Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Colic: Czy istnieje jakieś lekarstwo na płacz dziecka lub po prostu go odstawić?

Colic jest wielokrotnie pierwszym poważnym bólem odczuwanym przez dziecko w ich życiu. Zazwyczaj objawia się to ostrym bólem brzucha z intensywnymi skurczami kurczów, ale ponieważ kolce nie potrafią opisać dokładnie, co je dręczy, rodzicom trudno jest poznać dokładną przyczynę ich cierpienia. Istnieje wiele domowych środków zaradczych, których używają rodzice, aby spróbować uspokoić swoje dzieci, ale czy któryś z nich naprawdę udowodnił, że to wystarczy?

Eksperci uważają, że 1 na 5 urodzonych dzieci doświadcza kolki. Kolka jest zwykle diagnozowana przez „regułę trójki”, zaczynając od trzeciego do szóstego tygodnia życia, aw ciężkich przypadkach trwającą do sześciu miesięcy. Chociaż nie istnieje żadne znane lekarstwo, wiele środków na kolkę jest dostępnych, aby zapewnić szybką ulgę podczas wybuchu płaczu.

Dr med. Edzard Ernst, który przeprowadził badanie opublikowane w czasopiśmie Pediatrics stwierdza:

„Zaleca się, aby nie stosować wobec nich żadnego leczenia uzupełniającego (dzieci), ponieważ niektóre z nich nie są wolne od ryzyka. Wszystkie one kosztują pieniądze”.
Herbata kopru włoskiego jest powszechnie stosowanym lekarstwem. Herbata kopru włoskiego jest wystarczająco delikatna dla niemowląt i jest szczególnie korzystna w leczeniu kolki. Herbata kopru włoskiego relaksuje mięśnie gładkie i łagodzi skurcze w przewodzie żołądkowo-jelitowym, co czyni je skutecznym lekiem ziołowym do leczenia gazów i wzdęć. Pomaga także w leczeniu zaparć, łagodzi rozstrój żołądka i łagodzi skurcze brzucha u dorosłych.

Kolka pozostaje tajemnicą, a jej przyczyna jest nadal nieznana. Występuje najczęściej w pierwszych czterech miesiącach życia. Poza ciągłym płaczem, dziecko może zwijać nogi, zaciskać pięści i napinać mięśnie brzucha. Płacz może się rozpocząć bez wyraźnego powodu. Może trwać trzy godziny lub dłużej w ciągu jednego dnia.

Lekarze uważają, że jest to kolka, gdy płacz występuje więcej niż trzy godziny dziennie, trzy dni w tygodniu przez ponad trzy tygodnie u dziecka, które jest zdrowe.

Powszechnie stosowanym lekiem na rynku jest Colic Calm. Według strony internetowej produktu, ma wskaźnik sukcesu ponad 90% w leczeniu kolki niemowlęcej. Jest to środek „całkowicie naturalny”. Unikalna formuła homeopatyczna działa w ciągu kilku minut, więc jest podawana tylko w razie potrzeby. Doniesiono, że działa cuda na wzdęcia, ciśnienie, skurcze żołądka, czkawka, ząbkowanie, a nawet refluks kwasu. Jest także wyjątkowo skuteczny w przypadku gazów powstałych podczas wprowadzania nowych pokarmów do delikatnych odcinków przewodu pokarmowego u niemowląt.

Chociaż nie zatwierdzono przez FDA, wodorowęglan sodu lub soda oczyszczona zostały użyte do płaczu dzieci. Jest to alkalia (środek zobojętniający kwas), który zmienia naturalnie występujące pH kwasu żołądkowego dziecka. Może przeciwdziałać pewnym dyskomfortom spowodowanym refluksem kwasu w przypadku kwaśnego żołądka. Jednak zmiana delikatnej równowagi pH w systemie dziecka może spowodować nadmierną alkaliczność i zaostrzenie stanu kolki. Ponadto wodorowęglan sodu jest również absorbowany do krwioobiegu, a zatem może mieć niepożądane skutki uboczne. Badania wykazały, że wodorowęglan sodu może zubożać i wpływać na kwas foliowy i żelazo, co wskazuje, że może wpływać na funkcję lub absorpcję obu.

Ważne jest, aby pamiętać, że dzieci dopiero przyzwyczajają się do tego świata, a wraz z wiekiem ich kolka w końcu ustąpi. Ich układ trawienny nauczy się lepiej funkcjonować i dostosowywać się do współczesnych warunków środowiskowych. W pierwszych trzech miesiącach życia niemowlęta nie są dobrze wyposażone, aby się uspokoić. Samo uspokojenie to umiejętność, która rozwija się powoli w czasie i na różnym poziomie u dzieci.

Źródła: The Journal of Pediatrics i Colic Calm

Napisane przez Sy Kraft, B.A.

Like this post? Please share to your friends: