Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Chłopiec Umiera Dry Tonącego Po Opuszczeniu Pool I Walking Home

Johnny Jackson, dziesięcioletni amerykański chłopiec z Południowej Karoliny, zmarł w niedzielę w domu z powodu „suchego utonięcia” ponad godzinę po tym, jak poszedł się kąpać i wrócić do domu z matką. Smutne wydarzenie podkreśla mało znane niebezpieczeństwo, o którym rodzice i opiekunowie dzieci powinni wiedzieć, że utonięcie może zabić wiele godzin po zanurzeniu w wodzie.

Matka Johnny’ego, Cassandra Jackson, powiedziała NBC News w opowiadaniu z programu TODAY w czwartek, że:

„Nigdy nie wiedziałem, że dziecko może chodzić, rozmawiać, mówić, a ich płuca są wypełnione wodą.”

Johnny musiał mieć trochę wody w płucach podczas pływania w miejscowym basenie w Goose Greek w Południowej Karolinie. Nie wykazywał żadnych oznak niewydolności oddechowej, ale miał wypadek w basenie i „zabrudził się”, powiedział raport DZISIAJ. Następnie wrócił do domu z matką i siostrą.

Jego matka powiedziała, że ​​się wykąpała i powiedział jej, że jest śpiący. Kiedy poszła do niego później, zobaczyła jego twarz pokryta „gąbczastym białym materiałem”. Przewieziono go do szpitala, ale było już za późno.

Według najnowszych danych, około 3,600 Amerykanów zmarło w wyniku utonięcia w 2005 roku, stwierdziło amerykańskie Centers for Disease Control and Prevention (CDC), w tym niewielki procent, który umiera do 24 godzin później z powodu przedostawania się wody do układu oddechowego. Nieznaczna liczba ofiar to dzieci, które zmarły po kąpieli.

Dr Daniel Rauch, pediatra z New York University Langone Medical Center, który rozmawiał z Meredith Vieira w programie DZISIAJ, powiedział, że istnieją trzy ważne oznaki, na które rodzice i opiekunowie powinni zwracać uwagę: trudności w oddychaniu, skrajne zmęczenie i zmiany w zachowaniu. Wszystkie trzy objawy wynikają z braku wystarczającej ilości tlenu w mózgu z powodu wody w płucach.

Wygląda na to, że Johnny pokazywał dwa z nich: zmęczenie i zmianę zachowania (zabójczy wypadek w basenie). Rauch wyraził współczucie dla rodziców, ponieważ bardzo trudno jest dostrzec te objawy u dzieci, zwłaszcza małych dzieci, które bardzo szybko zmieniają nastrój i łatwo się męczą od pośpiechu i zabawy.

Jeśli jednak Twoje dziecko ma te objawy i pływanie, powinieneś zabrać go na pogotowie, aby uzyskać wypisane lekcje. Jeśli w płucach znajduje się woda, lekarze wkładają rurkę do płuc i przepuszczają tlen pod ciśnieniem. Płuco następnie leczy się w czasie.

Utonięcie jest ważną przyczyną niepełnosprawności i śmierci, napisał dr Suzanne Moore Shepherd w artykule opublikowanym w eMedicine na początku tego roku. Moore jest profesorem nadzwyczajnym, wydziałem medycyny ratunkowej, szpitalem Uniwersytetu Pensylwanii oraz dyrektorem ds. Edukacji i badań, PENN Travel Medicine.

Według Moore’a utonięcie definiuje się jako:

„śmierć wtórna do asfiksji podczas zanurzenia w cieczy, zwykle w wodzie lub w ciągu 24 godzin po zanurzeniu”.

Zwrot „w ciągu 24 godzin po zanurzeniu” obejmuje to, co zostało powszechnie nazwane „suchym utopieniem”, w którym ofiara dostaje wodę do płuc, ale nie topi się od razu, jak Johnny, mogą wrócić do domu i umrzeć później.

Nie jest łatwo zdobyć statystyki dotyczące utonięcia, ponieważ pojawiły się zamieszanie związane z utonięciem i połączenie badań w jednym okresie.

Podczas Światowego Kongresu na Drowning w 2002 r., Który odbył się w Amsterdamie, grupa ekspertów zaproponowała nową, konsensusową definicję utonięcia w celu zmniejszenia zamieszania wokół dużej liczby terminów i definicji, obecnie przekraczających 20, które pojawiły się w literaturze. To usunęłoby określenie „mokre utonięcie, suche utonięcie, aktywne lub bierne utonięcie, niemal tonący, wtórny tonący i ciche utonięcie” z literatury, powiedział Moore.

Posiadanie uniwersalnej jednolitej definicji pomogłoby w skuteczniejszym badaniu i analizie utonięcia w różnych jego formach, co doprowadziłoby do lepszego nadzoru i zapobiegania.

Na nieszczęście dla Cassandry Jackson tak się nie stało i pewnie żałuje, że nie wiedziała wcześniej, czego się nauczyła od tragicznej śmierci jej syna. Powiedziała, że ​​Johnny „był bardzo kochający, pełen życia”, był „moim małym człowiekiem”, powiedziała.

Następny artykuł: Czy wiesz, jak wygląda utonięcie?

Like this post? Please share to your friends: