Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Dapoxetine bezpieczne i skuteczne w leczeniu przedwczesnego wytrysku

Stwierdzono, że dapoksetyna, nowy lek przeciwdepresyjny, jest bezpieczny i skuteczny w leczeniu przedwczesnego wytrysku, zgodnie z dwoma głównymi badaniami klinicznymi. Dapoxetin jest krótko działającym selektywnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI).

Często zdarza się, że SSRI są stosowane poza wskazaniami do przedwczesnego wytrysku.

Eksperci wątpią, że FDA wkrótce je zaaprobuje, ponieważ SSRI mają niepożądane skutki uboczne po długotrwałym stosowaniu, takie jak problemy psychiczne, reakcje dermatologiczne, wzrost masy ciała, obniżenie popędu płciowego, nudności, ból głowy, rozstrój żołądka i osłabienie .

Dr Jon Pryor, główny naukowiec z University of Minnesota, powiedział, że Dapoksetyna wydłuża czas wytrysku, a także zapewnia pacjentom większą kontrolę nad wytryskiem.

Możesz o tym przeczytać w czasopiśmie The Lancet.

Zespół badawczy zbadał wyniki dwóch badań, w których wzięło udział 2 614 mężczyzn. Wszyscy mężczyźni mieli od umiarkowanego do ciężkiego przedwczesnego wytrysku – przeciętnie mężczyźni wytryskują w ciągu jednej minuty penetracji. Połowa z nich została losowo wybrana do przyjęcia dapoksetyny, podczas gdy druga połowa otrzymała placebo. Obie grupy musiały przyjmować leki od 1 do 3 godzin przed stosunkiem płciowym.

Po trzech miesiącach mężczyźni przyjmujący dawkę 30 mg dapoksetyny przyjmowali średnio 2,78 minuty, aby wytryskać po penetracji, ci w dawce 60 miligramów przyjmowali 3,32 minuty. Grupa placebo wynosiła średnio 1,75 minuty (po trzech miesiącach).

Dapoksetyna została odrzucona przez FDA w zeszłym roku.

Czym jest przedwczesny wytrysk?

W skrócie oznacza to „przyjście zbyt szybko” (dla mężczyzny). Mężczyzna wykracza wcześniej niż on lub jego partner. Często zdarza się to od czasu do czasu. Jest to postrzegane jako problem dla wielu mężczyzn i niektórych partnerów, jeśli dzieje się to regularnie. Jest to najczęstsza dysfunkcja seksualna u mężczyzn – szacuje się, że dotyczy ona około 20% mężczyzn w USA w wieku 18-59 lat.

Problem uważa się za psychologiczny. Jednak może być również biologiczny.

Przedwczesny wytrysk ma dwie klasyfikacje:

Pierwotny przedwczesny wytrysk
Mężczyzna doświadczał przedwczesnego wytrysku w całym swoim aktywnym seksualnie życiu.

Wtórny przedwczesny wytrysk
Choroba rozwinęła się po tym, jak mężczyzna miał satysfakcjonujący seks bez problemów z ejakulacją.

– Różne opcje leczenia przedwczesnego wytrysku
– Łatwe do zrozumienia informacje na temat przedwczesnego wytrysku na stronie internetowej Mayo Clinic

„Skuteczność i tolerancja dapoksetyny w leczeniu przedwczesnego wytrysku: zintegrowana analiza dwóch podwójnie ślepych, randomizowanych badań kontrolowanych”
The Lancet 2006; 368: 929-937
Będziesz musiał zapisać się do Lancet, aby zobaczyć artykuł online

Napisane przez: Christian Nordqvist
Redaktor: Medical News Today

Like this post? Please share to your friends: