Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy nowy osteoporoza odwracającego czynnika kostnego może być czynnikiem odwrotnym?

Naukowcy z Centrum Badawczego Centrum Zdrowia Dziecka w UT Southwestern w Dallas, Teksas, odkryli nowy czynnik wzrostu kości, który może odwrócić utratę masy kostnej związaną z osteoporozą. Mówią, że odkrycie to ma wpływ na medycynę regeneracyjną.

[złamanie kości kręgosłupa]

Osteoporoza rozwija się przez kilka lat i jest stanem, który osłabia kości. Ta słabość sprawia, że ​​kości są bardziej kruche i podatne na pęknięcia. Ponad 50 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych w wieku 50 lat i starszych cierpi na osteoporozę lub niską masę kostną.

Leczenie osteoporozy obejmuje obecnie leczenie i zapobieganie złamaniom kości, a także stosowanie leków do wzmacniania kości. Bisfosfoniany są lekami spowalniającymi lub zapobiegającymi uszkodzeniom kości. Terapia estrogenowa jest również stosowana w niektórych grupach ludzi, aby pomóc w utrzymaniu gęstości kości.

Podczas gdy większość istniejących metod leczenia osteoporozy zmniejsza szybkość utraty kości, nie promują one nowego wzrostu kości. Jest jeden czynnik, zwany teryparatydem (PTH), który jest zatwierdzony do tworzenia nowej kości. Jednak stosowanie PTH jest ograniczone do zaledwie 2 lat ze względu na ryzyko rozwoju kostniakomięsaka (rak kości).

Naukowcy z Instytutu Badań Centrum Medycznego dla Dzieci (CRI) w UT Southwestern nazwali nowo odkryty kościotwórczy czynnik wzrostu Osteolectin, czyli Clec11a, i opublikowali swoje wyniki w.

Dr Sean Morrison – dyrektor CRI, Mary McDermott Cook Chair w Genetic Pediatric oraz Kathryne i Gene Bishop Distinguished Chair in Pediatric Research – przeprowadzili badanie.

Stwierdzono, że konkretny szpik kostny i komórki kostne wytwarzają osteolektynę. Zespół CRI twierdzi, że jest pierwszym, który zademonstrował, że Osteolectin promuje nowe tworzenie kości ze szkieletowych komórek macierzystych w szpiku kostnym.

Osteolektyna znacznie zwiększała objętość kości, odwracała utratę masy kostnej

Morrison i współpracownicy odkryli, że kiedy Osteolectin został usunięty u myszy, doświadczyli przyspieszenia utraty kości w okresie dorosłości. Myszy wykazywały również objawy osteoporozy, takie jak zmniejszona wytrzymałość kości i opóźnione gojenie się złamań.

Naukowcy chcieli ustalić, czy możliwe jest odwrócenie utraty kości po Osteoporozie. Morrison i zespół wykorzystali dwie grupy myszy, które usunięto ich jajniki, aby naśladować rodzaj osteoporozy, która rozwija się u kobiet po menopauzie. Zapewniały myszom codzienne wstrzyknięcie PTH lub Osteolektyny.

W porównaniu z PTH – czynnikiem, który już udowodnił, że sprzyja tworzeniu kości – Osteolektyna wykazała podobne wyniki. W porównaniu z nieleczonymi myszami, objętość kości zarówno u myszy leczonych PTH, jak i u myszy leczonych Osteolektyną znacznie wzrosła.

Wykazano, że oba sposoby leczenia z powodzeniem odwracają utratę masy kostnej, która nastąpiła w wyniku usunięcia jajnika.

„Wyniki te pokazują istotną rolę, jaką Osteolectin odgrywa w tworzeniu nowych kości i utrzymaniu masy kostnej u dorosłych. Badanie to otwiera możliwość wykorzystania tego czynnika wzrostu do leczenia chorób takich jak osteoporoza” – mówi Morrison.

„Te wczesne wyniki są zachęcające, co sugeruje, że Osteolectin może być pewnego dnia użyteczną opcją terapeutyczną w leczeniu osteoporozy i medycyny regeneracyjnej”.

Dr Sean Morrison

Morrison jest również głównym badaczem Laboratorium Hamona w Biologii Komórek Macierzystych i Raka. Oprócz naukowców z Hamon Laboratory, Morrison planuje przeprowadzenie dalszych eksperymentów w celu zbadania terapeutycznego potencjału Osteolectin.

Celem zespołu jest identyfikacja receptora dla osteolektyny, który, jak twierdzą, pomoże im zrozumieć mechanizm sygnalizacyjny, którego czynnik wzrostu wykorzystuje do pobudzania tworzenia się kości.

Dowiedz się, w jaki sposób terapia hormonalna poprawia zdrowie kości u kobiet po menopauzie.

Like this post? Please share to your friends: