Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak działa ekstrakt z zielonej kawy

Utrata wagi może być niezwykle trudna. Z tego powodu ludzie zwrócili się do wszelkiego rodzaju suplementów, aby ułatwić im pracę.

Torba z zielonych ziaren kawy

Ekstrakt z zielonej kawy jest jednym z nich …. obecnie jest jednym z najpopularniejszych na świecie suplementów odchudzających.

Jak sama nazwa wskazuje, dodatek ten jest ekstrahowany z zielonych ziaren kawy.

Zawiera substancję o nazwie Kwas chlorogenowy, który uważa się za odpowiedzialny za efekty odchudzania.

Ekstrakt z zielonej kawy promowany był przez doktora Oza w 2012 roku. Jest amerykańskim lekarzem telewizyjnym i prawdopodobnie najsławniejszym „guru” dla zdrowia na świecie.

Jestem wielkim fanem suplementów w ogóle, ale jestem bardzo sceptyczny, jeśli chodzi o suplementy odchudzające, ponieważ prawie nigdy nie działają tak jak w reklamie.

W tym artykule szczegółowo przyjrzymy się ekstraktowi z zielonej fasoli … co to jest, jak to działa i co nauka ma do powiedzenia na ten temat.

Czym są zielone ziarna kawy?

Zielone ziarna kawy to właściwie tylko niepalone ziarna kawy.

Ziarna kawy są naturalnie zielone, ale zazwyczaj są palone przed sprzedażą konsumentowi. Jest to proces, który zmienia kolor na brązowy.

Jak wiemy … ziarna kawy są obciążone przeciwutleniaczami i farmakologicznie czynnymi związkami. Dwa z najważniejszych to kofeina i kwas chlorogenowy.

Kwas chlorogenowy jest uważany za główny składnik aktywny w zielonych ziarnach kawy. Oznacza to, że substancje, które wywołują efekty odchudzania (1).

Niestety …. większość kwasu chlorogenowego usuwa się, gdy kawa jest palona (2).

Z tego powodu zwykłe ziarna kawy nie będą miały tego samego efektu (chociaż istnieje wiele innych dobrych powodów, aby napić się kawy, jeśli się spodoba).

Konkluzja: Zielone ziarna kawy są takie same jak zwykłe ziarna kawy, ale nie zostały jeszcze upieczone. Są wysoko w substancji o nazwie Kwas chlorogenowy.

Jak działa ekstrakt z zielonej kawy … jaki jest mechanizm?

Zielony ekstrakt z ziaren kawy zawiera trochę kofeiny.

Kilka badań wykazało, że kofeina może zwiększyć metabolizm nawet o 3-11% (3, 4).

Uważa się jednak, że głównym składnikiem aktywnym jest kwas chlorogenowy.

Niektóre badania na ludziach sugerują, że może zmniejszyć wchłanianie węglowodanów z przewodu pokarmowego, co obniża poziom cukru we krwi i skoki insuliny (5, 6).

Jeśli to prawda, to biorąc zielony ekstrakt z ziaren kawy byłoby jak zjedzenie nieco niższej diety węglowodanowej.

Inne badania (na myszach i szczurach) wykazały, że kwas chlorogenowy może zmniejszać masę ciała, zmniejszać wchłanianie tłuszczu z diety, zmniejszać ilość tłuszczu przechowywanego w wątrobie i poprawiać działanie hormonu odpowiedzialnego za spalanie tłuszczu, adiponektyny (7, 8).

Wykazano także, że kwas chlorogenowy radykalnie poprawia poziomy cholesterolu i triglicerydów u szczurów. Są to ważne czynniki ryzyka chorób serca (9).

Bottom Line: Zielona kawa okazała się hamować przyrost masy ciała w badaniach na zwierzętach. Może to być spowodowane zmniejszeniem wchłaniania węglowodanów z diety lub innym mechanizmem.

Co mówią badania ludzi?

Przeprowadzono kilka badań na ludziach dotyczących ekstraktu z zielonej fasoli.

Badania te są tak zwanymi randomizowanymi kontrolowanymi próbami, które są złotym standardem eksperymentów naukowych u ludzi.

Jedna z nich obejmowała 30 osób z nadwagą i trwała 12 tygodni.

Były dwie grupy … jedna spożywała zwykłą kawę rozpuszczalną, podczas gdy druga spożywała rozpuszczalną kawę wzbogaconą w 200 mg ekstraktu z zielonej fasoli (10).

Żadna z grup nie została poinstruowana, aby zmienić nawyki żywieniowe lub ruchowe.

Ten wykres pokazuje zmiany masy w dwóch grupach, od 0-12 tygodni:

Wykres ziarna kawy

Jak widać, grupa przyjmująca kawę rozpuszczalną z zielonym ekstraktem z ziaren kawy straciła 11,9 funta (5,4 kg), podczas gdy grupa przyjmująca zwykłą kawę instant straciła tylko 3,7 funta (1,7 kg).

Procent tkanki tłuszczowej również spadł o 3,6% w grupie ekstraktu z zielonej kawy, w porównaniu do 0,7% w drugiej grupie.

Więcej badań

Kilka innych badań wykazało znaczną utratę masy ciała u osób przyjmujących ekstrakt z zielonej kawy ziarnistej (11).

Należy jednak pamiętać, że niektóre z tych badań sponsorowały firmy, które czerpią zyski ze sprzedaży zielonych ziaren kawy.

Nie musi to oznaczać, że wyniki są nieważne, ale wiadomo, że źródło finansowania badania może mieć znaczący wpływ na wynik. Z tego powodu dobrze jest być bardziej sceptycznym wobec badań finansowanych przez przemysł (12).

W 2011 r. Zakończono przegląd dowodów potwierdzających ekstrakt z zielonych ziaren kawy (13):

„… wyniki tych badań są obiecujące, ale badania mają niską jakość metodologiczną, a do oceny przydatności GCE jako narzędzia odchudzającego potrzebne są bardziej rygorystyczne badania”.

Podsumowanie: Kilka kontrolowanych badań na ludziach pokazuje, że ekstrakt z zielonej kawy może prowadzić do znacznego spadku masy ciała. Jednak badania te były stosunkowo niewielkie, a niektóre z nich były sponsorowane przez przemysł.

Czy ekstrakt z zielonej kawy ma inne korzyści zdrowotne?

Kawa na gałęzi

Zielona kawa może pozytywnie wpływać na to, jak nasze ciała wchłaniają i wykorzystują węglowodany.

Zgodnie z hipotezą w badaniach na zwierzętach suplementacja kwasu chlorogenowego wydaje się zmniejszać wchłanianie glukozy (14).

Ten wpływ na metabolizm glukozy może odgrywać rolę ochronną w leczeniu cukrzycy, a także może wyjaśniać wpływ na masę ciała.

Ekstrakt zielonej kawy może również pozytywnie wpływać na naczynia krwionośne, co ma istotne znaczenie dla zdrowia serca.

Wykazano, że dawki od 140 do 720 mg na dobę obniżają ciśnienie krwi zarówno u szczurów, jak iu ludzi z wysokim ciśnieniem krwi (15, 16).

Kwas chlorogenowy działa również jako przeciwutleniacz (17).

Bottom Line: Zielony ekstrakt z ziaren kawy może poprawić metabolizm glukozy i obniżyć ciśnienie krwi.Może to przynieść korzyści osobom, u których występuje wysokie ryzyko cukrzycy i chorób serca.

Skutki uboczne, dawkowanie i sposób ich stosowania

Zgodnie z ograniczonymi dowodami, ekstrakt z zielonej kawy wydaje się mieć dość dobry profil bezpieczeństwa.

Jednak niektórzy uczestnicy wypadli z jednego badania z powodu bólu głowy i infekcji dróg moczowych (18).

Badanie to jest zbyt małe, aby wykazać, że skutki uboczne były spowodowane samym suplementem, może to być zbieg okoliczności.

Zielona kawa zawiera kofeinę, która może mieć liczne skutki uboczne, gdy jest spożywana w dużych ilościach. Obejmuje to lęk, drżenie, szybkie bicie serca itp.

Jeśli jesteś wrażliwy na kofeinę, powinieneś uważać na ekstrakt z zielonej kawy. Kwas chlorogenowy może również wywoływać efekt przeczyszczający i powodować biegunkę (19).

Niektórzy ludzie mają reakcje alergiczne na zielone ziarna kawy (20, 21). Jeśli znasz alergię na kawę, zdecydowanie unikaj jej.

Nie wykazano, że zielona kawa jest bezpieczna dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią i nie powinna być spożywana przez dzieci.

Obecnie nie ma badań, które określają optymalną dawkę ekstraktu z zielonej kawy ziarnistej. Jednak badania w powyższym artykule wykorzystały dawki w zakresie 120-300 mg kwasu chlorogenowego.

W zależności od stężenia kwasu chlorogenowego w suplemencie może wynosić od 240-3000 mg ekstraktu z zielonej kawy dziennie.

Polecam wykonanie instrukcji dawkowania na butelce. Typową rekomendacją jest jedna porcja, 30 minut przed każdym posiłkiem.

Zabierz wiadomość do domu

Zielony ekstrakt z ziaren kawy wydaje się być przydatny jako środek wspomagający odchudzanie. Może również mieć pewne korzyści dla metabolizmu glukozy i ciśnienia krwi.

Jednak … większość badań jest niewielka, krótkoterminowa i często sponsorowana przez firmy produkujące lub sprzedające zielone ziarna kawy.

Pod koniec dnia jedyną rzeczą, która ma długofalowe wyniki, jest zmiana diety.

W związku z tym najskuteczniejsze wydaje się cięcie węgli i spożywanie większej ilości białka, a także podkreślanie rzeczywistej, nieprzetworzonej żywności.

Biorąc to pod uwagę … Przypuszczam, że ekstrakt z zielonej kawy warto wypróbować, jeśli jesteś ciekawy.

Może mieć łagodny efekt, który może trwać kilka tygodni lub miesięcy, ale nie spodziewałbym się niczego poza tym.

Utrata wagi to maraton, a nie sprint … a szybkie poprawki nigdy nie działają w dłuższej perspektywie.

Jeśli chcesz kupić zielony ekstrakt z ziaren kawy, można go znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością i Internecie.

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

Like this post? Please share to your friends: