Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Dziewięć olejków eterycznych dla cukrzycy

Cukrzyca jest zaburzeniem metabolicznym, które dotyka wielu ludzi w Stanach Zjednoczonych i wielu innych na całym świecie. Choroba jest zwykle leczona medycznie, ale jak dotąd nie ma na nią lekarstwa.

Niektóre badania sugerują, że mogą istnieć pewne olejki eteryczne, które można bezpiecznie dodać do planu opieki diabetologicznej, osiągając świetne wyniki.

Olejki eteryczne i cukrzyca

olejki eteryczne

Olejki eteryczne są skoncentrowanymi wersjami pewnych związków, które znajdują się w materiale roślinnym.

Prosty przykład olejków eterycznych można znaleźć w skórce owoców cytrusowych. Obieranie pomarańczy uwalnia olejki ze skórki, powodując, że świeży pomarańczowy zapach rozprzestrzenia się w powietrzu.

Niektóre z najstarszych znanych cywilizacji używały olejków eterycznych w takiej czy innej formie. Związki wyodrębnione z olejków eterycznych zostały użyte do produkcji wielu zachodnich leków. Wiele związków w olejkach eterycznych może być łatwo zastosowanych przez organizm.

Łącząc te efekty z objawami, które ludzie chcą pomóc w leczeniu, można zastosować olejki eteryczne, aby pomóc w leczeniu wielu objawów cukrzycy.

Nasiona kolendry

Nasiona kolendry lub kolendry są uprawiane na całym świecie i były wykorzystywane przez wiele kultur do leczenia problemów trawiennych, takich jak niestrawność, biegunka i wzdęcia.

Ostatnie badania na szczurach pokazują, że olejek z nasion kolendry może również pomóc w walce z cukrzycą. Stwierdzono, że ekstrakt z nasion kolendry obniża poziom cukru we krwi u badanych osobników.

Naukowcy zauważyli, że komórki beta trzustki były bardziej aktywne. Pomaga to zwiększyć poziom insuliny przy jednoczesnym obniżeniu poziomu cukru we krwi.

W wielu przypadkach olejek z kolendry może pomóc organizmowi naturalnie zwiększyć poziom insuliny.

Melisa

Olejek eteryczny z balsamu to mniej znany olej, ale nowe badania mogą wkrótce zmienić jego profil. Badanie wykazało, że olejek eteryczny z melisy pomógł spożyć cukier, z którym się zetknął.

Test ten przeprowadzono w laboratorium, nie u ludzi, ale podkreśla on możliwość, że olej może być korzystny dla poziomu cukru we krwi, gdy jest stosowany w dyfuzorze lub nakładany na skórę.

Goździkowy pączek

olejek goździkowy

W innym badaniu na zwierzętach stwierdzono, że olejek goździkowy może mieć wpływ na zapobieganie cukrzycy typu 2 lub zarządzanie nią. Badania wykazały, że stosowanie olejku z goździków obniżyło poziom niektórych enzymów w trzustce, które uważa się za związane z cukrzycą.

W badaniu zauważono również, że olej może być pomocny w leczeniu cukrzycy lub zapobieganiu jej wywołanemu stresem oksydacyjnym. Dzieje się tak, gdy organizm nie wytwarza wystarczającej ilości przeciwutleniaczy do walki z wolnymi rodnikami (niestabilnymi cząsteczkami), które powodują uszkodzenia komórek w całym ciele.

Czarne nasiona

Czarne nasiona, lub, były stosowane w medycynie tradycyjnej w leczeniu wielu schorzeń, w tym cukrzycy. Ostatnie badania w laboratorium miały na celu sprawdzenie, czy te twierdzenia są prawdziwe, z wykorzystaniem zarówno nasion, jak i olejku eterycznego.

Autorzy stwierdzili, że zarówno nasiona, jak i olejki eteryczne były użytecznymi metodami leczenia wysokiego poziomu cukru we krwi i związanych z tym problemów, które się z tym wiążą. Stwierdzili również, że jest on bogaty w antyoksydanty, które pomagają zmniejszyć ryzyko powikłań cukrzycy wywołanych stresem oksydacyjnym.

Korzystanie z olejku z nasion czarnej rośliny wraz z urozmaiconą i zdrową dietą może pomóc w obniżeniu poziomu cukru we krwi do bezpiecznego poziomu.

Czarny pieprz

Osoby z cukrzycą typu 2 często mają inne objawy, takie jak wysokie ciśnienie krwi i problemy z krążeniem.

Badanie wykazało, że olejek eteryczny pochodzący ze wspólnej kuchennej przyprawy, czarnego pieprzu, może stanowić sposób na opanowanie lub zapobieganie cukrzycy typu 2 i nadciśnieniu.

Naukowcy zauważyli, że olej zawiera dużo przeciwutleniaczy i pomaga blokować pewne enzymy w organizmie, które mogą przyczyniać się do cukrzycy i wysokiego ciśnienia krwi.

Helichrysum i grejpfrut

Utrata masy ciała jest kluczowym czynnikiem w kontrolowaniu objawów cukrzycy typu 2. Chociaż nadwaga nie powoduje każdego przypadku cukrzycy, może pogorszyć objawy.

Utrata masy ciała jest zazwyczaj postrzegana jako pierwsza linia leczenia osób z cukrzycą. Oznacza to dietę i ćwiczenia fizyczne, ale procesowi temu można również pomóc wraz z olejkami eterycznymi.

Niedawne badania wykazały, że otyłe szczury otrzymujące ekstrakty z helichrysum i grejpfruta zyskiwały mniejszą wagę, miały zmniejszone oznaki stanu zapalnego i miały mniej nadmiaru insuliny niż inne podmioty.

Chociaż badania nie przeprowadzono z ludźmi, może to być dobry znak, że helichrysum i grejpfrut mogą pomóc ludziom stracić na wadze, jeśli są właściwie stosowane.

Relaksujący masaż olejków zawierających helichrysum i olejki eteryczne z grejpfruta po miłym treningu może wspomóc relaks i utratę wagi.

Cynamon

Cynamon od dawna jest ulubioną przyprawą w deserach. Ma słodki smak, który wydaje się wzmacniać słodkość bez dodawania więcej cukru. Nowe badania sugerują również, że może to być również korzystne dla osób z cukrzycą.

W jednym z badań oceniano wpływ cynamonu i jego związków na różne czynniki związane z cukrzycą. Naukowcy zauważyli, że cynamon okazał się korzystny dla wrażliwości na insulinę, poziomu cukru i tłuszczu, stanu zapalnego, ciśnienia krwi, a nawet masy ciała.

Regularne spożywanie cynamonu i regularne stosowanie olejku cynamonowego może pomóc w kontrolowaniu czynników cukrzycy u niektórych osób.

Lawenda

Zapach oleju lawendowego jest bardzo znany, a lawenda ma wiele zastosowań zarówno w medycynie tradycyjnej, jak i zachodniej. Według badań, obiecującym zastosowaniem może być złagodzenie objawów cukrzycy.

Naukowcy odkryli, że w doświadczeniach na zwierzętach olejek lawendowy pomógł zrównoważyć wysoki poziom cukru we krwi i chronić organizm przed stresem oksydacyjnym, który powoduje powikłania u osób z cukrzycą.

Aromaterapia i cukrzyca

lawenda

Cukrzyca jest złożoną chorobą, która ma wiele przyczyn i może powodować różne objawy u różnych osób.

Czynniki ryzyka, takie jak zła dieta, wysokie ciśnienie krwi, otyłość i brak aktywności fizycznej, wszystkie mogą odgrywać rolę w cukrzycy typu 2. Stres może pogorszyć objawy niektórych osób, a szybkie zmiany diety i poziomu aktywności fizycznej mogą wpływać na innych.

Ludzie, którzy znajdują się w takich sytuacjach, mogą znaleźć olejki eteryczne bardzo korzystne. Dodanie kilku kropel olejku do aromaterapeutycznego dyfuzora i wykonanie długich, głębokich wdechów wytworzonej pary jest łatwym sposobem na wprowadzenie do ciała dowolnych korzystnych związków.

Receptory w nosie i kapilarach płuc mogą zbierać drobne cząsteczki wielu olejków eterycznych i przenosić je do krwioobiegu, aby mogły być używane przez organizm tam, gdzie potrzebują największej pomocy.

Niektóre cząstki mogą być również wystarczająco małe, aby przejść przez skórę. Jest to korzystne dla osób szukających ulgi od objawów lub bardziej zlokalizowanego leczenia.

Jeśli na skórze ma być użyty olej, należy go najpierw odpowiednio rozcieńczyć. Wiele osób lubi dodawać kilka kropli olejku do uncji oliwy z oliwek, oleju kokosowego lub oleju migdałowego. Przed zastosowaniem nigdzie indziej, nałóż na przedramię partię wielkości groszki, aby sprawdzić alergie. Jeśli po 24-48 godzinach nie pojawią się oznaki alergii, powinno być bezpiecznie używać rozcieńczonego oleju.

Ważne jest, aby pamiętać, że olejków eterycznych nie należy połykać. Nawet w przypadku najczystszych olejków eterycznych, wysoka zawartość przeciwutleniaczy w wielu olejach może uszkodzić fajkę, żołądek i jelita.

Perspektywy

Najważniejszą rzeczą do rozważenia w przypadku olejków eterycznych jest to, że są to leczenie uzupełniające. Nie należy oczekiwać, że olejki eteryczne złagodzą objawy cukrzycy u osób samodzielnie.

Olejki eteryczne mogą być stosowane w ramach zrównoważonego programu diety, ćwiczeń fizycznych, wyborów stylu życia i opcji leczenia. Zawsze najlepiej jest omówić możliwości leczenia, które obejmują olejki eteryczne zarówno z lekarzem, jak i licencjonowanym aromaterapeutą.

Przy prawidłowym prowadzeniu, olejki eteryczne mogą być przydatne w walce z cukrzycą i jej objawami oraz skutkami ubocznymi.

Napisane przez Jon Johnson

Like this post? Please share to your friends: