Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

E-papierosowe smaki uznane za toksyczne

Ostatnie badania opublikowane w czasopiśmie badają wpływ elektronicznych oparów papierosów na dwa rodzaje białych krwinek. Odkrycia sugerują, że związki nadające e-papierosom swój smak są toksyczne, a niektóre smaki są gorsze od innych.

człowiek posiadający e-papieros poprzez chmurę pary

Pomimo faktu, że elektroniczne papierosy (e-papierosy) pomagają niektórym ludziom rzucić palenie na konwencjonalne, urządzenia zawierają wiele innych nienikotynowych substancji chemicznych, których skutki zdrowotne są wciąż badane.

Tutaj staramy się informować Cię na bieżąco o najnowszych odkryciach naukowych, jeśli chodzi o wyjaśnienie złożonych skutków używania e-papierosów lub „vaping”.

Na przykład kilka badań, które opisaliśmy, sugerowało, że e-papierosy mogą mieć niekorzystne działanie na układ sercowo-naczyniowy i że mogą spowolnić akcję serca.

To powiedziawszy, niektóre z tych badań są albo obserwacyjne – i dlatego nie są w stanie wyjaśnić przyczynowości – lub wykonywane u myszy.

Nowe badania przenoszą jednak wszystko do laboratorium. Naukowcy z University of Rochester Medical Center w Nowym Jorku postanowili przetestować hipotezę, że waporyzacja e-papierosów, które nie zawierają nikotyny, byłaby mniej szkodliwa niż tradycyjne papierosy.

W tym celu badacze – kierowani przez starszego autora dr. Irfana Rahmana – skupili się na „oddziaływaniach stresu immuno-toksycznego i oksydacyjnego przez te e-papierosowe środki aromatyzujące na dwóch typach ludzkich monocytowych linii komórkowych”.

Stres oksydacyjny jest procesem, w którym rodniki tlenowe są wytwarzane w nadmiarze, co prowadzi do szeregu szkodliwych skutków, w tym zwiększonej toksyczności, uszkodzenia naszego DNA, a nawet raka.

Monocyty są rodzajem białych krwinek, które odgrywają kluczową rolę w naszej odpowiedzi immunologicznej na zapalenie. Dlatego wyniki nowych badań są kluczowe dla naszego zrozumienia związku między e-papierosami a naszym układem odpornościowym.

Najgorsze są cynamonowe, waniliowe, maślane smaki

Aby ocenić potencjał środków aromatyzujących do wywoływania stresu oksydacyjnego, zespół zmierzył produkcję tak zwanych reaktywnych form tlenu (ROS).

„Postawiliśmy hipotezę – piszą autorzy – że aromatyzujące substancje chemiczne stosowane w e-sokach / e-liquidach wywołują reakcję zapalną, toksyczność komórkową i wytwarzanie ROS”.

Zgodnie z oczekiwaniami, testy cytotoksyczności przeprowadzone przez pierwszego autora Dr. Thivankę Muthumalage i współpracowników wykazały, że leczenie tymi chemikaliami prowadzi do nasilenia stanu zapalnego i uszkodzenia tkanek. Wszystko to odbywało się poprzez zwiększenie poziomu stresu oksydacyjnego.

Ponadto „mieszanie różnych smaków powodowało większą cytotoksyczność i poziom wolnych rodników w komórkach w porównaniu z terapiami z indywidualnymi smakami, co sugeruje, że mieszanie wielu smaków e-liquidów jest bardziej szkodliwe dla użytkowników” – dodają naukowcy.

Autorzy podsumowują, mówiąc: „Nasze dane sugerują, że środki aromatyzujące stosowane w e-sokach mogą wyzwalać reakcję zapalną w monocytach, w których pośredniczy produkcja ROS, zapewniając wgląd w potencjalną toksyczność płuc i uszkodzenia tkanek u użytkowników e-papierosów”.

„Substancje chemiczne zawierające cynamon, wanilię i masło były najbardziej toksyczne, ale nasze badania wykazały, że mieszanie smaków e-liquidów spowodowanych zdecydowanie największą toksycznością dla białych krwinek.”

Dr. Thivanka Muthumalage

Dr Rahman komentuje znaczenie tych odkryć, mówiąc: „Obecnie [e-papierosy bez nikotyny] nie są regulowane, a ponętne nazwy smakowe, takie jak cukierki, ciasto, bułka cynamonowa i tajemnicza mieszanka, przyciągają młode vaperki. „

„Nasze naukowe odkrycia pokazują, że smaki e-liquid mogą i powinny być regulowane, a butelki e-soków muszą zawierać opisową listę wszystkich składników. Apelujemy do agencji regulacyjnych o podjęcie działań mających na celu ochronę zdrowia publicznego” – dodaje.

Like this post? Please share to your friends: