Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak poprawić wygląd worków pod oczami

Torby pod oczami, znane medycznie jako obrzęk podoczodołowy, stanowią problem dla wielu osób, zwłaszcza gdy się starzeją.

W tym artykule przyglądamy się wielu sposobom, w jaki ludzie mogą traktować torby pod oczami, aby poprawić ich wygląd.

Przyczyny torebek pod oczami

[zbliżenie oka starszej kobiety]

Nadmierny obrzęk i zwiotczenie pod oczami, które może powodować niepożądany wygląd, może być spowodowany jednym z następujących warunków:

  • ruch tłuszczu z górnej części oka pod oczami
  • nadmierne gromadzenie się płynu pod oczami
  • osłabiony mięśni pod oczami
  • starzenie, prowadzące do cieńszej skóry i zmarszczek, dzięki czemu torby są bardziej zauważalne

W większości przypadków worki pod oczami są problemem kosmetycznym i nie wskazują żadnych problemów zdrowotnych.

Jednak ludzie powinni skontaktować się z lekarzem, jeśli obszar niedowładu jest swędzący, czerwony lub bolesny, lub zmiany zachodzą nagle. Może to być oznaką reakcji alergicznej lub choroby.

Chociaż starzenie się jest główną przyczyną worków pod oczami, wielu ludzi jest po prostu podatnych na nie ze względu na swoją genetykę. Często ludzie w tej samej rodzinie będą dzielić tę cechę, podobnie jak o podobnym kształcie nosa lub twarzy.

W innych przypadkach torby pod oczami są spowodowane czynnikami stylu życia, które można zmienić, aby zmniejszyć lub pozbyć się tego problemu.

Strona główna zadośćuczynienie

Chociaż worki pod oczami zwykle nie stanowią problemu medycznego, ich wygląd może być uciążliwy. Niektórzy ludzie mają ciężkie worki pod oczami, które mogą powodować stres emocjonalny i brak poczucia bezpieczeństwa.

Nie można ich całkowicie wyeliminować przy pomocy środków domowych, ale poniższe wskazówki mogą poprawić ich wygląd.

Wystarczającej ilości snu

[zdenerwowany o swoim budziku]

Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów, aby pomóc młodym wyglądać młodziej i zmniejszać pod torebki i cienie pod oczami.

Sen jest ważny dla układu odpornościowego, czujności i pamięci, zdrowia serca i wielu innych funkcji i potrzeb.

Większość dorosłych potrzebuje co najmniej 7 godzin dziennie, według National Sleep Foundation.

Wybór odpowiedniej pozycji snu

[kobieta szczęśliwie śpi na plecach]

Spanie w żołądku może powodować więcej krwi i płynów w basenie w nocy. Może to doprowadzić do pojawienia się puffiera, a worki pod oczami wydają się większe.

Zamiast tego ludzie powinni próbować spać na plecach, a nawet lekko podnosić głowę, jeśli to możliwe. Jakość snu jest najważniejsza, więc wybierz pozycję spania, która pozwoli Ci uzyskać spokojny i spokojny sen.

Prawidłowe stosowanie kofeiny

[dwie osoby dorosłe z filiżankami do kawy]

Spożywanie zbyt dużej ilości kofeiny może odwodnić skórę, co prowadzi do bardziej widocznych worków pod oczami i spieczonej twarzy. Ludzie powinni obserwować, ile kofeiny konsumują i piją wodę, aby zapobiec odwodnieniu.

W przypadku stosowania miejscowego kofeina może mieć łagodne działanie zwężające krew, które może pomóc w pojawieniu się worków pod oczami. Osoby, które chcą wypróbować takie podejście, powinny szukać kofeiny jako składnika nawilżających i serum do oczu.

Ograniczanie alkoholu

[człowiek trzymający kufel piwa]

Piwo, wino i alkohol pobierają wodę z ciała i skóry, dzięki czemu torby stają się bardziej widoczne po ich spożyciu. Picie alkoholu może również zakłócać jakość snu, co jeszcze bardziej nasila problem.

Podczas spożywania alkoholu ludzie powinni podążać za każdym napojem pełną szklanką wody i trzymać się umiarkowanych ilości. Wskazówki dietetyczne dla Amerykanów zalecają nie więcej niż jeden drink dziennie dla kobiet i dwóch dla mężczyzn.

Zapobieganie alergiom i zatłoczeniu pod kontrolą

[kobieta z alergiami]

Osoby z chronicznymi alergiami są bardziej podatne na worki pod oczami. Reakcje alergiczne mogą powodować obrzęki i swędzenie, które często prowadzą do tarcia i podrażnienia skóry.

Leczenie sezonowych alergii za pomocą dostępnego bez recepty antyhistaminy często pomaga im wyglądać jaśniej i zdrowiej. Takie postępowanie poprawi także inne dokuczliwe objawy, takie jak zatkanie nosa i kichanie.

Ludzie powinni pić dużo wody podczas przyjmowania leków przeciwalergicznych, ponieważ wiele z nich może wysychać do ciała i skóry. Naczynia Neti, urządzenia przepłukujące śluz z nosa, to inna opcja.

Rzucanie palenia

[kobieca ręka trzyma papierosa]

Tytoniu wpływa na zdrowie wszystkich narządów ciała, w tym skóry.

Osoby palące są bardziej podatne na marszczenie twarzy i przedwczesne starzenie się.

Palenie może sprawić, że obszar oczu będzie bardziej pomarszczony i może spowodować zwiotczenie, które pogorszy wygląd toreb pod oczami. Rzucenie palenia to bardzo skuteczny sposób, aby zacząć wyglądać i czuć się lepiej.

Używanie lekkiej ręki z makijażem

[makijaż]

Kuszące może być nakładanie ciężkich fundamentów lub korektorów na okolice oczu. Jednak zbyt dużo makijażu może sprawić, że worki pod oczami będą bardziej zauważalne.

Lekka aplikacja korektora lub makijażu jest zwykle wystarczająca, aby zmieszać obszar, unikając przy tym chropowatego wyglądu.

Utrzymywanie okolicy oczu w stanie nawilżonym

[moisterizer]

Skóra wokół oczu jest cieńsza i często mniej tłusta niż reszta twarzy. Kiedy brakuje mu wilgoci, zmarszczki i worki pod oczami mogą być bardziej zauważalne.

Aby zachować wilgoć w skórze, ludzie powinni szukać łagodnych, niedrażniących kremów i serum przeznaczonych do okolic oczu. Powinny one być stosowane przed snem, gdy skóra ma szansę na naprawę.

Utrzymanie spokoju

[kobieta z ognikami na oczach]

Nakładanie lodu na obrażenia zmniejsza obrzęk. Podobnie, chłodzenie okolic oczu może uspokoić obrzęki, zmniejszając wygląd worków.

Chłodzone ogórki i torebki herbaty są popularnymi opcjami, a także specjalne maski żelowe, które przed użyciem są przeznaczone do przechowywania w lodówce.

Inną opcją jest produkt do oczu z aplikatorem metalowym. Metal może chłodzić skórę, a delikatny masaż może pomóc odprowadzić nadmiar płynu. Może to pomóc w obrzęk.

Choć genetyki nie można zmienić, a starzenie się jest nieuniknione, po zdrowym stylu życia i opiece nad skórą może pomóc wygląd oczu najlepiej.

Zabiegi kosmetyczne

Wielu dermatologów i chirurgów plastycznych oferuje zabiegi na worki pod oczami, które mogą zmniejszyć ich wygląd lub pozbyć się ich.

W zależności od rodzaju skóry, wieku i stylu życia danej osoby można rozważyć następujące zabiegi:

  • Peelingi chemiczne lub laserowe, które usuwają zewnętrzne warstwy skóry, pozostawiając gładszy wygląd.
  • Wypełniacze skórne, które tymczasowo napinają zmarszczki i przywracają objętość lub pełnię obszarom twarzy.
  • Operacja powiek, polegająca na usunięciu nadmiaru skóry wokół oczu i zmianie wyglądu skóry.

Ktoś powinien zapytać lekarza, jakie leczenie może dla nich wykonać. Powinny również omawiać koszty, odzyskiwanie, ryzyko i realistyczne wyniki, jakich można się spodziewać.

Like this post? Please share to your friends: