Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Co powinieneś wiedzieć o depilacji laserowej w porównaniu do elektrolizy

Chociaż golenie, tweezowanie lub woskowanie może usunąć niechciane włosy, wiele osób szuka teraz bardziej długoterminowych rozwiązań. Dwie powszechnie stosowane metody to laserowe usuwanie włosów i elektroliza.

Oba zabiegi ukierunkowane są na mieszki włosowe pod powierzchnią skóry w celu ograniczenia lub uniemożliwienia ich wzrostu. Chociaż elektroliza jest jedyną metodą usuwania włosów zatwierdzoną przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) w celu trwałego usuwania włosów, a według American Society for Dermatologic Surgery, depilacja laserowa jest obecnie bardziej popularną opcją w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj dalej, aby odkryć zalety i wady każdej procedury.

Szybkie fakty dotyczące depilacji laserowej i elektrolizy:

 • Laserowe usuwanie włosów polega na użyciu laserów w celu dostarczenia łagodnego promieniowania do mieszków włosowych.
 • Elektroliza polega na włożeniu sondy do mieszka włosowego i przesyłaniu przez nią prądu elektrycznego.
 • Zarówno laseroterapia jak i elektroliza mają swoje wady i zalety.

Czym jest depilacja laserowa?

Laserowe usuwanie włosów

Laserowe usuwanie włosów za pomocą lasera uszkadza mieszki włosowe w stopniu wystarczającym do zmniejszenia wzrostu włosów.

To na stałe zmniejszy wzrost włosów, ale nie wyeliminuje niechcianych włosów na zawsze – w końcu włosy odrosną.

Co obejmuje procedura?

Przed zabiegiem technik wykonujący zabieg laserowy będzie przycinał włosy, które są leczone blisko skóry.

Następnie technik dostosuje ustawienia lasera na podstawie koloru i grubości usuwanych włosów oraz obszaru poddawanego zabiegowi. Przygotowania będą prawdopodobnie uwzględniały również kolor skóry danej osoby.

Następnie technik nakłada na skórę zimny żel, aby go chronić. Niektóre osoby mogą otrzymać znieczulenie miejscowe w celu zminimalizowania dyskomfortu. Każdy, kto ma włosy usunięte za pomocą lasera, będzie musiał nosić ochronę oczu podczas leczenia.

Opieka postpenitencjarna

Po zabiegu może być konieczne zastosowanie okładów z lodu w celu złagodzenia dyskomfortu. W przypadku silnego bólu lekarz może zalecić bez recepty leki przeciwbólowe lub krem ​​steroidowy.

Większość ludzi wymaga do 8 dodatkowych terapii, aby uzyskać najlepsze wyniki, które można zaplanować w odstępie od 4 do 6 tygodni. Gdy wzrost włosów jest wystarczająco powściągliwy, osoba może wymagać sesji konserwacji raz lub dwa razy w roku.

Zalety laserowego usuwania włosów

Niektóre korzyści z depilacji laserowej obejmują:

 • Precyzja: lasery szybko celują w grube, ciemne włosy.
 • Prędkość: impulsy laserowe zajmują tylko milisekundy i mogą leczyć kilka włosów jednocześnie, co oznacza, że ​​małe obszary można leczyć w ciągu kilku minut.
 • Lżejszy wzrost i kolor: nowy wzrost włosów jest mniej gęsty niż wcześniej, a nowe włosy są często o kilka odcieni jaśniejsze niż oryginalne włosy.
 • Skuteczność: Wiele osób widzi długoterminowe wyniki po 3-8 sesjach.

Wady laserowego usuwania włosów

Laserowe usuwanie włosów nie jest odpowiednie dla wszystkich i wiąże się z pewnym ryzykiem. Jego główne wady to:

 • Nie nadaje się do wszystkich kolorów: Laser działa najlepiej na ludziach o jasnej skórze i ciemnych włosach, ponieważ laser celuje w ciemne kolory.
 • Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych: Niektóre z bardziej niepożądanych skutków ubocznych depilacji laserowej mogą obejmować odbarwienie skóry, obrzęk, zaczerwienienie skóry, pęcherze i blizny. Jednak niektóre z nich ustępują w ciągu kilku godzin po leczeniu.
 • Światłoczułość: Lasery mogą zwiększać wrażliwość skóry na światło słoneczne (światłoczułość); dlatego należy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce natychmiast po zabiegu. Osoby leczone laserem powinny unikać światła słonecznego przez 6 tygodni przed zabiegiem, aby zapobiec odbarwieniu opalonej skóry.
 • Zagrożenia związane z odrętwieniu produktów: Według FDA, stosowanie produktów depilujących skórę w depilacji laserowej doprowadziło do doniesień o poważnych i zagrażających życiu skutkach ubocznych, które wystąpiły po tym, jak u osób zastosowano środek znieczulający na duże obszary ciała.

Ludzie powinni używać w pełni wyszkolonego, certyfikowanego technika laserowego pracującego pod kierunkiem certyfikowanego przez zarząd lekarza, aby zmniejszyć ryzyko poważnych i długotrwałych efektów ubocznych po depilacji laserowej.

Koszty

Firmy ubezpieczeniowe uważają, że depilacja laserowa jest procedurą kosmetyczną, a więc nie obejmuje jej.

Koszty różnią się w zależności od obszaru leczonego ciała i liczby wymaganych sesji, ale mogą kosztować od 200 USD do 400 USD za wizytę. Ceny różnią się również w zależności od położenia geograficznego centrum obróbki laserowej.

Przy obliczaniu całkowitego kosztu takiego leczenia należy również wziąć pod uwagę cenę rocznych procedur konserwacji.

Terapie domowe lub zabiegi salonowe, choć znacznie tańsze, wiążą się z większym ryzykiem.

Czym jest elektroliza?

elektroliza

Elektroliza polega na przepuszczaniu prądu elektrycznego przez mieszek włosowy, który uszkadza mieszek włosowy i zapobiega nowemu wzrostowi włosów.

Elektroliza jest jedyną dostępną metodą stałego usuwania włosów. Aby zapewnić skuteczność i bezpieczeństwo, powinien przeprowadzić procedurę licencjonowany dermatolog lub elektrolog z uprawnieniami kontrolnymi.

Co obejmuje procedura?

Przed zabiegiem osoba zwykle będzie konsultować się z elektrykiem, aby omówić historię swojego zdrowia i choroby.

Sama procedura polega na tym, że technik umieszcza ultra cienką igłę w docelowym mieszku włosowym. Prąd elektryczny przepływa przez sondę, zabijając rdzeń włosa.

Opieka postpenitencjarna

Konieczna jest bardzo mała opieka pooperacyjna. Chociaż skóra może wydawać się podrażniona i wydaje się lekko czerwona, objawy te ustępują w ciągu kilku godzin.

Do trwałego usuwania włosów, osoba będzie potrzebować kilku zabiegów.Dzieje się tak dlatego, że skóra ma wiele pęcherzyków dla każdego włosa, więc uśpione pęcherzyki mogą zacząć rosnąć włosy pomiędzy sesjami. Sesje kontrolne traktują te nowo aktywne pęcherzyki.

Większość ludzi będzie wymagać sesji kontrolnych co tydzień lub co drugi tydzień przez kilka tygodni, aby wyeliminować włosy na docelowym obszarze.

Zalety elektrolizy

Elektroliza ma następujące zalety:

 • Permanent: Elektroliza jest jedyną metodą zatwierdzoną przez FDA do trwałego usuwania włosów.
 • Wszechstronność: Według American Electrology Association, elektroliza jest skuteczna dla osób z każdym typem skóry, kolorem skóry, typem włosów i kolorem włosów. Elektroliza jest odpowiednia dla każdej części ciała – w tym brwi.
 • Brak czasu na odzyskanie: ludzie mogą wznowić codzienną aktywność bezpośrednio po zabiegu.
 • Bezobsługowy: Nie ma potrzeby planowania corocznej sesji elektrolizy – po usunięciu włosów nie są konieczne żadne dodatkowe zabiegi.
 • Bez ostrych chemikaliów: W przeciwieństwie do depilacji laserowej lub rozjaśniania włosów, elektroliza nie wymaga stosowania środków chemicznych na skórze.

Wady elektrolizy

Chociaż elektroliza ma wiele zalet, należy wziąć pod uwagę pewne zagrożenia i niedogodności:

 • Kilka sesji: Jeśli większe obszary są poddawane elektrolizie, na przykład nogom lub plecom, uzyskanie trwałych wyników może zająć kilka długich sesji. Usunięcie grubych włosów, np. Z linii bikini, wymaga więcej sesji. Niektóre osoby mogą wymagać do 30 zabiegów.
 • Dyskomfort: osoby poddające się depilacji elektrolitem mogą odczuwać pewien ból i dyskomfort. Może pomóc złagodzić ból przed zabiegiem i zastosować lód po sesji.
 • Potencjalne skutki uboczne: Są to bliznowce w rzadkich przypadkach lub infekcja z niesterylizowanych igieł. Ryzyko to podkreśla znaczenie stosowania wyłącznie dermatologa certyfikowanego przez zarząd.

Koszty

Większość ubezpieczenia nie obejmuje depilacji elektrolitem. Jednak w zależności od obszaru i rodzaju włosów, które są leczone, może pracować taniej niż depilacja laserowa.

Na przykład 30-minutowa sesja skierowana na niewielki obszar może kosztować zaledwie 45 USD.

Ludzie powinni pamiętać, że mogą wymagać więcej sesji niż podczas leczenia laserem.

Jakie leczenie depilujące jest najlepsze?

Oba zabiegi depilacji laserowej i elektrolizy zapewniają długotrwałe rozwiązanie niepożądanego wzrostu włosów.

Biorąc wszystko pod uwagę, pomimo wolniejszego usuwania włosów, elektroliza jest bardziej wszechstronna i trwale usuwa włosy. Zwykle powoduje również mniej działań niepożądanych.

Osoby rozważające długotrwałe kuracje depilujące powinny porozmawiać ze specjalistą do pielęgnacji skóry o najlepszych opcjach dla ich potrzeb.

Like this post? Please share to your friends: