Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy olej jojoba może leczyć trądzik?

Olej jojoba, ekstrahowany z nasion krzewu jojoba, jest częstym składnikiem w leczeniu trądziku. Ale czy jest to skuteczne i czy istnieje ryzyko?

Wiele osób, które borykają się z trądzikiem pospolitym, jest zainteresowanych próbowaniem naturalnych, dostępnych bez recepty produktów w celu zmniejszenia ciężkości trądziku lub usunięcia blizn potrądzikowych. Nadal trwają prace nad wpływem oleju jojoba na ten stan.

W tym artykule przyjrzymy się zastosowaniom, zagrożeniom i korzyściom płynącym z używania olejku jojoba na skórze skłonnej do trądziku oraz czy olej jojoba może zmniejszyć blizny potrądzikowe.

Co to jest olej jojoba i jak to działa?

Trądzik olejowy jojoba

Olej jojoba ekstrahuje się z nasion krzewu lub krzewu jojoba. Mimo swojej nazwy olej jojoba jest woskową substancją. Może wydawać się przezroczysty lub żółty i może mieć lekko orzechowy zapach.

Uważa się, że konsystencja oleju jojoba naśladuje naturalne oleje w ludzkiej skórze, zwane sebum. Sebum odgrywa kluczową rolę we wspieraniu ogólnego zdrowia skóry poprzez utrzymywanie wilgoci i ochronę skóry przed infekcją.

Według przeglądu z 2018 r. Olej jojoba może pomóc skórze lepiej wchłonąć inne substancje, gdy są stosowane obok nich, w tym leki. Dzięki temu olej jojoba może być przydatnym dodatkiem do wielu kosmetyków i środków nawilżających.

Badanie to sugeruje również, że jojoba ma działanie przeciwzapalne, a woskowa tekstura olejku jojoba może poprawiać objawy szeregu zaburzeń, w tym:

  • zapalenie skóry
  • wyprysk
  • trądzik

Olej jojoba może mieć również właściwości przeciwzapalne, zgodnie z oceną z 2013 roku.

Czy olej jojoba jest skuteczny w leczeniu trądziku?

Olej jojoba okazał się skuteczny w leczeniu trądziku i zmian skórnych, a także może odgrywać rolę w gojeniu się ran.

W badaniu z 2012 roku zbadano wpływ maseczek z glinką zawierających olej jojoba u 133 osób z łagodnym trądzikiem. Po 6 tygodniach leczenia zgłosiły 54 procentowe zmniejszenie zmian trądzikowych, w tym grudek, cyst i zaskórników.

W innym laboratorium opartym na komórkach stwierdzono, że wosk olejowy jojoba może skutecznie zwalczać rany. Jako taki może również pomóc w objawach otwartych ran pozostawionych przez trądzik.

Jak korzystać z oleju jojoba

Leczenie trądziku olejkiem jojoba na twarz

Sugeruje się, że olej jojoba przynosi korzyści skórze bez zatykania porów. Jest stosowany w wielu komercyjnych produktach, które mają następujące zastosowania:

  • nawilzacz skory
  • płyn do demakijażu
  • pomadka
  • odżywka do włosów
  • olejek do masażu

Osoba może spróbować użyć oleju jojoba jako środka do mycia skóry, umieszczając niewielką ilość na opuszkach palców lub miękkiej bawełnianej podkładce i delikatnie masując twarz.

W przeciwnym razie może być zmieszany z innym olejem, żelem, kremem lub glinianą maseczką przed nałożeniem na skórę.

Osoba może kupić olej jojoba ze sklepów ze zdrową żywnością lub sklepów internetowych.

Czy olej jojoba spowoduje wybuchy?

Podczas gdy trądzik może być spowodowany przez różne czynniki, sam olej jojoba nie jest komedogenny, co oznacza, że ​​nie powinien zatykać porów.

Skutki działania jakiegokolwiek oleju mogą się jednak różnić w zależności od rodzaju skóry danej osoby. Osoba powinna wykonać test płatkowy na niewielkiej części skóry w celu przetestowania jego działania przed użyciem go na zmiany trądzikowe. Jeśli skóra reaguje na olej, osoba ta nie powinna jej używać.

Ryzyko stosowania oleju jojoba na trądzik

Konieczne są dalsze badania dotyczące korzyści i możliwych zagrożeń związanych z olejem jojoba.

Podobnie jak w przypadku innych olejów i produktów stosowanych w leczeniu, olej jojoba może być toksyczny w przypadku połknięcia. Zawsze należy przechowywać oleje i inne leki w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Jeśli dana osoba jest w ciąży lub karmi piersią, powinna skonsultować się z lekarzem przed użyciem jakichkolwiek nowych olejków.

Ludzie powinni mieć świadomość, że oleje nie są regulowane przez Food and Drug Administration.

Inne oleje do poprawy trądziku

Aloes jest alternatywą dla oleju jojoba na trądzik

O ile na rynku dostępnych jest wiele olejków, które można stosować na skórę ze skłonnością do trądziku, ich działanie może się różnić. Ważne jest, aby porozmawiać ze specjalistą od skóry, aby określić najlepszy i najbardziej odpowiedni wybór.

Inne oleje, które mogą pomóc w walce z trądzikiem to:

  • Olejek eteryczny z herbacianego tee. Badanie przeprowadzone na małą skalę w 2016 r. Wykazało, że olejek z drzewa herbacianego, który jest naturalnym środkiem antyseptycznym, skutecznie łagodzi łagodne do umiarkowanych zmian trądzikowych, gdy jest stosowany jako zmywacz do twarzy. Olejek eteryczny z drzewa herbacianego powinien być rozcieńczony w oleju przewoźnika przed użyciem.
  • Żel aloesowy. Według przeglądu z 2015 r. Aloe vera ma naturalne działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne. Badanie z 2014 r. Sugeruje, że połączenie Aloesu i leku zwanego tretinoiną może być korzystne w leczeniu trądziku.

Ważne jest, aby porozmawiać z wykwalifikowanym specjalistą od skóry w celu ustalenia, jak i kiedy stosować oleje na skórze, ponieważ niektóre mogą wymagać rozcieńczenia i innego przygotowania przed użyciem.

Na wynos

Znalezienie oleju do leczenia skóry skłonnej do trądziku i zmian skórnych może być trudne. Może wymagać eksperymentowania, dopóki nie zostanie znaleziony właściwy olej do stosowania miejscowego. Wykazano, że olej jojoba ma pozytywny wpływ na skórę trądzikową i ze skłonnością do trądziku.

Wyniki mogą się różnić w zależności od osoby. Inne naturalne produkty, takie jak olejek z drzewa herbacianego i żel z aloesu, są również dostępne, jeśli olej jojoba nie jest skuteczny.

Osoba może skorzystać z konsultacji z profesjonalnym specjalistą od pielęgnacji skóry z doświadczeniem w zakresie naturalnego stosowania oleju.

Like this post? Please share to your friends: