Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy są jakieś domowe środki na grzybica?

Ringworm jest bardzo powszechną infekcją grzybiczą, która pomimo nazwy nie jest spowodowana przez robaka. Jest to spowodowane przez grzyb, który jest wysoce zaraźliwy. Każdy może dostać grzybicy, chociaż niektórzy ludzie są bardziej podatni niż inni, tacy jak ci z upośledzoną odpornością i małymi dziećmi.

Objawy grzybicy stanowią czerwoną, łuszczącą się, okrągłą plamę na skórze lub paznokciach. Zwykle ma wpływ na skórę głowy i ramiona, ale może pojawić się na dowolnej części ciała. Jock swędzenie i stopa sportowca są powszechnymi formami grzybicy.

Chociaż wiele leków jest dostępnych w leczeniu tej infekcji grzybiczej, naturalne metody leczenia mogą być również skuteczne.

Jakie są domowe środki na grzybica?

Czytaj dalej, aby odkryć 11 naturalnych metod leczenia grzybic, takich jak grzybica:

1. Czosnek

Czosnek jako naturalny środek domowy dla grzybicy.

Czosnek jest często stosowany w leczeniu infekcji. Chociaż nie ma badań, które badają wpływ czosnku na grzybicę, okazało się skuteczne w przypadku innych rodzajów grzybów, w tym,,, i.

Aby użyć czosnku jako zabiegu, ułóż pokruszone ząbki czosnku, mieszając go z oliwą lub olejem kokosowym. Nałóż cienką warstwę pasty na dotkniętą skórę i przykryj gazą. Pozostawić na miejscu na 2 godziny przed płukaniem. Powtarzaj dwa razy dziennie do momentu ustąpienia objawów.

Jeśli pasta czosnkowa powoduje pieczenie, obrzęk lub zaczerwienienie, natychmiast spłucz i nie aplikuj ponownie.

2. Woda z mydłem

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się grzybicy lub zakażeniu innych części ciała, należy utrzymywać skórę tak czystą, jak to tylko możliwe. Aby to zrobić, płucz infekcję mydłem i ciepłą wodą raz lub dwa razy dziennie. Pamiętaj, aby całkowicie wysuszyć skórę, ponieważ grzyby rozwijają się w wilgotnych obszarach.

Zawsze czyść skórę w ten sposób przed użyciem innych środków zaradczych wymienionych poniżej. Przed zastosowaniem którejkolwiek z poniższych substancji na plastrze liszajca, osoba powinna zastosować niewielką ilość do zdrowego obszaru skóry, aby upewnić się, że nie ma wrażliwości lub alergii na leczenie.

3. Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy wykazuje działanie przeciwgrzybicze przeciwko innej infekcji grzybiczej.

W leczeniu grzybicy z ocet jabłkowy, moczyć wacikiem w nierozcieńczonym occie i wytrzeć go na obszarze zagrożonym. Powtarzaj do 3 razy dziennie.

4. Aloe vera

Aloe vera zawiera sześć środków antyseptycznych, które według badań wykazują aktywność przeciwgrzybiczą, przeciwbakteryjną i antywirusową.

Nałóż żel z rośliny Aloe Vera na plaster liszajowy trzy lub cztery razy dziennie. Żel ma również właściwości chłodzące, dzięki czemu może uśmierzać swędzenie i obrzęk skóry.

5. Olej kokosowy

Niektóre kwasy tłuszczowe znajdujące się w oleju kokosowym mogą zabijać komórki grzybów uszkadzając ich błony komórkowe.

Niektóre badania sugerują, że olej kokosowy może być skutecznym lekarstwem dla osób z łagodnymi i umiarkowanymi zakażeniami skóry. Użyj go do leczenia grzybicy, nakładając ciekły olej kokosowy na skórę trzy razy dziennie.

Ponadto, ludzie mogą używać olejku kokosowego jako balsamu nawilżającego, który może być skutecznym sposobem zapobiegania przyszłym infekcjom grzybicy.

6. Ekstrakt z pestek grejpfruta

Dowody anegdotyczne sugerują, że ekstrakt z nasion grejpfruta może leczyć infekcje grzybicze. W leczeniu grzybicy, zwolennicy zalecają mieszanie 1 kropli ekstraktu z nasion grejpfruta z łyżką wody i nakładanie na skórę dwa razy dziennie.

7. Kurkuma

Kurkuma to popularna przyprawa o właściwościach przeciwzapalnych. Uważa się, że część kurkumy, znana jako kurkumina, odpowiada za korzyści zdrowotne przyprawy. Liczne badania wyszczególniają jego szerokie zdolności przeciwbakteryjne.

Spożyj kurkumę jako herbatę lub dodaj ją do posiłków, aby czerpać z niej korzyści. W przypadku miejscowych aplikacji, wymieszaj go z niewielką ilością wody lub oleju kokosowego, aż utworzy pastę i nałóż ją na skórę. Pozostawić do wyschnięcia przed wytarciem.

Należy pamiętać, że kurkuma może plamić jaśniejszą skórę na żółty kolor, ale zniknie ona w ciągu kilku dni.

8. Sproszkowana lukrecja

Puder lukrecjowy i sztyfty.

Często używane zioło w tradycyjnej medycynie chińskiej, lukrecja wykazuje działanie przeciwwirusowe, przeciwdrobnoustrojowe i przeciwzapalne.

Jest również stosowany jako środek domowy na grzybicę i inne infekcje grzybicze. Aby uzyskać najlepsze wyniki, zmieszaj 3 łyżki sproszkowanego korzenia lukrecji w szklance wody.

Doprowadzić tę mieszaninę do wrzenia, a następnie zmniejszyć ogień i gotować na wolnym ogniu przez 10 minut. Gdy płyn ostygnie, powinien utworzyć pastę.

Zastosuj to na plastrze liszajowca dwa razy dziennie, pozwalając mu usiąść przez co najmniej 10 minut za każdym razem przed wycieraniem lub płukaniem.

9. Olej z drzewa herbacianego

Rodzimi Australijczycy od prawie wieku stosowali olejek z drzewa herbacianego jako lek na wiele bakteryjnych i grzybiczych chorób skóry. Dziś olej z drzewa herbacianego jest popularny i skuteczny w leczeniu grzybicy.

Zrobić 2-procentowe rozcieńczenie oleju z drzewa herbacianego, mieszając 12 kropli olejku eterycznego z 1 uncją tłoczonego na zimno oleju nośnego, takiego jak olej kokosowy. Zastosuj to do skóry trzy razy dziennie.

Ci, którzy nie mają wrażliwej skóry, mogą stosować olej z drzewa herbacianego bezpośrednio na dotkniętą skórę, nie rozcieńczając go wcześniej.

10. Olej z oregano

Olej oregano wytwarzany z dzikiego oregano () zawiera dwa silne leki przeciwgrzybicze, zwane tymolem i karwakrolem.

Niektóre badania wykazały, że olej z oregano może zatrzymać wzrost grzyba. Przed użyciem zawsze rozcieńczyć olej z oregano za pomocą oleju nośnego. Nałóż olej na dotknięty obszar do trzech razy dziennie.

Należy pamiętać, że większość oleju z oregano na rynku zawiera zwykłe oregano (), a nie dzikie oregano.

11. Olej z trawy cytrynowej

Okazuje się, że olejek z trawy cytrynowej zmniejsza aktywność kilku rodzajów grzybów. Aby użyć oleju z trawy cytrynowej na grzybicę, wymieszaj ją z olejem nośnym i nakładaj na skórę dwa razy dziennie wacikiem.

Kiedy iść do lekarza

Jeśli objawy nie ustąpią w ciągu 2 tygodni od zastosowania środków zaradczych w domu, może być konieczne skontaktowanie się z lekarzem.

Lekarz może zalecić stosowanie miejscowego lotionu bez recepty zawierającego klotrimazol lub terbinafinę. Te produkty muszą być nakładane dwa razy dziennie. W niektórych przypadkach lekarz może przepisać silniejsze leki przeciwgrzybicze.

Ci, którzy mogą rozprzestrzeniać robaka obrączkowego na innych poprzez swoją pracę lub styl życia – tacy jak nauczyciele i sportowcy – powinni niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Zapobieganie

Osoba myjąca ręce pod mydłem.

Zapobieganie grzybicy jest łatwiejsze niż leczenie ustalonej infekcji. Jednak liszaj obrączkowy jest wysoce zaraźliwy (można go złapać od innych ludzi lub zainfekowanych obiektów), dlatego konieczne jest bycie pracowitym w zakresie technik prewencyjnych.

Centers for Disease Control and Prevention (CDC) zaleca następujące działania:

  • utrzymywanie skóry w czystości i suchości
  • nigdy nie chodzić boso we wspólnych prysznicach lub przebieralniach
  • noszenie w miarę możliwości otwartych lub luźnych butów, aby umożliwić cyrkulację powietrza wokół stóp
  • codzienne zmienianie skarpet i bielizny
  • utrzymywanie paznokci i paznokci uciętych i czystych
  • unikanie dzielenia się ubraniami, ręcznikami lub pościelą z osobą, która ma infekcję liszajca
  • regularne mycie rąk wodą z mydłem – zwłaszcza po kontakcie ze zwierzętami, które mogą być nosicielami grzybicy
  • przyjmowanie zarażonych zwierząt do weterynarza w celu natychmiastowego leczenia
  • branie prysznica natychmiast po zabawach lub sesjach treningowych
  • mycie sprzętu sportowego regularnie

Na wynos

Perspektywy dla osób z grzybicą są znakomite, w większości przypadków ustępują w ciągu 2 tygodni. Środki stosowane w domu na liszaj obrączkowy mogą być bardzo skuteczne, jeśli stosowane konsekwentnie i na początku objawów.

Jednak nie wszystkie środki zaradcze będą skuteczne we wszystkich przypadkach grzybicy i trudno powiedzieć, które leczenie jest najbardziej skuteczne. Dzieci i osoby o wrażliwej skórze mogą najpierw wypróbować inne lekarstwa przed użyciem olejków eterycznych, które mogą podrażniać niektóre rodzaje skóry.

Jeśli objawy nie ustąpią w ciągu 2 tygodni, lekarz zaleci silniejsze leczenie, które prawdopodobnie szybko wyleczy infekcję.

Like this post? Please share to your friends: