Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Herbata odchudzająca: czy to działa i czy to jest dla ciebie złe?

Herbaty odchudzające są często reklamowane jako sposób na schudnięcie i oczyszczenie organizmu. Teoria głosi, że herbata pobudza trawienie, wspomaga metabolizm, aw niektórych przypadkach pozbywa się ciała zanieczyszczeń.

Istnieje wiele odmian herbaty odchudzającej do wyboru. Wszyscy starają się zaspokoić pragnienie osoby, aby schudnąć.

Szybkie fakty dotyczące herbaty odchudzającej:

 • Wiele herbat odchudzających twierdzi, że pomaga w oczyszczeniu organizmu.
 • Ciało naturalnie pozbywa się toksyn, tworząc herbatę, która twierdzi, że robi to niepotrzebnie.
 • Herbaty takie jak czarny, biały, zielony, oolong i pu-erh zawierają przeciwutleniacze, które mogą pomóc zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka i inne choroby, gdy są regularnie pite.
 • Herbaty odchudzające zawierają dodane składniki, które mogą być szkodliwe.
 • Nie ma wielu dowodów na to, że herbata odchudzająca skutecznie wspomaga długotrwały spadek masy ciała.

Rodzaje

Pięć filiżanek ziołowych herbat z rzędu, w tym dzikiej róży, pokrzywy i herbaty mniszka lekarskiego.

Typowe rodzaje herbaty odchudzającej obejmują:

 • tłumiki apetytu
 • blokery tłuszczu
 • stymulatory metabolizmu

Teoria dotycząca utraty wagi z herbatą odchudzającą polega na tym, że naturalne składniki będą:

 • Pomóż tłumić apetyt
 • pomóż ciału uwolnić toksyny
 • pomóc spalić więcej kalorii

Reklamodawcy koncentrują się na szybkości utraty wagi, aw niektórych przypadkach obserwuje się natychmiastową utratę wagi. Jednak większość utraty wagi, której doświadczają ludzie, jest spowodowana albo utratą wody, albo utratą stałych odpadów.

Skuteczność

Jest bardzo mało dowodów na to, że herbata odchudzająca jest skuteczna.

W rzeczywistości pozwów zbiorowych zostały wniesione przeciwko firmom, które sprzedały swoje herbaty jako suplementy odchudzające. Co najmniej dwa procesy sądowe dotyczyły firm, których reklama podała fałszywe oświadczenia dotyczące skuteczności herbaty w wspomaganiu odchudzania.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) nie uznaje żadnej herbaty odchudzającej za skuteczną.

Niektóre składniki, takie jak kofeina i senna, są uznawane przez FDA z różnych powodów.

Kofeina jest rozpoznawana jako środek pobudzający bez większego wpływu na utratę wagi. Podobnie, senna jest rozpoznawana jako składnik, który powoduje podrażnienie jelita grubego i może być stosowany jako łagodny środek przeczyszczający.

Większość pozytywnych recenzji odchudzającej herbaty można znaleźć na stronach, które sprzedają produkt lub promują naturalistyczny styl życia. Niektóre wskazują na małe badania, które zostały przeprowadzone.

Jednak istnieje znaczny brak dowodów na poparcie twierdzenia, że ​​herbata odchudzająca wpływa na utratę wagi.

Problemy zdrowotne

Są pewne problemy zdrowotne, które ludzie, którzy rozważają stosowanie odchudzających herbat, powinni wiedzieć.

Chociaż większość składników jest łagodna, niektóre z nich mogą powodować poważne skutki uboczne u niektórych osób.

Niektóre potencjalnie szkodliwe składniki lub działania niepożądane mogą obejmować:

Środki przeczyszczające

Kobieta nalewania herbaty do kubka.

Niektóre odchudzające herbaty zawierają senes, naturalny środek przeczyszczający. W stanie FDA pojawiły się doniesienia o problemach związanych z piciem odchudzających herbat zawierających Sennę.

FDA wskazuje, że użytkownicy zgłaszają objawy podobne do tych obserwowanych u osób z zaburzeniami nadużywania środków przeczyszczających, które obejmują:

 • skurcze
 • nudności
 • biegunka
 • nasilić zaparcia
 • zależność
 • osłabiona okrężnica
 • obniżone poziomy potasu, co jest niebezpieczne dla osób z problemami z sercem

Diuretyki

FDA wydało również oświadczenia ostrzegające o tym, ile herbatek odchudzających zawiera diuretyki. Diuretyki mogą prowadzić do:

 • odwodnienie
 • utrata lub fluktuacje elektrolitów, powodujące arytmię serca i śmierć
 • skurcze mięśni
 • biegunka
 • utrata płynu, a następnie płyn odzyskać

Zwiększony metabolizm

Wiele herbat odchudzających twierdzi, że przyspiesza metabolizm, ale badania dotyczące dodatków zawartych w herbacie odchudzającej są bardzo ograniczone.

To powiedziawszy, polifenole znalezione naturalnie w zielonych i czarnych herbatach okazały się obiecujące w pomaganiu w utracie wagi i poprawie metabolicznej w badaniach na zwierzętach i ludziach.

Każda korzyść wynikająca z odchudzania herbaty jest prawdopodobnie wynikiem samej herbaty, a nie dodanych „odchudzających” składników.

Ryzyka

Oprócz wspomnianych wyżej potencjalnych efektów ubocznych, składniki zawarte w herbatach odchudzających:

 • różnią się i mogą zawierać potencjalnie problematyczne składniki
 • nie są kontrolowane przez żadną agencję regulacyjną, taką jak FDA
 • mogą wchodzić w interakcje z lekami danej osoby

FDA ostrzega przed używaniem większości suplementów diety, w tym odchudzających herbat, głównie ze względu na brak wiarygodnych badań i dowodów na ich bezpieczeństwo lub skuteczność.

FDA informuje również o narastających reklamacjach od konsumentów, którzy stosowali herbatki odchudzające i inne naturalne suplementy odchudzające.

Bezpieczne alternatywy

Klasa spinningu na siłowni, z trzema osobami ćwiczącymi na rowerach.

Firmy, które produkują odchudzające herbaty, często atakują ludzi, którzy desperacko szukają rozwiązania, które działa lub chcą szybko schudnąć.

W większości wypadków nie jest prawdopodobne, że herbata odchudzająca zrobi coś więcej niż tylko efekt placebo lub łagodna utrata wagi, a następnie szybkie odzyskanie wagi.

W innych przypadkach herbata odchudzająca może okazać się szkodliwa.

Jednak herbaty bez dodanych składników „odchudzających” stanowią doskonałe rozwiązanie dla miłośników herbaty i mogą zapewnić doskonałe korzyści zdrowotne.

Większość pracowników służby zdrowia zgadza się, że na utratę wagi wpływa przede wszystkim dieta, ćwiczenia, środowisko i zmniejszenie spożycia kalorii.

Przed rozpoczęciem odchudzania herbaty lub jakiejkolwiek innej zmiany diety lub ćwiczeń, ludzie powinni skonsultować się z lekarzem.

Bezpieczną utratę wagi można osiągnąć dzięki odpowiedniej kombinacji ćwiczeń i zmianom diety, które niekoniecznie zawierają suplementy.

Ćwiczenie

Większość ludzi może bezpiecznie ćwiczyć kilka razy w tygodniu. Chociaż wiele skupia się na cardio, siła budowania jest istotną częścią redukcji tkanki tłuszczowej.

Ważne jest, aby osoba znała swoje fizyczne ograniczenia przed rozpoczęciem programu ćwiczeń.

Dieta

Dieta jest często mylona z dietą.Dobrze zbilansowana dieta, która podkreśla owoce i warzywa oraz unika nadmiernie przetworzonej żywności zawierającej dodane cukry i tłuszcze trans, może pomóc osobie zrzucić wagę w miarę upływu czasu.

Ludzie mogą zobaczyć zmniejszenie tkanki tłuszczowej poprzez zmiany w diecie bez stosowania suplementów.

Na wynos

Ostatnie badania potwierdzają różne korzyści zdrowotne związane z czarnymi lub zielonymi herbatami. Herbatę odchudzającą należy jednak stosować ostrożnie.

Dobrym pomysłem jest skonsultowanie się z lekarzem lub innym dostawcą opieki zdrowotnej, bez powiązań ze sprzedażą herbaty odchudzającej przed użyciem jakiegokolwiek produktu.

Osoba powinna również przeprowadzić jak najwięcej badań, aby dowiedzieć się o wskaźnikach sukcesu, reklamacjach i potencjalnych skutkach ubocznych produktu, który rozważają.

PLMedBook