Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Pięć skutecznych olejków eterycznych na bóle głowy

Olejki eteryczne są stosowane jako środki do domu dla różnych dolegliwości. Ale czy stosowanie olejków eterycznych jest skutecznym sposobem na złagodzenie bólu głowy, a jeśli tak, które olejki eteryczne są najlepsze?

Olejek eteryczny to skoncentrowana ciecz ekstrahowana z rośliny. Aromaterapia to alternatywna terapia oparta na wykorzystaniu tych olejów. Aromatherapists uważają, że każdy olejek eteryczny oferuje inny zestaw korzyści dla zdrowia.

Badania wspierają korzyści zdrowotne niektórych olejków eterycznych, podczas gdy inne twierdzenia opierają się na tradycji. W tym artykule przedstawiono pięć najlepszych olejków eterycznych do leczenia bólów głowy, poparte dowodami naukowymi.

Przegląd

Zestresowany człowiek przy biurku szczypanie mostu w nosie, bo ma bóle głowy.

Szacuje się, że ponad połowa dorosłych ludzi na całym świecie doświadcza sporadycznych bólów głowy, a najczęstszym typem jest bóle głowy związane z napięciem.

Chociaż istnieje wiele leków dostępnych bez recepty i na receptę dostępnych dla bólów głowy, te zabiegi mogą powodować działania niepożądane.

Gdy ktoś regularnie doświadcza bólów głowy, może poszukiwać naturalnych metod leczenia, w tym olejków eterycznych.

Olejki eteryczne na bóle głowy

Istnieje wiele badań, które pokazują konkretne olejki eteryczne mogą być korzystne dla bólów głowy. Obejmują one:

1. Olej lawendowy

Lawenda jest często używana, aby pomóc ludziom zasnąć i zmniejszyć stres, niepokój lub depresję.

Wiele osób uważa, że ​​może to pomóc złagodzić bóle głowy i migreny, które są wyzwalane przez stres.

Badanie z 2012 r. Sugeruje, że wdychanie olejku lawendowego może być bezpiecznym i skutecznym lekarstwem na migreny.

2. Olej rozmarynowy

Olejek rozmarynowy jest tradycyjnie stosowany w leczeniu bólów głowy i poprawy krążenia.

Istnieje niewiele badań, które wyraźnie wspierają olej rozmarynowy jako skuteczne leczenie bólu głowy. Jednak badanie z 2008 roku sugeruje, że olej rozmarynowy ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe.

W innym badaniu z 2013 r. Stwierdzono, że olej rozmarynowy pomógł zmniejszyć ból i bezsenność u osób poddawanych kuracji opium.

Te przykłady badań sugerują, że olej rozmarynowy może zmniejszyć ból związany z bólem głowy. Jednak zanim zostanie to potwierdzone, potrzeba więcej badań na ludziach.

3. Olejek miętowy

Butelka olejku otoczona liśćmi mięty pieprzowej i kwiatami.

Mięta pieprzowa jest stosowana w alternatywnych lekach od tysięcy lat. Jest to jeden z najpopularniejszych olejków eterycznych do leczenia bólów głowy.

W opublikowanym niedawno przeglądzie opublikowanych badań na temat olejków eterycznych stwierdza się, że stosowanie olejku z mięty pieprzowej na skronie i czole zapewnia ulgę w przypadku napięciowych bólów głowy.

Aktywnym składnikiem olejku z mięty pieprzowej jest mentol. Badania opublikowane w 2015 r. Pokazują, że mentol może być skuteczny w leczeniu migreny po nałożeniu na głowę w postaci żelu.

4. Olej rumiankowy

Ludzie tradycyjnie piją herbatę rumiankową, aby się zrelaksować i odprężyć. Uważa się, że olej rumiankowy ma podobny efekt.

Badania z 2012 r. Wykazały, że olej z rumianku może poprawić niektóre objawy lęku i depresji.

Ponieważ bóle głowy często są spowodowane stresem i lękiem, wynika z tego, że olej z rumianku może pomóc w leczeniu bólów głowy.

W rumianku są właściwości przeciwzapalne, które mogą również zmniejszyć ból głowy, ale konieczne są dalsze badania nad jego korzyściami zdrowotnymi.

5. Olej eukaliptusowy

Eucalyptus jest tradycyjnie używany do usuwania zatok i zmniejszenia stanu zapalnego. Osoby doświadczające bólów głowy z powodu zatkania zatok mogą stwierdzić, że wdychanie eukaliptusa zmniejsza ich objawy.

Jedno z badań wykazało, że olej eukaliptusowy był skuteczny w łagodzeniu bólu i obniżaniu ciśnienia krwi podczas wdychania.

Jak z nich korzystać

Kobieta masuje jej świątynie.

Istnieje wiele różnych sposobów wykorzystania olejków eterycznych do leczenia bólu głowy. Obejmują one:

  • Nakładanie oleju na skronie lub na czoło: Olejki eteryczne należy rozcieńczyć olejem nośnikowym, takim jak olej kokosowy, zanim można je nałożyć na skórę. Po rozcieńczeniu olej można wmasować w skronie i na czoło.
  • Wdychanie oleju: Olejki eteryczne można wdychać przez dodanie kilku kropel do tkanki, utrzymywanie tkanki pod nosem i głęboki oddech.
  • Używanie kompresu: Utwórz kompres przez zanurzenie ręcznika w zimnej wodzie z kilkoma kroplami olejku eterycznego. Kompres można nakładać na czoło lub szyję.
  • Dodawanie oleju do kąpieli: Dodanie kilku kropli olejku do gorącej kąpieli może być relaksującym sposobem leczenia bólu głowy.

Ryzyka

Podobnie jak w przypadku wielu alternatywnych środków, olejki eteryczne nie są regulowane przez Amerykańskie Stowarzyszenie Żywności i Leków (FDA), dlatego ważne jest, aby kupić renomowaną markę.

Olejki eteryczne są ogólnie bezpieczne, gdy są właściwie stosowane. Ważne jest rozcieńczenie ich olejem nośnikowym przed nałożeniem bezpośrednio na skórę. Mogą powodować podrażnienie skóry, jeśli są stosowane w stanie nierozcieńczonym.

Niektórzy ludzie są uczuleni na olejki eteryczne nawet po rozcieńczeniu, więc pomocne może być umieszczenie niewielkiej ilości na skórze w celu zbadania reakcji alergicznej. Jeśli nie nastąpi żadna reakcja w ciągu 48 godzin, wtedy olej jest bezpieczny w użyciu.

Jeśli dana osoba ma jakieś schorzenia, dobrze jest porozmawiać z lekarzem przed użyciem olejków eterycznych.

Like this post? Please share to your friends: