Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy możesz przedawkować melatoninę?

Melatonina jest popularnym suplementem, którego używa wielu ludzi, aby pomóc im zasnąć i zasnąć przez całą noc. Melatonina różni się skutecznością u poszczególnych osób, co może prowadzić do przypadkowego przedawkowania.

Przedawkowanie melatoniny może powodować niepożądane i drażniące działania niepożądane. Ważne jest, aby osoby stosujące melatoninę pamiętały o skutkach ubocznych i zawsze zaczynały od najniższej możliwej dawki.

Czym jest melatonina?

Tabletki melatoniny ułożone na kamiennej powierzchni.

Melatonina jest naturalnie występującym hormonem w organizmie, który pomaga regulować cykl snu. Jest produkowany przez szyszynkę w mózgu.

Poziomy melatoniny zwiększają się i zmniejszają w ciągu dnia. Zazwyczaj poziom melatoniny wzrasta przez cały wieczór i pozostaje podwyższony z dnia na dzień, pozwalając osobie spać. Rano poziom się obniża, pozwalając osobie się obudzić.

Melatonina jest wytwarzana w organizmie, ale osoba może również nabyć niewielkie ilości melatoniny z pożywienia. Niektóre warzywa i owoce zawierają niewielkie ilości melatoniny i są dostępne również jako suplement poza rynkiem.

Przyjmowanie suplementu melatoniny może pomóc złagodzić bezsenność i problemy ze snem. Niektórzy ludzie biorą suplementy melatoniny podczas podróży w celu zmniejszenia jet lag.

Pracownicy zmianowi mogą również wziąć to, aby pomóc im zasnąć w ciągu dnia lub w nieregularnych godzinach.

Ze względu na potencjalne skutki uboczne ważne jest, aby każdy, kto zaczynał przyjmować suplementy melatoniny, najpierw porozmawiał z lekarzem.

Objawy przedawkowania melatoniny

Objawy przedawkowania melatoniny będą różne u poszczególnych osób. Niektórzy ludzie mogą uznać, że zbyt dużo melatoniny może spowodować, że staną się bardziej przebudzeni, co jest przeciwieństwem zamierzonego celu.

Inni uważają, że przyjmowanie zbyt dużej ilości melatoniny powoduje, że czują się wyjątkowo sennie w niezamierzonych czasach lub powodują intensywne sny lub koszmary senne.

Niektóre dodatkowe objawy przedawkowania melatoniny mogą obejmować:

  • crankiness
  • bóle głowy
  • zawroty głowy
  • rozstrój żołądka
  • biegunka
  • ból stawu
  • niepokój

Osoby z wysokim ciśnieniem krwi lub przyjmujące leki obniżające ciśnienie krwi powinny porozmawiać z lekarzem przed użyciem melatoniny.

Leki na ciśnienie krwi mogą zmniejszyć naturalną produkcję melatoniny, co może skłonić je do przyjmowania melatoniny, aby zrekompensować brak równowagi. Jednak melatonina może powodować zmiany ciśnienia krwi, w tym niebezpieczne i nieoczekiwane skoki.

Prawidłowe dawkowanie

Farmaceuta dyskutuje medycyny receptę z klientem.

Według Sleep.org, osoba dorosła zwykle zaczyna od dawki pomiędzy dwie dziesiąte miligrama (mg) i 5 mg. Jeśli ta dawka jest dobrze tolerowana, ale nieskuteczna, osoba ta może powoli zwiększać dawkę, dopóki nie uzyska pożądanych wyników.

Ta sama dawka może wywołać niepożądane działania niepożądane u jednej osoby, nie powodując zauważalnej różnicy u innej osoby dorosłej. Wiek, waga i ogólna wrażliwość na suplement wpływają na ilość melatoniny, jaką osoba powinna zażywać.

Melatonina nie jest zalecana dla dzieci, chyba że mają zaburzenia neurorozwojowe, które utrudniają im spanie. Jeśli lekarz przepisuje melatoninę dziecku, ważne jest przestrzeganie przepisanej dokładnej dawki. Nawet niewielkie ilości melatoniny mogą powodować drgawki lub inne poważne działania niepożądane.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) nie reguluje melatoniny. Suplementy mogą różnić się siłą między producentami, dlatego osoba powinna badać raporty konsumenckie przed wyborem marki melatoniny.

Leki, które wchodzą w interakcje z melatoniną

Melatonina może mieć bezpośredni wpływ na cykl uśpienia danej osoby. Osoba powinna unikać przyjmowania melatoniny razem z produktami zawierającymi kofeinę lub alkohol, ponieważ oba te czynniki mogą wpłynąć na zdolność osoby do zasypiania.

Każdy, kto przyjmuje inne leki, powinien omówić możliwe działania niepożądane z lekarzem prowadzącym. Leki na receptę i dostępne bez recepty mogą wchodzić w interakcje z suplementami melatoniny.

Niektóre leki, takie jak kontrola urodzeń, mogą powodować, że organizm produkuje więcej melatoniny. Przyjmowanie suplementu może spowodować zbyt duży wzrost poziomu melatoniny, powodując niepożądane efekty uboczne.

Supresory immunologiczne i niektóre leki rozrzedzające krew mogą również reagować z melatoniną. Na przykład melatonina może nasilać działanie niektórych leków przeciwzakrzepowych, powodując ryzyko nadmiernego krwawienia.

Kiedy iść do lekarza

Kobieta trzymając się za klatkę piersiową z powodu bólu serca.

Osoba powinna porozmawiać z lekarzem, jeśli rozważa podjęcie melatoniny w celu zasypiania. Lekarz może zalecić odpowiednią dawkę i powiedzieć osobie, czy jej leki mogą powodować niebezpieczne skutki uboczne.

Ludzie powinni również jak najszybciej zgłaszać lekarzom wszelkie niepożądane skutki uboczne melatoniny.

Osoba stosująca melatoninę powinna skontaktować się z kontrolą zatruć, 911 lub lokalnym numerem alarmowym, jeśli wystąpią którekolwiek z następujących działań niepożądanych:

  • bardzo wysokie ciśnienie krwi
  • duszność
  • nagły ból w klatce

Leczenie przedawkowania

Leczenie przedawkowania melatoniny będzie zależało od nasilenia objawów. W sytuacji nagłej lekarz koncentruje się na ustabilizowaniu stanu pacjenta. Osoba doświadczająca bólu w klatce piersiowej lub trudności w oddychaniu może wymagać dodatkowych interwencji medycznych.

W większości przypadków najlepszym sposobem leczenia jest zmniejszenie lub wyeliminowanie stosowania melatoniny. Nie ma badań wskazujących na to, że nie można nagle zaprzestać stosowania melatoniny.

Jeśli dana osoba musi przerwać stosowanie melatoniny ze względu na działania niepożądane, lekarz lub specjalista od snu może zalecić inne metody pomocy osobie zasnąć.

Perspektywy

Niektóre osoby mogą znaleźć melatoninę o wiele bardziej skuteczną, aby pomóc im upaść i zasnąć przez całą noc niż inne. Niektóre osoby mogą nie tolerować nawet małych dawek melatoniny, a inne mogą nie odczuwać żadnych korzyści z przyjmowania melatoniny.

Dla niektórych osób zmagających się z bezsennością lub mających problemy ze snem specjalista ds. Snu może podać dodatkowe sugestie. Specjalista ds. Snu może zalecić wycięcie kofeiny lub ograniczenie spożycia alkoholu.

Jest mało prawdopodobne, że osoba dorosła przyjmująca melatoninę doświadczy nagłego wypadku medycznego. Z drugiej strony, dzieci są znacznie bardziej narażone na poważne problemy medyczne, kiedy przyjmują suplementy melatoniny.

Wszyscy powinni zacząć od najmniejszej możliwej dawki melatoniny, aby uniknąć potencjalnego przedawkowania i skonsultować się z lekarzem, zanim zaczną.

Like this post? Please share to your friends: