Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Fizjoterapia przedsionkowa z migotaniem przedsionków: Poznaj fakty

Częstą przyczyną migotania przedsionków jest zastawkowa choroba serca. Ale jakie są przyczyny migotania przedsionków inne niż wady zastawkowe? A czy migotanie przedsionkowe przedsionkowe wymaga innego leczenia?

Serce pompuje krew dookoła ciała z dość równym rytmem. Ale czasami może pojawić się problem, który powoduje, że serce bije nieregularnie.

Migotanie przedsionków, często określane jako A-fib lub AF, oznacza, że ​​serce działa mniej wydajnie, co może powodować szereg problemów zdrowotnych.

Istnieje wiele opcji leczenia i zmian stylu życia, które mogą pomóc osobom z nienowotworowym rakiem A normalnie żyć. Leczenie może również zapobiegać udarowi, co stanowi ryzyko dla osób z tą chorobą.

Definicja

diagram ludzkiego serca

Co oznacza migotanie przedsionkowe?

 • „Atrial” znaczy zrobić z przedsionkami lub dwoma górnymi komorami serca.
 • „Fibrillation” to szybkie i nieregularne dokręcanie włókien mięśniowych.
 • „Valvular” odnosi się do zastawek serca, które przepuszczają krew do serca i na zewnątrz.

A zatem, nie-awokularny A-fib jest nieregularnym rytmem serca w górnych komorach serca, który nie jest spowodowany wadą zastawek serca.

Kręgosłup niezastawkowy może powodować wiele problemów, w tym gromadzenie się krwi w częściach serca. Konsekwencja tego łączenia może oznaczać, że mniej krwi jest dostępne do pompowania do reszty ciała. Jeśli w zakumulowanej krwi powstanie skrzep krwi, może dojść do mózgu i spowodować udar.

Nieregularny rytm serca może utrudnić serce pompowanie krwi do reszty ciała, powodując zawroty głowy lub zmęczenie.

A-Fib to poważny stan, który dotyka co najmniej 2,7 miliona Amerykanów, jak podaje American Heart Association. Nieleczony może podwoić ryzyko zgonu z powodu chorób związanych z sercem. Może także sprawić, że pięciokrotnie większe prawdopodobieństwo, że dana osoba będzie miała udar.

Przyczyny i czynniki ryzyka

Istnieje wiele różnych przyczyn A-Fib, a istnieją pewne czynniki ryzyka, które są specyficzne dla nie-awokularnego A-fib. Wiele z nich odnosi się do serca, które jest mniej zdrowe lub osłabione.

Grupy zagrożone A-Fib to:

 • mężczyźni, którzy częściej chorują na tę chorobę niż kobiety
 • starszych osób, ponieważ ryzyko wystąpienia A-fib zwiększa się wraz z wiekiem
 • ludzie, którzy mają wysokie ciśnienie krwi
 • osoby z chorobami serca, takimi jak zawał serca

Warunki, które specyficznie zwiększają ryzyko rozwoju nie-sferoidalnego A-fib obejmują:

 • choroba płuc
 • regularnie pije dużo alkoholu
 • otyłość
 • cukrzyca
 • bezdech senny
 • zespół metaboliczny, który zwiększa ryzyko chorób serca
 • nadczynność tarczycy lub nadczynność tarczycy

Leczenie steroidami wysokimi dawkami może również być wyzwalaczem, jeśli ktoś ma inne czynniki ryzyka A-fib.

Objawy i powikłania

pani trzyma klatkę piersiową

Można żyć z A-Fibrem i nie odczuwać żadnych objawów.

Wiele z objawów, które wywołuje A-Fibre może również wskazywać na inne schorzenia. W rezultacie rozsądne jest, aby ktoś skonsultował się z lekarzem w celu postawienia diagnozy.

Najczęstszym objawem A-Fib, czy zastawkowym, czy nie zastawkowym, jest drżenie, trzepotanie lub szybkie bicie serca lub dudnienie w klatce piersiowej, a także nieregularny puls.

Inne objawy mogą obejmować:

 • zmęczenie
 • zawroty głowy lub omdlenia
 • duszność lub trudności w oddychaniu
 • uczucie słabości, szczególnie po wysiłku fizycznym

Ból w klatce piersiowej lub ucisk mogą być objawem, ale powinny być traktowane jako nagły przypadek. Może to oznaczać, że osoba ma zawał serca.

Ktoś, kto ma A-fib, powinien także zdawać sobie sprawę z objawów, które mogą wskazywać na udar, ponieważ mają zwiększone ryzyko udaru.

Diagnoza

Kręgi A mogą być zdiagnozowane przez lekarza. Przeprowadzą badanie lekarskie i zadadzą pytania na temat historii medycznej danej osoby.

Lekarz zwykle wykonuje elektrokardiogram, znany również jako EKG lub EKG. Jest to prosty test, który pokazuje, jak szybko bije serce, wykrywa nieregularny rytm serca i może stwierdzić, jak silne sygnały elektryczne przechodzą przez każdą część serca.

Ktoś, kto ma EKG lub EKG, powinien leżeć nieruchomo na stole, podczas gdy elektrody są przymocowane do skóry na klatce piersiowej, ramionach i nogach. Te elektrody są połączone z maszyną, która rejestruje informacje o aktywności elektrycznej serca.

Skóra może wymagać ogolenia, aby elektrody się przyczepiły, ale test jest bezbolesny i nie ma ryzyka.

EKG lub EKG rejestruje tylko jeden moment aktywności serca i może nie uchwycić nieregularnego rytmu serca. Jeśli wynik nie jest zadowalający lub niekompletny, lekarz zleci 24-48-godzinny monitor Holtera.

W takim przypadku kilka elektrod zostanie umieszczonych na skrzyni i połączonych z urządzeniem rejestrującym. Zdarzenia rejestrowane są w czasie monitorowanym, na przykład, gdy osoba uprawia jogging lub je śniadanie.

Po upływie czasu, monitor zostanie zwrócony do lekarza, który przejrzy wyniki i omówi wszelkie niezbędne plany leczenia.

Możliwości leczenia

Leczenie będzie się różnić w zależności od objawów, jak poważne są objawy i czy dana osoba ma już chorobę serca.

Jeśli nie ma żadnych objawów lub problemów z sercem, serce może powrócić do normalnego rytmu bez leczenia.

Główne cele leczenia to:

 • aby zapobiec powstawaniu zakrzepów krwi, które mogą doprowadzić do udaru mózgu
 • przywrócić normalny rytm serca
 • kontrolować, ile razy na minutę komory serca kurczą się i wypełniają się krwią

Kontrolując liczbę przypadków, w których komory serca kurczy się, odczuwa się mniej objawów, nawet jeśli serce bije z czasem. Ten ostatni cel leczenia jest znany jako kontrola szybkości.

Zmiany stylu życia

odrzucając piwo

Zmiany stylu życia, które są często zalecane osobom z A-Fib to:

 • ograniczenie soli, aby obniżyć wysokie ciśnienie krwi
 • po zdrowej diecie
 • zmniejszenie stresu
 • unikanie alkoholu lub ograniczanie ilości alkoholu

W badaniach nie ustalono, czy kofeina może wywoływać A-Fib, czy ją pogarsza. Niektórzy ludzie są bardziej wrażliwi na kofeinę. Osoby wrażliwe na kofeinę mogą go unikać lub ograniczać spożycie, unikając produktów zawierających dużo kofeiny, takich jak kawa espresso czy napoje energetyczne.

Lek

Leki, które można przepisać osobom z nienowotworowym rakiem A, obejmują:

 • leki rozrzedzające krew, takie jak warfaryna, aby zapobiec tworzeniu się skrzepów krwi i ryzyku udaru
 • leki do kontroli częstości, takie jak beta-blokery
 • leki na przywrócenie prawidłowego rytmu serca, takie jak amiodaron

Przyjmowanie leków nasercowych zgodnie z zaleceniami jest jedną z najważniejszych rzeczy, które człowiek może zrobić, aby zapewnić ciągłe zdrowie. Mogą jednak wystąpić działania niepożądane, a niektóre leki mogą działać lepiej, jeśli przestrzegana jest określona dieta.

Miesięczne badania krwi są często konieczne, jeśli ktoś bierze warfarynę, aby upewnić się, że nie występują żadne niepożądane skutki uboczne.

Z tych powodów ważne jest, aby osoby z A-fib starały się uzyskać jasne informacje od lekarza, który przepisał im leki.

Rivaroxaban vs. warfaryna

Rivaroxaban i warfaryna to dwa leki rozrzedzające krew stosowane w celu zapobiegania udarom u osób z nie przebytym migotaniem przedsionków. Badania nie wykazały znaczących różnic między tymi dwoma w zapobieganiu udarowi lub częstości występowania poważnych krwawień.

Lekarz powinien przyjrzeć się objawom, historii medycznej i innym czynnikom, zanim zdecyduje, który lek będzie najlepszy w każdym przypadku.

Chirurgia

Procedury medyczne, które mogą być potrzebne w przypadku nie-awokularnego A-fib obejmują:

 • Kardiokonferencja elektryczna: Szok elektryczny o niskiej energii jest przekazywany sercu.
 • Ablacja cewnika: Energia radiowa jest wysyłana przez drut w nodze lub ramieniu do serca, aby zniszczyć niezdrowe tkanki, które mogą zakłócać sygnały elektryczne.
 • Operacja serca w labiryncie: Małe nacięcia są wykonywane w górnej części serca i łączone w celu utworzenia tkanki bliznowatej, która wpływa na sygnały elektryczne serca i przywraca normalne bicie serca.
 • Rozrusznik serca: małe podskórne urządzenie elektryczne wysyła impuls elektryczny do serca, aby utrzymać go w normalnym rytmie.

Perspektywy

Kręgosłup niezastawkowy może być poważnym stanem, jeśli nie jest leczony. Istnieje jednak szereg dostępnych opcji, aby przywrócić serce do zdrowego rytmu lub złagodzić objawy.

Dobrym sposobem na zapobieganie i zapobieganie nienowotworowemu krowiźnie A jest obniżenie ryzyka wystąpienia lub pogorszenia choroby serca u osobnika. Sposoby, które ludzie mogą robić to obejmują przyjmowanie leków zgodnie z zaleceniami, próbując obniżyć poziom cholesterolu i regularnie wykonując delikatne ćwiczenia.

Like this post? Please share to your friends: