Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak zrobić test na płeć sodową do pieczenia?

Istnieje wiele tradycyjnych wierzeń na temat tego, w jaki sposób przyszli rodzice mogą poznać płeć dziecka przed porodem. Test na płeć sodową do pieczenia jest łatwą i opłacalną metodą, ale czy to działa?

Ludzie mogą nie chcieć polegać na wynikach tego testu, ale nie ma też nic złego w jego wypróbowaniu. Istnieje jednak wiele innych rozstrzygających sposobów, dzięki którym przyszli rodzice mogą określić płeć swojego nienarodzonego dziecka.

Co to jest test na płeć sodową do pieczenia?

Soda oczyszczona na drewnianej łyżce do wykorzystania przy badaniu płci sodowej do pieczenia

Test na sodę oczyszczoną jest metodą domową, która polega na połączeniu moczu kobiety w ciąży z sodą oczyszczoną, aby sprawdzić, czy jest soczysty. To, czy wypity z moczu ma na celu określenie, czy dziecko jest płci męskiej czy żeńskiej.

Test płci na sodę oczyszczoną faktycznie decyduje o płci dziecka, a nie płci. Płeć odnosi się do ich genetycznego i biologicznego charakteru, podczas gdy płeć odnosi się do różnic społecznych i kulturowych, które rozwijają się z czasem.

Za testem kryje się nauka. Soda oczyszczona reaguje z kwasami, powodując, że niektóre kwasy fruwają i pękają. Teoria stojąca za testem polega na tym, że kwasowość lub pH moczu ciężarnej kobiety zmienia się w zależności od płci jej nienarodzonego dziecka.

Nie ma jednak dowodów na to, że płeć nienarodzonego dziecka ma wpływ na pH moczu kobiety. Ponadto wiele innych znanych czynników może sprawić, że mocz kobiety stanie się mniej lub bardziej kwaśny.

Jak zrobić test na płeć sodową do pieczenia

Kobieta, która chce wypróbować ten test, musi odebrać mocz w czystym pojemniku, gdy po raz pierwszy korzysta z łazienki rano.

Ten mocz z pierwszego poranka musi być użyty w teście, ponieważ mocz kobiety może się rozcieńczyć, ponieważ pije płyn w ciągu dnia.

Ważne jest dokładne umycie rąk przed pobraniem moczu. Aby zebrać mocz, kobieta może przykucnąć nad toaletą i trzymać pojemnik pod nią, jednocześnie uwalniając niewielką ilość moczu.

Następnym krokiem jest dodanie równej ilości sody oczyszczonej do moczu i sprawdzenie, czy mocz jest gazowany, czy pozostaje taki sam.

Interpretacja wyników

Jedna z dwóch rzeczy wydarzy się, gdy soda oczyszczona zostanie dodana do moczu. Mocz będzie albo musować, albo pozostanie taki sam.

Jeśli mocz gazuje, to folklor na temat testu sodowego mówi, że kobieta nosi chłopca. Jeśli mocz pozostaje ten sam, sugeruje, że będzie miała dziewczynę.

Czy wyniki są dokładne?

kobieta w ciąży trzyma szklankę wody

Niestety, wyniki testu na sodę oczyszczoną są dokładne tylko w połowie przypadków – nie są bardziej dokładne niż rzut monetą.

Wiele innych czynników może wpływać na pH kobiecego moczu, w tym:

 • dieta
 • poziom nawodnienia
 • infekcje dróg moczowych
 • kamienie nerkowe

Ponieważ tak wiele zmiennych wpływa na poziom pH moczu, kobieta może uzyskać różne wyniki w różnych dniach, jeśli bierze test więcej niż jeden raz.

Niezawodne metody

Dla kobiet w ciąży, które chcą poznać płeć dziecka przed urodzeniem, istnieje wiele bardziej niezawodnych sposobów na to niż test na sodę.

Niektóre dokładne sposoby określania płci nienarodzonego dziecka obejmują:

 • ultradźwięk
 • Testy krwi DNA
 • amniocenteza
 • pobieranie próbek kosmówki kosmówki (CVS)

Ultradźwięk

Po wykonaniu USG anatomii około 20 tygodnia ciąży lekarz lub technik ultradźwiękowy zazwyczaj będzie w stanie zobaczyć całą anatomię dziecka, w tym genitalia. Uzyskanie dobrego obrazu może być trudne, jeśli dziecko znajduje się w nietypowej pozycji.

Badania wykazały, że ultrasonografy 2-D są bardzo dokładne w określaniu płci. Jedno badanie wykazało 98,2 procentową dokładność. Niedokładne wyniki w badaniu wystąpiły, gdy dwa dzieci płci męskiej były błędnie zdiagnozowane jako kobiety.

Test DNA

Wiele prostych badań krwi może niezawodnie ustalić, czy ktoś nosi chłopca czy dziewczynkę.

Testy te obejmują:

 • Harmonia
 • Maternit21
 • Verifi
 • Panorama

Te badania krwi działają, szukając obecności chromosomu Y. Kobiety mają dwa chromosomy X, podczas gdy mężczyźni mają zarówno chromosom X, jak i Y. Jeśli znaleziono chromosom Y, dziecko jest płci męskiej.

Amniocenteza

Amniopunkcja polega na wprowadzeniu igły przez brzuch ciężarnej kobiety, za pomocą przewodnictwa ultrasonograficznego, do płynu owodniowego otaczającego dziecko.

Igła zbiera niewielką próbkę płynu owodniowego, aby wysłać go do laboratorium w celu analizy. Płód przelewa komórki do płynu owodniowego, dzięki czemu lekarze mogą wykrywać problemy genetyczne.

Ten inwazyjny test jest wykonywany wyłącznie z powodów medycznych. Ustalenie płci dziecka nie jest głównym powodem przeprowadzenia tego testu, ponieważ stwarza ryzyko dla matki i dziecka.

Pobieranie próbek kosmówki kosmicznej

Pobieranie próbek kosmówki kosmicznej jest testem przeprowadzanym w czasie ciąży w celu ustalenia, czy dziecko jest zagrożone wrodzonym problemem.

Podobnie jak amniopunkcja, badanie to jest inwazyjne i niesie ze sobą pewne ryzyko, więc jest to zrobione wyłącznie z powodów medycznych. Jednak wciąż może określić płeć dziecka.

Podczas testu lekarz wprowadza strzykawkę do macicy przez pochwę i szyjkę macicy. Czasami odbywa się to za pośrednictwem brzucha kobiety w celu pobrania próbki tkanki, zwanej kosmkami, w łożysku.

Ta tkanka jest pełna informacji genetycznych o dziecku, w tym o jego płci i niektórych zaburzeniach genetycznych.

Na wynos

Test na płeć sodową do pieczenia nie jest wiarygodnym sposobem określenia płci dziecka.

Istnieje wiele wiarygodnych sposobów określania płci dziecka. Ultradźwięki i badania krwi są bardzo dokładne i bezpieczne dla matki i dziecka.

Like this post? Please share to your friends: