Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Bioidentyczne hormony: w jaki sposób są stosowane?

Hormonalna terapia zastępcza lub terapia hormonalna mogą pomóc złagodzić objawy menopauzy, w tym uderzenia gorąca, suchość pochwy i wahania nastroju.

Może również zmniejszyć ryzyko wystąpienia łamliwych kości i chorób serca.

Jednak w 2002 r. Inicjatywa dotycząca zdrowia kobiet ostrzegła przed długotrwałym stosowaniem tradycyjnej terapii hormonalnej (HT). Ich obawy były spowodowane zwiększonym ryzykiem raka piersi, zakrzepów krwi, udaru, a nawet chorób serca.

Ponieważ to ostrzeżenie o bezpieczeństwie pojawiło się wbrew używaniu tradycyjnej terapii hormonalnej, opracowano alternatywne metody, takie jak bioidentyczna terapia hormonalna.

W tym artykule badamy, czym są hormony biologiczne, w jaki sposób są wykorzystywane i jakie mogą być korzyści i zagrożenia związane z ich użyciem.

Czym są hormony bioidentyczne?

Pani za pomocą ręcznego wentylatora, aby się ochłodzić

Bioidentyczne hormony to hormony, które są chemicznie takie same jak te, które produkuje organizm.

Mimo że są wytwarzane w laboratorium, hormony bioidentyczne naśladują hormony wytwarzane przez ludzkie ciało w sposób naturalny.

W rezultacie organizm nie powinien być w stanie odróżnić wytwarzanych hormonów od bioidentycznych.

Bioidentyczne hormony mogą być wytwarzane z różnych źródeł, które obejmują produkty roślinne i zwierzęce.

Hormony bioidentyczne obejmują:

 • 17 beta-estradiole, które obejmują leki, takie jak Estrace, Estradil i Estring
 • octan estradiolu, w tym Femring
 • półhydrat estradiolu, w tym Vagifem
 • mikronizowany progesteron USP, taki jak Prometrium i Prochieve

Niektóre duże firmy farmaceutyczne produkują pewne bioidentyczne hormony, które są regulowane przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA).

Jednak specjalne rodzaje aptek, które znane są jako składanie aptek, mieszają własne formuły hormonów bioidentycznych. Hormony wytwarzane przez te kompozycje farmaceutyczne nie są regulowane przez FDA.

Bioidentyczne hormony a syntetyczne hormony

Bioidentyczne hormony mają dokładną strukturę chemiczną i molekularną, jak hormony ludzkiego ciała, podczas gdy inne rodzaje hormonów produkowanych przez laboratorium nie. Ponieważ te inne syntetyczne hormony są tworzone inaczej niż hormony w ciele, organizm reaguje na nie.

Na przykład Premarin jest zastępczym estrogenem, który jest wytwarzany przy pomocy moczu od ciężarnych koni. Wiąże się on z ludzkimi receptorami estrogenu bardzo ściśle i sprawia, że ​​są bardziej reaktywne.

Podobnie jak w przypadku wszystkich leków, które działają jako zastępcze terapie estrogenowe, reakcja ta może zwiększać ryzyko zachorowania na raka, jeśli lek zostanie zażyty przez dłuższy czas.

Używa

Hormony biocząsteczkowe mogą być stosowane w leczeniu objawów menopauzy u kobiet, powodując potencjalne korzyści, w tym:

Starsza pani śpi

 • zmniejszone zmęczenie
 • zwiększony popęd seksualny
 • mniejsze przerzedzenie włosów
 • zmniejszone uderzenia gorąca
 • mniej suchej skóry
 • lepszy sen
 • zmniejszone wzdęcia
 • lepsze myślenie i pamięć

Chociaż ludzie często odnoszą się do objawów, które kobiety doświadczają jako menopauzy, są one w rzeczywistości objawami perimenopauzy.

Menopauza odnosi się do czasu, w którym kobieta przestaje miesiączkować co miesiąc. Perimenopauza jest czasem prowadzącym do menopauzy, gdy jajniki zaczynają wytwarzać mniej estrogenu.

Kto potrzebuje hormonów bioidentycznych?

Ze względu na wciąż kontrowersje związane z bezpieczeństwem hormonów bioidentycznych, większość kobiet w okresie okołomenopauzalnym może najpierw rozważyć inne opcje leczenia.

Jednak nie wszystkie kobiety dobrze reagują na tradycyjne metody leczenia. W takich przypadkach kobiety mogą uznać hormony bioidentyczne za potencjalne alternatywy.

Również kobiety, które wypróbowały inne leki, mogą rozważyć zmiany w ich stylu życia przed rozpoczęciem bioidentycznej terapii hormonalnej. Niektóre dodatkowe środki do wypróbowania mogą obejmować:

 • przyjmowanie suplementów witaminowych
 • jedzenie bardziej zrównoważonej, zdrowej diety
 • zwiększenie ćwiczeń
 • próbuje zmniejszyć lęk i stres

Jak są używane?

Starsza pani biorąc pigułki

Hormony bioidentyczne występują w różnych postaciach, w zależności od tego, na jakie objawy są skierowane.

Rodzaje hormonów bioidentycznych obejmują:

 • kremy
 • zastrzyki
 • żele
 • płyny
 • tabletki

Zastosowanie zabiegu ma na celu przywrócenie naturalnych hormonów, które mają młodsze kobiety, ale zmniejszają się one wraz z wiekiem.

Pod opieką lekarza kobieta będzie badana pod kątem poziomu hormonów, zazwyczaj pobierając śliny lub krew. Lekarz określi, jakie hormony potrzebuje kobieta, a farmaceuta zmiksuje leczenie rzekomo naturalnych składników.

Podczas jej leczenia kobieta będzie kilkakrotnie oceniać poziom hormonów w celu sprawdzenia równowagi.

Hormony złożone

Hormony złożone na zamówienie to hormony, które zostały wykonane na zamówienie w formie pigułki, sprayu, kremu lub czopka przez aptekę mieszającą. Hormony te są mieszane w określonej kombinacji dla każdej kobiety.

Hormony złożone mogą mieć tę zaletę, że są wytwarzane bez pewnych alergenów. Jednak hormony złożone nie są regulowane przez FDA, a ich skuteczność nie została udowodniona w dużych próbach.

Kiedy większość ludzi mówi o hormonach bioidentycznych, zazwyczaj mówią o tych preparatach, które nie są regulowane przez FDA

Amerykańskie Kolegium Położników i Ginekologów, Towarzystwo Endokrynne i Północnoamerykańskie Towarzystwo Menopauzalne wydały także oświadczenia przeciwko hormonom złożonym na zamówienie.

Niektóre kobiety mogą błędnie sądzić, że hormony produkowane na zamówienie są bezpieczniejsze niż inne dostępne na rynku bioidentyczne hormonalne terapie, ponieważ zawierają literaturę ostrzegawczą. Jednak literatura jest taka, że ​​FDA nie reguluje złożonych hormonów.

Chociaż mogą być bezpieczniejsze dla kobiet, które mają alergię na dodatek w dostępnych na rynku hormonach, terapia hormonalna z zastosowaniem niestandardowych mieszanek niesie podobne ryzyko w przypadku bioidentycznej terapii hormonalnej.

Według North American Menopause Society, hormony produkowane na zamówienie nie są bezpieczniejsze niż terapie hormonalne zatwierdzone przez FDA.

Ryzyka

Hormony bioidentyczne są szeroko klasyfikowane, albo testowane i przeglądane przez FDA, albo nie.

Produkty zatwierdzone przez FDA przeszły szeroko zakrojone testy i kontrolę jakości. Produkty niezatwierdzone przez FDA albo nie przeszły testu, albo nigdy nie zostały ocenione.

Przedsiębiorstwa, które nie ubiegały się o zatwierdzenie FDA lub go nie otrzymały, mogą jednak nadal sprzedawać swoje produkty. Powoduje to, że rynek jest zmieszany z dobrze przetestowanymi hormonami bioidentycznymi i takimi, gdzie ryzyko stosowania jest nieznane.

Ponadto obecnie nie ma dostępnych długoterminowych badań ani testów, które uwzględniałyby zastosowanie hormonów bioidentycznych. Oznacza to, że potencjalne konsekwencje przedłużonego lub minimalnego stosowania hormonów bioidentycznych nie mogą być dokładnie poznane.

Innym problemem związanym z użyciem bioidentycznych hormonów jest to, że terapia może uniemożliwić lekarzowi zdiagnozowanie poważniejszej choroby, takiej jak choroba autoimmunologiczna, jeśli jest obecna.

Pod tym względem niektóre zgłoszone działania niepożądane obejmują:

 • uderzenie
 • zwiększać ryzyko powstawania zakrzepów
 • choroba pęcherzyka żółciowego
 • zmiany skórne
 • wahania nastroju
 • zmiany widzenia
 • choroba serca lub rak piersi

Podsumowanie

Nie ma wystarczających dowodów na to, że hormonalne terapie hormonalne są skuteczne lub bezpieczne. W związku z tym kobiety, które szukają ulgi od objawów menopauzy, powinny najlepiej rozważyć inne drogi, w tym niektóre podstawowe zmiany stylu życia.

Jeśli w przyszłości przeprowadzimy więcej badań nad hormonami bioidentycznymi, mogą one okazać się wystarczająco bezpieczne dla ludzi.

Like this post? Please share to your friends: