Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak stosować olej rozmarynowy do porostu włosów

Utrata włosów może podważyć poczucie własnej wartości i może być wyzwaniem, aby szukać lekarstwa. Jednak niektóre badania zalecają olej rozmarynowy, aby pobudzić wzrost włosów lub zatrzymać wypadanie włosów.

W wieku 50 lat, około połowa kobiet i 85 procent mężczyzn doświadcza pewnego stopnia utraty włosów.

Badania nad olejem rozmarynowym na porost włosów są wciąż w powijakach, więc nie ma pewności, czy olej rozmarynowy będzie działał dla wszystkich, czy nie. Jednak ten naturalny lek może być bezpieczniejszy i mniej prawdopodobne, że wywoła efekty uboczne niż niektóre leki na porost włosów.

W tym artykule omówiono i wyjaśniono sposoby wypróbowania oleju rozmarynowego jako domowego środka na wypadanie włosów.

Szybkie fakty dotyczące oleju rozmarynowego na porost włosów:

  • Najczęściej występującym typem wypadania włosów u mężczyzn i kobiet jest łysienie androgenowe.
  • Badania nie wykazały, że olej rozmarynowy działa lepiej niż konwencjonalne zabiegi.
  • Olejek rozmarynowy jest alternatywą dla osób, które nie mogą stosować konwencjonalnych metod leczenia lub niepokoją się efektami ubocznymi.
  • Zdolność oleju rozmarynowego do wpływania na wypadanie włosów zależy od przyczyny.

Badania

Rozmarynowy sprig i rozmarynowy olej w jasnych butelkach na drewnianym stole.

Ludzie tracą włosy z wielu powodów, w tym z infekcji, reakcji układu odpornościowego, wieku, zmian hormonalnych i dziedzicznych stanów utraty włosów.

Nie ma dowodów na to, że rozmaryn może zatrzymać wypadanie włosów z powodu chemioterapii lub innych leków lub utraty włosów spowodowanych przewlekłym owłosieniem.

Badania pokazują jednak, że zioło może odwrócić niektóre z najczęstszych postaci wypadania włosów.

Łysienie typu męskiego (MPB) jest formą utraty włosów, która występuje, gdy produkt uboczny testosteronu zwany dihydrotestosteronem (DHT) atakuje mieszki włosowe.

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety produkują testosteron, ale mężczyźni zwykle produkują więcej testosteronu niż kobiety, więc utrata włosów u mężczyzn może występować częściej, w młodszym wieku i szerzej.

Olejek rozmarynowy może pomóc w tego typu wypadaniu włosów. W 2013 r. Badanie myszy z wypadaniem włosów związanych z testosteronem wykazało, że olej rozmarynowy może odrastać. Chociaż badanie nie jest jednoznaczne, jego autorzy uważają, że olej rozmarynowy może uniemożliwić DHT wiązanie się z receptorami hormonalnymi, które umożliwiają atakowanie mieszków włosowych.

W badaniu z 2015 r. Porównano olej rozmarynowy z minoksydylem, popularnym sposobem odrastania włosów. Osoby z wypadaniem włosów związane z DHT otrzymywały olej rozmarynowy lub minoksydyl przez 6 miesięcy.

Po 3 miesiącach żadna grupa nie miała więcej włosów. Po 6 miesiącach obie grupy odnotowały znaczny wzrost wzrostu włosów.

Grupa, która była leczona olejem rozmarynowym, miała więcej włosów niż grupa minoksydylowa, ale różnica nie była statystycznie istotna. Wynik ten sugeruje, że olej rozmarynowy może sprzyjać wzrostowi włosów, ale tylko w długim okresie.

W tym samym badaniu częstsze występowanie owłosienia głowy występowało częściej w grupie przyjmującej minoksydyl, dlatego olej rozmarynowy może być lepszym rozwiązaniem dla osób z alergią lub podrażnieniem skóry w wywiadzie.

Niewielki zbiór badań sugeruje, że olej rozmarynowy może również odwrócić inne formy wypadania włosów.

Niektóre badania, w tym badania opublikowane w 2017 r., Wykazały, że olej rozmarynowy może zabić niektóre grzyby i bakterie. Tak więc, kiedy utrata włosów jest spowodowana infekcją lub niezdrową skórą głowy, olej rozmarynowy może pomóc.

Nie ma jednak dowodów, że olej rozmarynowy powinien zastąpić standardowe metody leczenia.

Alopecia areata jest zaburzeniem autoimmunologicznym, które może powodować utratę włosów. Badania opublikowane w 1998 r. Dotyczyły wpływu aromaterapii na olej rozmarynowy u osób z tą chorobą. Około 44 procent uczestników poprawiło się przy użyciu rozmarynu w ciągu 7 miesięcy, w porównaniu do zaledwie 15 procent, którzy nie otrzymali leczenia.

Jest również możliwe, że olej rozmarynowy może zwiększyć skuteczność konwencjonalnych metod leczenia, ale żadne badania nie przetestowały jego ważności.

Podobnie, nie przeprowadzono analizy, czy olej rozmarynowy jest bezpieczny w stosowaniu obok minoksydylu lub innych leków na porost włosów.

Każdy, kto używa minoksydylu lub innych kuracji odrastających włosy, powinien skonsultować się z lekarzem przed użyciem szamponu z rozmarynowym olejem obok.

Skuteczność

Szczotka do włosów z wieloma kosmykami włosów w nim na drewnianym stole.

Osoby zaniepokojone wypadaniem włosów mogą mieć nadzieję, że olej rozmarynowy zapobiegnie ich wypadaniu, zanim się zacznie. Ale powinni mieć świadomość, że żadne badania do tej pory bezpośrednio nie przetestowały tego pomysłu.

Niemniej jednak, jeśli olej rozmarynowy może przeciwdziałać efektom DHT, może być użytecznym sposobem zapobiegania wypadaniu włosów w rodzinach z łysiną.

Badanie przeprowadzone w 2016 r. Wykazało, że rozmaryn wpływa na krążenie krwi i zdrowie skóry u szczurów. Jeśli to samo dotyczy ludzi, wówczas olej rozmarynowy może zapobiegać wypadaniu włosów, poprawiając kondycję włosów i skóry głowy.

Wskazówki

Olejek rozmarynowy jest naturalnym lekarstwem, ale nie oznacza to, że jest bezpieczny we wszystkich stężeniach lub dla wszystkich ludzi. W związku z tym istnieje kilka rzeczy, które ludzie powinni pamiętać, zanim użyją oleju rozmarynowego.

Bezpieczeństwo oleju rozmarynowego

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią nie powinny używać oleju rozmarynowego, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Ludzie powinni również unikać dostania się olejku rozmarynowego do oczu lub ust i powinni trzymać go poza zasięgiem dzieci.

Nie ma również dowodów na to, że olej rozmarynowy działa na dziecięce wypadanie włosów lub że można go bezpiecznie używać na skalpach dziecięcych.

Jak stosować olej rozmarynowy do wypadania włosów

Mężczyzna patrząc na jego włosy przerzedzenie i straty w lustrze.

Najprostszym sposobem na użycie oleju rozmarynowego jest wypróbowanie szamponu o wysokiej koncentracji oleju rozmarynowego.

Szampon rozmarynowy można również przygotować w domu. Po prostu dodaj 10-12 kropli olejku rozmarynowego do szamponu i codziennie myj włosy.

Teoretycznie stosowanie oleju rozmarynowego na skórze głowy i pozostawianie go przez dłuższy czas może poprawić jego działanie.

Aby sporządzić roztwór oleju rozmarynowego, ludzie mogą spróbować rozcieńczać kroplę lub dwa olejki rozmarynowe w oleju nośnym, a następnie nakładać go na skórę głowy przez noc.

Aby rozmaryn koncentrował się w domu, garść lub dwie suszone liście rozmarynu można dodać do ćwiartki gotowanej wody destylowanej. Następnie mieszaninę należy pozostawić na strome przez co najmniej 5 godzin. Dłuższe czasy moczenia będą powodować wyższe stężenia.

Aby użyć tej mieszaniny jako szamponu, można ją wymieszać z Kastylnym mydłem w stosunku 4 części mydła do 1 części koncentratu rozmarynu. Można także bezpiecznie nanieść kilka kropli bezpośrednio na skórę głowy, ale tylko wtedy, gdy mieszanina ostygnie i zawsze po wykonaniu testu płatkowego, aby sprawdzić reakcje alergiczne.

Olej rozmarynowy może potrwać kilka miesięcy, więc jego użycie wymaga staranności i powtórzeń. Aby zmierzyć postęp, osoba może spróbować policzyć liczbę włosów w małym regionie na głowie.

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z szeroką gamą olejków z rozmarynu, które mogą wspomóc wzrost włosów. Pamiętaj, że ten link przeniesie Cię do witryny zewnętrznej.

Wzrost włosów jest bardzo powolny, więc znalezienie sposobu na ich odnalezienie ułatwia ocenę, czy olej działa, czy nie.

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

Like this post? Please share to your friends: