Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Antykoncepcyjne implanty i wkładki „zachowują skuteczność po upływie roku”

Najbezpieczniejszy maksymalny czas, w jakim kobieta może utrzymać implant antykoncepcyjny lub hormonalne urządzenie wewnątrzmaciczne, zgodnie z ustaleniami amerykańskiego organu nadzoru, FDA, może być zbyt ostrożny, sugerują wczesne wyniki z badania, które śledzi ciągłą skuteczność metod przeciwko ciąża poza terminem usunięcia.

osoba trzymająca cewkę w ręku

Naukowcy z Washington University School of Medicine w St. Louis, MO, mówią, że hormonalne urządzenia wewnątrzmaciczne (IUD lub „cewki”) i implanty antykoncepcyjne (wielkości zapałek, elastyczne plastikowe pręty włożone do ramienia) „pozostają bardzo skuteczne w ciągu jednego roku poza zatwierdzonym okresem użytkowania. „

Wyniki są publikowane online przed wydrukowaniem w czasopiśmie i pochodzą z analizy 500 z 800 kobiet, które zostały objęte badaniem.

Zalecany czas stosowania zatwierdzony przez Food and Drug Administration (FDA) to:

  • 3 lata na implanty antykoncepcyjne
  • 5 lat dla hormonalnych IUD.

Ale implanty w badaniu, Implanon i Nexplanon, i wkładka, Mirena, zapewniły wiarygodne wyniki antykoncepcyjne w badaniu przez kolejny rok.

W tej wstępnej analizie żadna z 237 kobiet, które nadal polegają na implantach, nie zaszła w ciążę poza terminem usunięcia.

Jedna z kobiet w ciąży ma 263 kobiety, które nadal polegają na hormonalnych IUD, chociaż ten wskaźnik skuteczności antykoncepcji, jak twierdzą naukowcy, jest zgodny z obserwowanym, gdy istnieje zgodność z maksymalnym zalecanym stosowaniem przez 5 lat.

Badanie będzie nadal monitorować skuteczność antykoncepcyjną urządzeń przez okres do 3 lat poza zalecanymi terminami ich usuwania.

Współautorka dr Colleen McNicholas, docentka położnictwa i ginekologii w Washington University School of Medicine, przedstawia potencjalne implikacje badań:

„To badanie jest ważne, ponieważ rozszerzone zastosowanie tych urządzeń obniży koszty zarówno dla osób indywidualnych, jak i ubezpieczycieli i zwiększy wygodę dla kobiet, które mogą opóźnić usunięcie i ponowne włożenie”.

Kiedy kobiety zapisały się do badania, wszystkie były w wieku od 18 do 45 lat. Poinformowany o ryzyku zajścia w ciążę poprzez odstąpienie od porady FDA, ich środki antykoncepcyjne musiały być w ciągu 6 miesięcy od daty wygaśnięcia.

Inne badania przetestowały także IUD i wytrzymałość implantów ponad ustalone granice – naukowcy twierdzą, że wcześniejsza praca Światowej Organizacji Zdrowia i europejskich naukowców wykazała, że ​​mogą one być skuteczne dłużej.

Starszy autor dr Jeffrey Peipert wierzy w korzyści dla populacji takich odkryć. Profesor położnictwa i ginekologii w szkole medycznej mówi:

„Im dłużej metoda antykoncepcji jest skuteczna, tym większy wpływ może mieć.

„W dłuższej perspektywie praca ta może zmienić sposób, w jaki dostarczamy metody antykoncepcyjne na całym świecie i może umożliwić kobietom kontrolowanie ich zdrowia reprodukcyjnego i wielkości rodziny”.

Zwiększenie wykorzystania bardziej niezawodnych, odwracalnych metod w USA

Dostępna jest tabela na temat skuteczności antykoncepcyjnej różnych opcji planowania rodziny. Wyprodukowany przez Centers for Disease Control and Prevention (CDC), potwierdza wysoki poziom niezawodności odwracalnych form kontroli urodzeń, z implantami hormonalnymi i wkładkami umieszczonymi na górze diagramu obok sterylizacji, przedstawiając mniej niż 1% szansy na awaria antykoncepcji.

Dane CDC dotyczące wyboru i wykorzystania metod planowania rodziny, zebrane z badań przeprowadzonych w 1995 r. I ponownie w latach 2006-2010, pokazują, że metody odwracalne, takie jak hormonalne IUD, zyskały na popularności wraz z ich większą dostępnością i odpowiednim spadkiem stosowanie innych metod wśród zaangażowanych par, takich jak pigułki i prezerwatywy.

Jednak czołowi ginekolodzy w Stanach Zjednoczonych z Amerykańskiego Kongresu Położników i Ginekologów (ACOG) twierdzą, że choć coraz częściej stosuje się odwracalne metody antykoncepcyjne o długotrwałym działaniu, implanty i urządzenia wewnątrzmaciczne wciąż otrzymują stosunkowo mało absorpcji w Ameryce.

Komisja ACOG na temat opinii na temat praktyki ginekologicznej mówi:

„Częściowo, niezamierzone wskaźniki ciąż w USA mogą być wynikiem stosunkowo niskiego stosowania długo odwracalnych metod antykoncepcji, w szczególności implantu antykoncepcyjnego i urządzeń domacicznych”.

Obraz na temat stosowania nowoczesnych środków antykoncepcyjnych jest jednak gorszy w innych miejscach. Wcześniej w tym tygodniu naukowcy medyczni pracujący dla Światowej Organizacji Zdrowia poinformowali, że niski popyt na takie metody, jak hormonalna IUD w 35 krajach o niskim dochodzie do krajów o średnim dochodzie, odpowiada za 9 na 10 niechcianych ciąż.

Używano raczej niewiarygodnych „tradycyjnych” metod, takich jak uprawianie seksu poza najbardziej urodzajną częścią miesiąca. Zobacz: „15 milionów niechcianych ciąż” stworzonych przez niską antykoncepcję.

Like this post? Please share to your friends: