rozwijają się na skórze głowy, nazywa się je kołyską.

Jedno z badań wykazało, że leczenie aloe vera spowodowało znaczne zmniejszenie swędzenia, łuszczenia i wielkości obszaru dotkniętego SD. Ponieważ SD może, w niektórych przypadkach prowadzić do chwilowej utraty włosów, jest to jednoznaczne użycie aloesu do wzrostu włosów.

Istnieje również spekulacja, że ​​aloes przyczynia się do zdrowej skóry głowy, która jest ważna dla zdrowego wzrostu włosów, co wzmacnia argumenty na temat skuteczności Aloe vera w pielęgnacji włosów.

Naukowcy zasugerowali, że korzyści z Aloe Vera dla włosów mogą wynikać, przynajmniej w części, z ich zdolności do stymulowania krążenia krwi i poprawy dostarczania tlenu i odżywiania mieszków włosowych.

Czy istnieje ryzyko?

Zewnętrzne stosowanie aloesu zazwyczaj nie ma niepożądanych skutków ubocznych. Zgłoszono jednak następujące przypadki:

 • reakcje alergiczne, szczególnie u osób uczulonych na czosnek, cebulę i tulipany
 • kontaktowe zapalenie skóry lub wysypka skórna rozwijająca się po nałożeniu aloesu na skórę
 • fototoksyczność lub podrażnienie skóry podobne do silnego oparzenia słonecznego

Biegunka, wymioty, brak równowagi elektrolitowej, kolka i problemy z nerkami są związane z doustnym stosowaniem aloesu. Zgłaszano ostre przypadki niektórych z tych problemów, choć rzadkie.

Czy rodzaje włosów, takie jak włosy kręcone, reagują inaczej?

Dwie czarne kobiety stylizujące się nawzajem na włosy.

Każdy rodzaj włosów wymaga szczególnej pielęgnacji. Charakterystyka indywidualnych włosów, takich jak gęstość, tekstura, średnica, stopień zwijania się i porowatość, wpływa na to, jak reaguje na leczenie lub produkt.

Włosy afroamerykańskie wydają się być bardzo suche, a dermatolodzy zalecają stosowanie produktów z naturalnych składników, takich jak aloes, do pielęgnacji włosów.

Dzięki bogatej mieszance witamin, minerałów, wilgoci i wielu innych, aloes pomaga chronić poziom wilgoci w suchych włosach.

Jak zastosować go do włosów?

Osoby zainteresowane pielęgnacją włosów Aloe Vera mogą wybierać z wielu różnych sposobów jej zastosowania, od domowych po masową produkcję.

Niektórzy ludzie lubią stosować świeży żel Aloe Vera bezpośrednio na skórę głowy. Aby to zrobić:

 • wyciąć liść z żywej rośliny Aloe Vera
 • za pomocą łyżki zebrać żel (niektóre lubią mieszać go z kokosem lub oliwą z oliwek)
 • wetrzyj żel lub mieszaninę bezpośrednio w skórę głowy i pozwól mu siedzieć przez godzinę
 • używaj łagodnego szamponu do mycia włosów i skóry głowy
 • powtarzaj ten proces 2-3 razy w tygodniu, w razie potrzeby

Ponieważ niektórzy ludzie są wrażliwi na aloes, najlepiej postępować ostrożnie i najpierw nacierać niewielką ilość żelu na nadgarstku, aby sprawdzić, czy wystąpiła reakcja, przed zastosowaniem go na skórę głowy.

Maseczki do włosów są również popularnym sposobem stosowania Aloe Vera do pielęgnacji włosów. W tym podejściu aloes jest mieszany z jednym z następujących:

 • kochanie
 • olej jojoba
 • białka
 • kozieradka

Następnie mieszaninę masuje się w skórę głowy i włosy, zakłada się czepek i mieszaninę pozostawia się na 15 minut do 1 godziny, po czym spłukuje łagodnym szamponem.

Można również kupić aloes w niektórych produktach komercyjnych.

Jakie są różne formy aloesu?

Aloes zwyczajny jest powszechnie dostępny w wielu formach.

Chociaż osobniki czasami odcinają liście roślin i bezpośrednio nakładają świeży żel, można go również nabyć w wielu różnych postaciach. Należą do nich: płyn, olej i żel, a także pigułki, szampony, płyny, kremy i spraye.

Like this post? Please share to your friends: