Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Ciśnienie krwi jest wyższe w nocy niż początkowo sądzono

Ciśnienie krwi mierzone w pobliżu serca jest znacznie wyższe podczas snu, niż początkowo sądzono, zgodnie z nową technologią opracowaną przez naukowców z UCL.

Ciśnienie krwi w nocy jest ważnym czynnikiem prognostycznym zarówno udaru, jak i choroby serca, z wcześniejszymi badaniami sugerującymi, że ciśnienie krwi obliczane przez ramię zmniejsza się w nocy podczas snu. Jednak obecne badanie pokazuje, że obniżenie ciśnienia krwi w nocy może być mniej znaczące niż pierwotnie sądzono.

Odkrycia, opublikowane w czasopiśmie Hypertension, ujawniają ważne implikacje dla oceny przyszłych terapii, ponieważ leki stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia mogą mieć bardzo różny wpływ na ciśnienie w pobliżu serca, w porównaniu z historyczną metodą ramienia.

Naukowcy pracowali z singapurską firmą technologiczną nad opracowaniem przenośnego urządzenia opartego na zegarku z czujnikiem w pasku, który znajduje falę tętna na nadgarstku, zamiast bezpośrednio obliczać ciśnienie.

Dzięki matematycznemu modelowaniu fali tętna zespół był w stanie poprawnie obliczyć ciśnienie w korzeniu aorty (w pobliżu serca) przez pełne 24 godziny, nie zawracając sobie głowy osobami, które były monitorowane.

Główny autor, profesor Bryan Williams, który jest także dyrektorem Centrum Biomedycznego w NIHR University College London, mówi:

„Wysokie ciśnienie krwi jest głównym czynnikiem ryzyka rozwoju chorób sercowo-naczyniowych (zawał serca, udar mózgu), dotyka ponad 12 milionów ludzi w Wielkiej Brytanii i jest najważniejszą możliwą do uniknięcia przyczyną przedwczesnej śmierci.

Badanie to stanowi pierwszy w historii opis naturalnych zmian ciśnienia krwi w ciągu dnia i nocy, w których pomiary wykonywano w pobliżu serca. Pokazaliśmy, że ciśnienie w sercu nie spada podczas snu, jak wcześniej sądziliśmy, w oparciu o konwencjonalne pomiary ciśnienia z ramienia. „
Autorzy mają nadzieję, że ich wyniki podkreślają znaczenie obniżania ciśnienia krwi w nocy, prawdopodobnie zmieniając podejście do leczenia i pomiaru wysokiego ciśnienia krwi.

Poprzednie badania sugerują, że niewystarczająca ilość snu wiąże się z wysokim ciśnieniem krwi. Ryzyko niezdrowego ciśnienia krwi wzrasta, gdy wzorce snu są nieregularne.

Prof. Williams i zespół odkryli, że jednocześnie obliczając trendy ciśnienia krwi w ramieniu i na centralnym ciśnieniu aorty (gdzie krew wypływa z serca) nastąpił znaczny spadek nocnego spadku centralnego ciśnienia aorty w stosunku do odpowiadającego mu ciśnienia tętniczego. nocny spadek ciśnienia ramiennego, pomimo podobieństw w rytmach okołodobowych.

Wyniki sugerują, że nocne ciśnienia aorty są nieproporcjonalnie wyższe niż ciśnienia ramienne podczas snu. Może to być ważna informacja dla klinicystów badających negatywny wpływ wysokiego ciśnienia krwi na serce i mózg.

Dr Peter Lacy (UCL Institute of Cardiovascular Science), współautor artykułu, podsumował:

„Fakt, że zegarek może być noszony w sposób ciągły oznacza, że ​​możemy zaprogramować urządzenie, aby pobierać fale pulsacyjne w dzień iw nocy i uzyskiwać pomiary ciśnienia aorty w okresie 24 godzin, co pozwala nam dokładnie mierzyć ciśnienie aorty w sposób inwazyjny. „
Napisane przez Kelly Fitzgerald

Like this post? Please share to your friends: