Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Crushing Pills może prowadzić do poważnych powikłań i nawet śmierci

Jeśli znajdziesz tabletki trudne do połknięcia, należy rozważyć przyjęcie leku w postaci plastra, w postaci płynnej lub inhalatora, przed próbą zmiażdżenia. Miażdżące pigułki i połykanie ich może prowadzić do poważnych skutków ubocznych, a nawet śmierci, mówi grupa ekspertów, którzy sformułowali nową wytyczną.

Wiele tabletek ma specjalne powłoki, które regulują szybkość uwalniania, gdy wchodzą do organizmu. Zgniatanie ich może zmienić szybkość uwalniania i prowadzić do czasowego przedawkowania.

Pigułki przyjmowane tylko raz dziennie często mają specjalną powłokę, która powoduje, że uwalnianie do organizmu jest powolne i stałe przez 24 godziny. Zmiażdżenie może początkowo dać pacjentowi zbyt dużo, a potem nic na drugą połowę dnia.

Ponad połowa wszystkich osób w podeszłym wieku ma trudności z połykaniem tabletek i tabletek. W rzeczywistości większość tabletek w domach opieki jest miażdżona przez personel pielęgniarski.

Oto przykłady niektórych komplikacji:

– Tamoxifen nigdy nie może zostać zmiażdżony. Ten, kto robi zgniatanie, może wdychać lek. Jeśli ta osoba jest w ciąży, może to być bardzo szkodliwe. Tamoksyfen jest stosowany w leczeniu raka piersi.

– Morfina. Jeśli zostanie on zmiażdżony, pacjent ma wysokie ryzyko przedawkowania (zbyt szybko zostanie uwolniony do organizmu).

– Nifedypina. W przypadku zmiażdżenia pacjent jest o wiele bardziej narażony na udar lub atak serca. Niektóre inne działania niepożądane związane z miażdżeniem obejmują bóle głowy i zawroty głowy. Nifedypina jest stosowana w leczeniu dusznicy bolesnej i nadciśnienia (wysokie ciśnienie krwi).

O dziwo, twierdzą, że badacze, pacjenci, opiekunowie i krewni są często proszeni o zmiażdżenie tabletek przez lekarzy i pielęgniarki. Jeśli lekarz lub pielęgniarka każe ludziom zmiażdżyć leki, może ponieść odpowiedzialność.

Richard Griffith, wykładowca, prawo opieki zdrowotnej, University of Wales, jeden z członków zespołu, który sformułował nowe wytyczne, powiedział: „Pracownik służby zdrowia, który doradza, że ​​tablet jest zmiażdżony lub otworzył kapsułkę, aby pomóc w trudnościach z połykaniem, powinien zachować ostrożność. Jakakolwiek wynikająca z tego szkoda może spowodować, że dana osoba będzie prawnie odpowiedzialna z powodu zaniedbania Poprawiona komunikacja między lekarzem przepisującym produkt a pacjentem może znacznie zmniejszyć te problemy i znacząco poprawić opiekę nad pacjentem. \

Ważne jest, aby lekarze najpierw dowiedzieli się, czy pacjent ma problem z połykaniem tabletek przed wydaniem recepty. Większość leków dostępnych w postaci tabletek lub tabletek może być również dostępna w postaci płynnej, plastra, inhalatora lub w postaci czopków.

Badanie zostało przeprowadzone przez Rosemont Pharmaceuticals Limited, twórców płynnych leków. Dr David Wright z University of East Anglia w Wielkiej Brytanii i zespół opracowali nowe wytyczne.

– Kliknij tutaj, aby pobrać nową wytyczną (PDF)

Napisane przez: Christian Nordqvist
Redaktor: Medical News Today

Like this post? Please share to your friends: