Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Co powinieneś wiedzieć o olejkach eterycznych na zaburzenia erekcji

Zaburzenia erekcji lub impotencja są powszechnym problemem u mężczyzn. Odnosi się to do niemożności osiągnięcia lub utrzymania erekcji, często utrudniając stosunek płciowy.

Przyczyny zaburzeń erekcji (ED) są różne, ale często można je leczyć bez konieczności przyjmowania leków.

W tym artykule omówiono zastosowanie olejków eterycznych w leczeniu zaburzeń erekcji.

Szybkie fakty dotyczące olejków eterycznych dla ED:

 • Penis otrzymuje krew przez tętnice i naczynia krwionośne przechodzące przez niego.
 • Ludzie od dawna kojarzą olejki eteryczne z korzyścią terapeutyczną przy wdychaniu lub stosowaniu rozcieńczonym na skórę.
 • Decyzje dotyczące stosowania olejków eterycznych należy podejmować za zgodą personelu medycznego.

Co to jest ED?

Mężczyzna siedzi na łóżku patrząc kontemplacyjnego, cierpiącego na zaburzenia erekcji lub wyd.

Kiedy mózg inicjuje stan pobudzenia, wysyła sygnały do ​​penisa, które powodują poszerzenie jego tętnic i przepływ przez nie większej ilości krwi.

Kiedy ilość krwi przepływającej do penisa jest ograniczona, erekcja zostaje utracona. Niemożność osiągnięcia lub utrzymania erekcji może mieć wiele przyczyn, takich jak nadmierne spożycie alkoholu lub zmęczenie.

Niemożność utrzymania erekcji jest diagnozowana jako ED, gdy pojawia się uporczywie.

Wskazuje to, że istnieje podstawowy problem uniemożliwiający penisowi osiągnięcie odpowiedniego wzrostu.

Najczęściej problem dotyczy:

 • Niewystarczający przepływ krwi: Stany takie jak wysokie ciśnienie krwi lub wysoki poziom cholesterolu mogą zapobiegać dostatecznemu przepływowi krwi.
 • Uszkodzona tkanka nerwowa: niektóre leki lub stany chorobowe, takie jak choroba Peyroniego, mogą uszkadzać tkankę wokół penisa i zapobiegać wystąpieniu erekcji.
 • Brak stymulacji: Może to dotyczyć czynników psychologicznych, takich jak depresja i lęk, lub stanów neurologicznych, takich jak stwardnienie rozsiane, które zakłócają sygnały między mózgiem a prącia.

W zależności od przyczyny ED może być leczona na wiele różnych sposobów i może obejmować leczenie, terapię lub zmiany w stylu życia. Naturalne środki, takie jak olejki eteryczne, mogą być również pomocne w leczeniu zaburzeń erekcji u mężczyzn.

Olejki eteryczne do ED

Olejki eteryczne to wysoko skoncentrowane ekstrakty roślinne, które zawierają związki chemiczne, które składają się na aromat rośliny, z której pochodzą. Wytwarzane są przez destylację i mogą być szkodliwe, jeśli są stosowane w czystej postaci; ludzie muszą rozcieńczyć olejki eteryczne w oleju przewoźnika przed użyciem.

Nie nakładaj olejków eterycznych bezpośrednio na skórę. Rozcieńczyć olejków eterycznych w oleju przewoźnika, takich jak olej ze słodkich migdałów – zwykle rozcieńczenie to 3 do 5 kropli olejku eterycznego w jednej uncji oleju przewoźnika.

Każdy rodzaj oleju ma różne właściwości i może być stosowany do uzyskania różnych efektów. Chociaż istnieją dowody sugerujące, że olejki eteryczne mogą pomóc w leczeniu niektórych chorób, takich jak trądzik lub ból głowy, badania wykazały, że mogą mieć wiele niepożądanych skutków ubocznych, w tym reakcje alergiczne.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) nie reguluje olejków eterycznych, dlatego należy ich używać z dużą ostrożnością i tylko w porozumieniu z lekarzem lub pracownikiem służby zdrowia.

Sześć olejków eterycznych do ED

Plastry imbiru obok butelki olejku.

Dowody potwierdzające stosowanie olejków eterycznych w leczeniu zaburzeń erekcji są często anegdotyczne, ale przeprowadzono pewne badania empiryczne sugerujące, że niektóre oleje mogą być pomocne:

 1. Imbir: imbir jest szeroko stosowany w medycynie alternatywnej ze względu na swoje właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. Badanie z 2014 r. Wykazało, że codzienna suplementacja ekstraktem z imbiru u myszy stymulowała produkcję plemników po 22 dniach w porównaniu z grupą kontrolną. Inne badania wykazały, że imbir wydobywa zmniejszoną niepłodność u samców.
 2. Cynamon: Badania na szczurach wykazały, że ekstrakty cynamonowe mogą sprzyjać zdrowiu reprodukcyjnemu i stymulować produkcję spermy i testosteronu w celu poprawy funkcjonowania seksualnego.
 3. Nasiona arbuza: ekstrakty z nasion arbuza mają właściwości antyoksydacyjne i mogą chronić i promować zdrowie plemników u szczurów. W badaniu z 2013 r. Stwierdzono, że codzienne podawanie ekstraktu z nasion arbuza u samców szczura przez 28 dni zwiększyło koncentrację i ruchliwość plemników w porównaniu z grupą kontrolną.
 4. : jest szeroko stosowany w medycynie tradycyjnej i nowoczesnej do wielu celów. Badania na myszach wykazały, że ekstrakty mogą być przydatne w leczeniu dysfunkcji seksualnych, ponieważ mogą stymulować podział komórek i zwiększać produkcję testosteronu, co skutkuje zwiększeniem liczby plemników.
 5. Gałka muszkatołowa: Ekstrakt z gałki muszkatołowej od dawna stosowany jest w tradycyjnej medycynie południowej Azji (lek Unani) w leczeniu dysfunkcji seksualnych u mężczyzn. Jedno z badań wykazało, że gałka muszkatołowa wiąże się z wyższym poziomem aktywności seksualnej u szczurów.
 6. Goździk: ekstrakt z czajniczek to kolejny tradycyjny afrodyzjak stosowany w medycynie Unani, jak sugeruje jedno badanie, w którym stwierdzono trwały wzrost aktywności seksualnej samców szczurów, które spożywały wyciągi z goździków.

Na wynos

Obecnie nie ma rozstrzygających badań wykazujących, że olejki eteryczne mogą skutecznie leczyć ED u mężczyzn, ponieważ większość badań empirycznych przeprowadzono na gryzoniach, a nie na ludziach.

Olejki eteryczne mogą być toksyczne i nigdy nie powinny być przyjmowane doustnie. Każdy, kto rozważa użycie olejków eterycznych do leczenia zaburzeń erekcji, powinien najpierw porozmawiać z certyfikowanym aromaterapeutą. Olejki eteryczne powinny być rozprowadzane do powietrza lub stosowane rozcieńczone w oleju przewoźnika przed zastosowaniem na skórę. O ile olejki eteryczne mogą mieć niepożądane skutki uboczne, o ile są stosowane prawidłowo, są uważane za bezpieczne i mogą nadal przynosić korzyści związane z zaburzeniami wzwodu.

Oprócz olejków eterycznych, istnieją inne alternatywne metody leczenia zaburzeń erekcji, które ludzie mogą realizować. Porozmawiaj z lekarzem na temat najlepszego leczenia, ponieważ ED może być objawem innych problemów, takich jak cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi, miażdżyca lub problemy z prostatą.

Like this post? Please share to your friends: