Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy olej z awokado może wzmocnić moje włosy?

Korzyści zdrowotne wynikające z jedzenia awokado są dobrze znane. Czy użycie oleju z awokado na włosach pomaga utrzymać go w dobrej kondycji i zdrowiu?

Dbanie o włosy poprzez praktykowanie dobrej higieny może mieć duży wpływ na to, jak błyszczące i zdrowe wydaje się. Stosowanie niektórych olejów może również przynieść korzyści w utrzymaniu włosów mocnych i gładkich.

Awokado lub olej może mieć szczególne korzyści ze względu na skład witamin, przeciwutleniaczy i tłuszczów jednonienasyconych.

W tym artykule przyjrzymy się zaletom stosowania oleju z awokado we włosach, używaniu go w maskach do włosów lub masażu skóry głowy oraz omawiamy potencjalne ryzyko związane z tymi zabiegami.

Korzyści z oleju z awokado na włosy

Olej z awokado, który można stosować na włosy

Oleje odgrywają zasadniczą rolę w powstrzymywaniu łamania włosów. Skóra głowy osoby naturalnie tworzy olej, ale czasami nierówna równowaga oleju lub czynników środowiskowych może sprawić, że włosy będą suche lub kruche.

Według artykułu z badań z 2015 roku, użycie niektórych olejków roślinnych w pobliżu skóry głowy może pokryć mieszki włosowe, aby zapobiec uszkodzeniu u podstawy włosów i zapobiec późniejszemu łamaniu włosów, gdy wyrasta.

Niektóre oleje są lepsze niż inne. Nasycone i jednonienasycone oleje są lepiej w stanie przeniknąć przez włosy niż tłuszcze wielonienasycone. Olej z awokado zawiera tłuszcze jednonienasycone, dzięki czemu jest dobrym wyborem do pielęgnacji włosów.

Olej z awokado zawiera również witaminy, minerały i przeciwutleniacze, które według niektórych mogą pomóc utrzymać zdrowe i zdrowe włosy. Może mieć następujące zalety:

1. Zmniejszenie łupieżu

Dobrze nawilżona skóra na skórze głowy może sprawić, że włosy staną się zdrowsze. Jeśli skóra jest sucha lub łuszcząca się, może pomóc wmasowanie oleju w skórę głowy przed praniem i kondycjonowaniem włosów.

Olej z awokado na skórze głowy może również pomóc w zmniejszeniu widoczności łupieżu. Nawilżanie skóry za pomocą olejków może pomóc w zapobieganiu wysychaniu i łuszczeniu się.

2. Zapobieganie złamaniu

Pasma włosów mogą pękać, jeśli są suche i łamliwe. Pokrywanie włosów cienką warstwą oleju może uczynić go bardziej elastycznym. Może to pomóc w zapobieganiu łamaniu się włosów, gdy osoba myje je lub wiąże.

Osoba powinna delikatnie traktować włosy, aby zapobiec ich złamaniu. Dobrym sposobem na rozplątanie włosów jest najpierw szczotkowanie końców, a nie przeciąganie przez nie szczotki.

Ludzie powinni również unikać stosowania elastycznych opasek zamiast opasek do włosów lub zbyt ciasnego wiązania włosów, ponieważ może to uszkodzić pasma włosów lub korzenie włosów.

Wybielanie, zabiegi termiczne i relaksujące włosy mogą powodować uszkodzenia.

Użycie oleju z awokado na włosach raczej nie spowoduje poważnego uszkodzenia włosów, ale może pomóc w zapobieganiu dalszemu tłukaniu poprzez smarowanie pasm włosów.

3. Rozczesywanie włosów

Nałożenie oleju z awokado na końce włosów może pomóc je rozdzielić. Za pomocą palców pokryj końce włosów niewielką ilością oleju, aby uzyskać gładsze szczotkowanie.

Używając grzebienia o szerokim ząbku, delikatnie rozczesuj sploty, aż włosy zaczną się rozluźniać. Następnie można użyć mniejszego zębatego grzebienia lub szczotki do włosów, aby kontynuować szczotkowanie włosów.

4. Chronić włosy przed uszkodzeniem

Zanieczyszczenia środowiska, w tym zanieczyszczenie, światło słoneczne, woda morska i chlor, mogą wysuszyć sztyfty włosów osób.

Osoba może stwierdzić, że nałożenie oleju na włosy może uchronić je przed szkodliwym działaniem środowiska. Przed kąpielą w morzu lub opalaniu się, mogą pokrywać włosy cienką warstwą oleju z awokado. Długie włosy można związać w kok lub warkocz, aby zapobiec przedostawaniu się oleju na skórę.

W silnym słońcu ważne jest również, aby chronić głowę kapeluszem i zawsze nosić krem ​​przeciwsłoneczny. Płukanie włosów po kontakcie z wodą morską lub chlorem może pomóc w zapobieganiu wysychaniu włosów.

Jak stosować olej z awokado do włosów

Pani z olejem z awokado przez włosy

Istnieje kilka metod, dzięki którym można zastosować olej z awokado na włosy lub skórę głowy. Olej z awokado można kupić w supermarketach, sklepach ze zdrową żywnością lub w sklepach internetowych.

Używanie oleju z awokado w następujący sposób może przynieść korzyści włosom:

1. Masaż skóry głowy

Według National Health Service w Wielkiej Brytanii, nawilżenie skóry głowy poprzez masowanie olejków do podstawy włosów może pomóc w leczeniu suchej, łuszczącej się skóry głowy. Jeśli wykonywane regularnie, może to pomóc w zapobieganiu łupieżu.

Jak masować skórę głowy:

  • rozgrzej niewielką ilość oleju w misce, albo w dzbanku gorącej wody albo w kuchence mikrofalowej przez kilka sekund
  • delikatnie oddzielaj włosy i nałóż odrobinę oleju na skórę głowy za pomocą opuszków palców lub wacika
  • wmasuj olej w dotknięte obszary skóry głowy, używając małych, okrągłych ruchów opuszkami palców

Osoba może chcieć pozostawić olej na skórze głowy na krótki czas, aby się wchłonąć przed wypłukaniem za pomocą zwykłej rutyny szamponu.

2. Maska do włosów

Osoba może używać masowanego awokado jako maski do włosów. Oleje z awokado mogą pomóc w smarowaniu włosów i sprawiają, że wydają się one bardziej lśniące i zdrowe.

Jak zrobić maskę do włosów z awokado:

  • usuń kamień i skórki z awokado, i zetrzyj połowę w misce
  • dodać 1 żółtko jaja i 1 łyżkę miodu
  • połącz składniki
  • stosować do czystych, wilgotnych włosów i pozostawić na 30 minut
  • spłucz włosy dokładnie i osusz

Jako zabieg na włosy można go użyć raz na dwa tygodnie w razie potrzeby.

3. Odżywka

Po umyciu włosów szamponami, które mogą wysuszyć włosy niektórych osób, olej z awokado może być stosowany jako intensywna odżywka. Może to być szczególnie korzystne, jeśli dana osoba ma suche lub zniszczone włosy.

Po umyciu włosów szamponem nałóż niewielką ilość oleju z awokado na palce, a następnie przeprowadź palce przez włosy od nasady aż po końcówkę. Powtórz tyle razy, ile potrzeba, aby pokryć włosy olejem.

Po krótkotrwałym pozostawieniu oleju awokado na włosach przepłucz olej ciepłą wodą.

Ryzyka

Alergie na awokado nie są tak powszechne, jak inne alergie pokarmowe, ale występują.Alergie na awokado są częstsze, jeśli dana osoba jest uczulona na lateks.

Przed użyciem oleju z awokado po raz pierwszy, osoba powinna przetestować olej na niewielkiej skórze przed nałożeniem na włosy. Jeśli powoduje zaczerwienienie lub dyskomfort na otaczającej skórze, osoba powinna przestać używać tego środka i zamiast tego spróbować innego oleju.

Włosy na głowie składają się z martwych komórek. Oznacza to, że nie mogą wchłonąć składników odżywczych w taki sam sposób, jak skóra. Osoba może odczuwać pozytywne skutki używania oleju z awokado na włosach, ale może nie być długotrwała.

Używanie produktów na włosach nie może promować wzrostu włosów. Dzieje się tak z wnętrza ciała i zwykle jest w stałym tempie dla większości ludzi. Oznacza to, że nie można go przyspieszyć. Spożywanie zdrowej diety może pomóc w rozwoju zdrowych, silnych włosów.

Na wynos

Włosy wyrastają z łodygi włosa i mogą przyjmować tylko składniki odżywcze w tym momencie. Składniki odżywcze pochodzą z organizmu, więc dobre odżywianie jest kluczem do zdrowych włosów. Używanie oleju z awokado w gotowaniu, w ramach zrównoważonej diety, może pomóc w utrzymaniu nawilżenia włosów.

Podobnie jak zdrowa skóra, osoba może również uzyskać zdrowe włosy poprzez spożywanie zbilansowanej diety z dużą ilością owoców i warzyw, picie dużej ilości płynów i wystarczającą ilość snu.

Najlepszym sposobem dbania o włosy jest regularne mycie i suszenie oraz przycinanie rozdwojonych końcówek. Używanie olejku z awokado jako maski lub odżywki może sprawić, że włosy staną się bardziej błyszczące.

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

Like this post? Please share to your friends: