Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Konopie indyjskie zmniejszają wzrost guza w badaniu

Według międzynarodowego zespołu badawczego główny składnik psychoaktywny konopi – tetrahydrokanabinolu – mógłby zostać wykorzystany do zmniejszenia wzrostu nowotworu u chorych na raka.

Wcześniejsze badania sugerowały, że kannabinoidy, z których jeden to tetrahydrokanabinol (THC), mają właściwości przeciwnowotworowe. W 2009 r. Naukowcy z Uniwersytetu Complutense w Hiszpanii odkryli, że THC wywoływał śmierć komórek raka mózgu w procesie znanym jako „autofagia”.

ilustracja komórek rakowych

Naukowcy odkryli, że podawanie THC myszom z ludzkimi nowotworami spowodowało autofagię i spowodowało zmniejszenie się guzów. Dwóch pacjentów z bardzo agresywnymi nowotworami mózgu, którzy otrzymali wewnątrzczaszkowe podanie THC, wykazało podobne objawy autofagii po analizie.

Zespół odpowiedzialny za nowe badanie – pod kierunkiem Complutense University i University of Anglia (UEA) w Wielkiej Brytanii – twierdzi, że odkrył nieznane wcześniej „platformy sygnalizacyjne”, które pozwalają THC zmniejszać guzy.

Naukowcy zaindukowali guzy u myszy, używając próbek ludzkich komórek raka sutka. Gdy guzy były celowane dawkami THC, naukowcy odkryli, że dwa receptory komórkowe były szczególnie związane z odpowiedzią przeciwnowotworową.

„THC, główny aktywny składnik marihuany, ma właściwości przeciwnowotworowe: wiadomo, że ten związek działa poprzez specyficzną rodzinę receptorów komórkowych zwanych receptorami kannabinoidowymi” – mówi dr Peter McCormick z School of Pharmacy UEA.

„Pokazujemy, że te efekty są pośredniczone poprzez wspólne oddziaływanie CB2 i GPR55 – dwóch członków rodziny receptorów kannabinoidowych, a nasze odkrycia pomagają wyjaśnić niektóre dobrze znane, ale wciąż słabo poznane efekty THC w niskich i wysokich dawkach na wzrost guza . „

Jednak zespół nie ma pewności, który receptor jest najbardziej odpowiedzialny za działanie przeciwnowotworowe.

Dr McCormick mówi, że istnieje „wielki interes” w zrozumieniu mechanizmów molekularnych stojących za wpływem marihuany na patologię raka. Towarzyszy temu napęd w przemyśle farmaceutycznym do syntezy medycznej wersji leku, który zachowuje właściwości przeciwnowotworowe.

„Poprzez identyfikację zaangażowanych receptorów dostarczyliśmy ważny krok w kierunku przyszłego rozwoju leków, które mogą skorzystać z interakcji, które odkryliśmy, aby zmniejszyć wzrost guza” – mówi dr McCormick.

Dlaczego pacjenci nie powinni „samoleczać” się marihuaną

Pacjenci z nowotworami nie powinni być kuszeni do samoleczenia, dr McCormick ostrzega:

„Nasze badania wykorzystują izolowany związek chemiczny i ważne jest prawidłowe stężenie, pacjenci z rakiem nie powinni używać marihuany do samoleczenia, ale mam nadzieję, że nasze badania doprowadzą do tego, że bezpieczny syntetyczny odpowiednik będzie dostępny w przyszłości”.

Medyczna marihuana była w wiadomościach wiele w ciągu ostatniego tygodnia, a gubernator Andrew Cuomo podpisał akt ustawy o współczuciu, który sprawia, że ​​Nowy Jork jest 23 państwem, aby zalegalizować medyczne stosowanie tego leku.

Niedawno doniósł także o tym, jak miasto Berkeley w Kalifornii – które było pierwszym stanem w USA, który zezwala na medyczne stosowanie marihuany, w 1996 r. – przyjęło prawo, które wymaga, aby cztery marihuanowe przychodnie w mieście zapewniały bezpłatną marihuanę lekarską dla pacjentów o niskich dochodach, którzy przepisali ten lek.

Tymczasem Arizona poszerzyła zakres warunków, dla których marihuana medyczna może być przepisana jako leczenie. Oprócz chorób takich jak rak, przewlekły ból i skurcze mięśni, marihuana może być obecnie przepisywana jako forma opieki paliatywnej dla zespołu stresu pourazowego.

Like this post? Please share to your friends: