Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy możesz jeść tylko jeden posiłek dziennie?

Dieta jednego posiłku dziennie jest popularnym planem dietetycznym, który twierdzi, że pomaga ludziom schudnąć poprzez przerywany post. Podążając za tą dietą, osoba spożywa tylko jeden posiłek dziennie, zwykle obiad i nie spożywa innych kalorii w ciągu dnia.

Chociaż ten plan diety może pomóc ludziom w znalezieniu szybkiego rozwiązania problemu utraty wagi, ryzyko może przewyższać korzyści.

Jaka jest dieta jednego dnia?

Kasza jęczmienna z kukurydzą, brokułami, czosnkiem, grzybami i papryką w zdrowym wegetariańskim i wegańskim posiłku.

Dieta jednego posiłku dziennie to plan odchudzania, który wymaga od osoby zjedzenia tylko jednego posiłku dziennie. Jest to rodzaj przerywanego postu, który obejmuje przemianę pomiędzy przedłużonymi okresami nie jedzenia lub picia czegokolwiek z kaloriami i okresami jedzenia.

Dieta jednego posiłku dziennie wykorzystuje rodzaj nieregularnego postu, o którym mowa 23: 1, co oznacza, że ​​osoba spędza 23 godziny dziennie na poście, pozostawiając zaledwie 1 godzinę dziennie na jedzenie, picie i spożywanie kalorii.

W jednym posiłku dziennie dieta, większość ludzi nie jeść i nie pić kalorii w ciągu dnia. Łamią ich post, gdy jedzą obiad, a następnie kontynuują post aż do następnego wieczoru.

Co jesz na jeden posiłek dziennie?

Istnieje kilka odmian diety jednego dnia. Niektóre odmiany sugerują jedzenie zdrowych, bogatych w składniki odżywcze żywności, ale większość wersji diety pozwala ludziom jeść wszystko, co chcą podczas jednego posiłku.

Ewentualne zyski

Ludzie, którzy przestrzegają diety jednego dnia, wierzą, że spożywanie posiłków w ten sposób przynosi wiele korzyści, w tym szybką utratę wagi.

Inne rzekome korzyści obejmują:

 • dieta jest łatwa do naśladowania, ponieważ dana osoba nie liczy kalorii
 • nie ma „dni oszustwa”, ponieważ nie ma żywności uznawanej za niedostępną

Przeprowadzono kilka badań nad skutkami przerywanego głodu. Jednak większość badań przeprowadzono na mężczyznach, więc mniej wiadomo na temat wpływu przerywanego głodu na kobiety.

Ze względu na cykle hormonalne kobiet, prawdopodobne jest, że skutki przerywanego przyjmowania na czczo mogą być różne u kobiet. Kobiety mają również inne wymagania żywieniowe niż mężczyźni, w tym więcej żelaza, które może nie być spełnione podczas postu.

Badania przeprowadzone na przerywanym poście wykazują następujące korzyści:

 • może pomóc obniżyć poziom cukru we krwi i zmniejszyć masę ciała u osób z cukrzycą typu 2
 • może mieć pozytywny wpływ na cykle jedzenia i spania osób otyłych i wydłużać ich żywotność
 • może to korzystnie wpłynąć na układ sercowy i poprawić pamięć

Ryzyka

Zestresowany człowiek tarcie most nosa w pracy, zmęczony i zmęczony.

Podczas gdy niektóre badania wspierają korzyści wynikające z okresowego postu i diety jednego dnia, ekstremalny plan diety wiąże się z kilkoma zagrożeniami.

Codzienne ryzyko obejmuje:

 • stając się wyjątkowo głodnym
 • drżenie
 • słabość
 • drażliwość
 • niemożność koncentracji
 • zmęczenie

Istnieje również poważne ryzyko dla osób z istniejącymi schorzeniami. Osoby z cukrzycą lub niskim poziomem cukru we krwi, zwane hipoglikemią, muszą jeść posiłki regularnie przez cały dzień, aby uniknąć poważnych skutków ubocznych.

Jedno z opublikowanych badań obejmujących 100 osób wykazało, że przerywany na czczo wzrost poziomu cholesterolu LDL (złego cholesterolu). Wyższe poziomy cholesterolu LDL są powiązane ze zwiększonym odsetkiem chorób serca i udaru mózgu.

To samo badanie wykazało również, że uczestnicy po przerywanej diecie na czczo nie doświadczyli więcej utraty wagi niż ci, którzy po prostu zmniejszyli liczbę kalorii, które jedli każdego dnia.

W końcu, osoby przestrzegające diety jednego dnia mogą mieć zwiększone ryzyko objadania się.

Nadmierne jedzenie to nieuporządkowany wzorzec jedzenia, w którym osoba spożywa wyjątkowo duże ilości jedzenia w krótkim czasie, nawet po tym, jak są pełne. Niektóre osoby, które podążają za jednym posiłkiem w ciągu dnia, mogą nawet rozwinąć zaburzenia związane z objadaniem się.

Zdrowe opcje utraty wagi

Grupa wsparcia utraty wagi jest prowadzona w ćwiczeniach.

Podczas gdy dieta jednego dnia dziennie może być atrakcyjna dla osób szukających szybkich rozwiązań odchudzających, istnieją inne, mniej ekstremalne sposoby bezpiecznego i zdrowego odchudzania.

Każdy, kto jest zainteresowany odchudzaniem, powinien rozważyć jeden z następujących bezpieczniejszych sposobów na pozbycie się kilogramów. Obejmują one:

 • Regularnie ćwiczyć: Ludzie, którzy chcą schudnąć, powinni co najmniej 150 minut ćwiczeń układu krążenia, takich jak bieganie lub aerobik.
 • Prowadzenie dziennika żywnościowego: osoba, która próbuje schudnąć, może uzyskać wgląd w jej spożycie, prowadząc dziennik spożywanego jedzenia i kiedy.
 • Uzyskiwanie wsparcia: Ludzie, którzy próbują stracić na wadze, znajdują wsparcie ze strony bliskich lub innych cennych dietetyków.
 • Spożywanie zbilansowanej, odżywczej diety: Ludzie, którzy chcą schudnąć powinni jeść wystarczająco dużo owoców i warzyw oraz ograniczać spożycie wysokokalorycznych fast foodów.
 • Rozmowa z lekarzem: lekarz może sprawdzić, czy nie występują u niego schorzenia, takie jak problemy z tarczycą, które mogą powodować u ludzi niechcianą wagę.

Najlepsze rozwiązania odchudzające to zrównoważone, długofalowe zmiany w diecie i stylu życia.

Na wynos

Dieta jednego posiłku dziennie to plan odchudzania oparty na zasadzie spożywania tylko jednego posiłku dziennie i postu przez resztę czasu. Chociaż ta dieta może pomóc niektórym ludziom schudnąć, inne osoby mogą być sfrustrowane przez długie okresy bez jedzenia.

Dieta jednego posiłku dziennie nie jest najlepszym wyborem dla wszystkich, ponieważ niektóre osoby mogą być bardziej narażone na pewne niepożądane skutki uboczne.

Chociaż istnieje kilka wspieranych przez badania korzyści dla sporadycznego postu, należy przeprowadzić dalsze badania, aby sprawdzić, czy ta dieta jest bezpieczna i skuteczna w przypadku utraty wagi, szczególnie u kobiet.

Ludzie, którzy chcą schudnąć, powinni zacząć od małych, trwałych zmian w swojej diecie i stylu życia.Najlepiej skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem, aby dowiedzieć się, jak bezpiecznie schudnąć, szczególnie jeśli dana osoba ma schorzenia podstawowe.

Like this post? Please share to your friends: