Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak pozbyć się zaskórników w uszach?

Zaskórniki mogą pojawić się niemal wszędzie, ale najczęściej występują na twarzy. Kiedy pojawiają się w uszach, mogą być trudne do wyeliminowania.

Łatwo jest przeoczyć uszy podczas mycia. Ponadto, osoba może nie zawsze dokładnie spłukać produkty do włosów, które mogą pozostać w uszach lub na uszach. Nagromadzenie się szamponu lub brudu może powodować rozwój zaskórników.

Specyficzne składniki produktów do pielęgnacji skóry zostały zaprojektowane, aby odblokować pory i mogą być użyteczne w leczeniu zaskórników. Zaskórniki można również usunąć za pomocą narzędzia, ale osoba nie powinna próbować tego w domu.

Jak pozbyć się zaskórnika w uchu

Zamknij się obraz ucha

Zewnętrzne ucho, w którym mogą pojawiać się zaskórniki, przechwytuje dźwięk, pomaga w zrównoważeniu i chroni wrażliwsze ucho wewnętrzne.

Skórę ucha zewnętrznego należy traktować ostrożnie, ponieważ jest ona tak blisko wewnętrznych struktur ucha, które są delikatne i mają kluczowe znaczenie dla słuchu.

Poniższe metody można stosować do usuwania zaskórników nawet w obszarach wrażliwych, takich jak uszy.

Produkty do pielęgnacji skóry z kwasem salicylowym

Wiele produktów do pielęgnacji skóry przeznaczonych do twarzy można również stosować ostrożnie w uszach.

American Academy of Dermatology sugeruje, że kwas salicylowy może być skuteczny w czyszczeniu porów.

Ludzie mogą używać środków czyszczących lub masek dostępnych bez recepty z tym składnikiem, aby pozbyć się zaskórników w uchu, chociaż lekarz może przepisać mocniejszy produkt.

Kwas salicylowy jest rodzajem beta-hydroksykwasów (BHA). Zawiera aspirynę, więc osoba z alergią na aspirynę nie powinna stosować produktów zawierających ten składnik. BHA to chemiczne środki złuszczające, co oznacza, że ​​mogą usunąć olej i brud z porów bez potrzeby wcierania w skórę.

Ludzie powinni uważać, aby nie zbliżyć tych produktów do przewodu słuchowego, czyli rurki łączącej ucho zewnętrzne z błoną bębenkową.

Wyświetlenie efektów może zająć kilka dni lub tygodni. Stosowanie kwasu salicylowego może również pomóc w zapobieganiu powstawania zaskórników, a ludzie mogą włączyć te produkty do rutynowej pielęgnacji skóry.

Ekstrakcja

Proces ten polega na usuwaniu zaskórników i powinien być wykonywany wyłącznie przez zarejestrowanego dermatologa.

Będą używać jałowego przyrządu do czyszczenia porów. Zajmuje to czas i nie zapobiega ponownemu tworzeniu się zaskórników.

Próba usunięcia wągry w domu za pomocą tej metody może spowodować, że stanie się czerwona, bolesna i zainfekowana.

Jak można zapobiec zaskórkom w uchu?

Łatwo uszkodzić uszy, więc ludzie powinni zachować ostrożność podczas ich czyszczenia.

Osoba może wyczyścić ucho zewnętrzne łagodnym mydłem i ściereczką.

Utrzymanie skóry w czystości

Kobieta w prysznicu

Czyszczenie skóry i usuwanie martwych komórek skóry może pomóc w zapobieganiu zaskórników.

Metody zapobiegania są takie same dla skóry twarzy i ucha. Główną różnicą jest to, że wnętrze ucha jest trudniejsze do zauważenia i dokładnego wyczyszczenia. Patrzenie w lustro, szczególnie na lusterko ręczne, może pomóc osobie oczyścić całe ucho zewnętrzne.

Najprostszym sposobem mycia uszu jest mycie pod prysznicem. Osoba powinna to zrobić po wypłukaniu resztek szamponu lub odżywki.

Złuszczający

Złuszczanie to proces usuwania martwych komórek skóry. Ponieważ te komórki mogą zatykać pory, usunięcie ich może pomóc w zapobieganiu wyprysków i zaskórników. Zbyt częste złuszczanie może podrażnić skórę, ale robienie jej tak często, jak dwa razy w tygodniu nie powinno powodować problemów.

Fizyczne złuszczanie polega na pocieranie skóry grubym materiałem. Peelingi do twarzy często zawierają w tym celu szorstkie cząstki, takie jak sól, zmielone łupiny orzechów, a nawet fusy z kawy.

Zazwyczaj nie zaleca się stosowania produktów złuszczających w uszach.

Alternatywą jest pocieranie skóry ucha zewnętrznego suchą ściereczką. Lekko chropowata powierzchnia materiału usunie martwe komórki skóry.

Dotknięcie skóry może przenosić olej, pot i brud. Może pomóc w zapobieganiu powstawania zaskórników, jeśli dana osoba unika dotykania uszu.

Co to jest zaskórnik?

Chociaż zaskórnik może wyglądać, jakby zawierał brud, jest wykonany z martwych komórek skóry i naturalnych olejków.

W przeciwieństwie do whiteheadu, wierzchołek porów zaskórnika się nie zamknął. Martwe komórki skóry i olej reagują z tlenem w powietrzu i stają się czarne.

Zaskórniki są najczęściej spotykane na twarzy, ale można je znaleźć gdzie indziej na ciele. Zaskórniki i zaskórniki są medycznie znane jako zaskórniki. Szukaj produktów oznaczonych jako nie powodujące efektu komedycznego, ponieważ nie zatykają porów.

Dermatolodzy to lekarze przeszkoleni w leczeniu skóry. Osoba może zdecydować się na dermatologa, jeśli ma znaczną liczbę zaskórników. Mogą również chcieć zasięgnąć porady, jeśli stan ich skóry wpływa na ich pewność siebie lub aspekty codziennego życia.

Na wynos

Pozbycie się zaskórników w uszach może być trudne. Jednak zmiana procedury pielęgnacji skóry i pamiętanie o myciu uszu pod prysznicem może pomóc zapobiec ich tworzeniu.

Stosowanie środka czyszczącego zawierającego kwas salicylowy może pomóc w rozpuszczeniu oleju i komórek skóry, które zatykają pory. Jeśli to nie rozwiąże problemu, dana osoba może chcieć rozważyć ekstrakcję przez zarejestrowanego dermatologa.

Like this post? Please share to your friends: