Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Bakterie jelitowe odgrywają rolę w tym, że ciemna czekolada jest tak dobra dla ciebie

Podczas gdy badanie głoszące korzyści płynące z gorzkiej czekolady nie jest konieczne, aby przekonać nas do jedzenia, nowe badania przedstawione na spotkaniu Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego mogą sprawić, że poczujemy się lepiej po zjedzeniu tego trufla po obiedzie. Wygląda na to, że bakterie w żołądku jedzą czekoladę i produkują związki przeciwzapalne, które są korzystne dla serca.

Flawanole – naturalnie występujące przeciwutleniacze – są bogate w produkty kakaowe, ale do tej pory naukowcy nie mieli jasności co do tego, co dzieje się z nimi w dolnym odcinku przewodu żołądkowo-jelitowego.

Istnieje wiele korzyści zdrowotnych związanych z czekoladą, ale dokładny powód dla nich od pewnego czasu umykał społeczności medycznej.

Aby zbadać wpływ gorzkiej czekolady na bakterie żołądkowe, naukowcy z Louisiana State University przetestowali trzy proszki kakaowe, stosując serię zmodyfikowanych probówek, które modelowały ludzki przewód pokarmowy. Mówią, że ich instalacja symulowała normalne trawienie.

Maria Moore, jedna z badaczek, przypomina nam, że dla jelita są „dobrzy” faceci i „źli” faceci – to znaczy dobre i złe bakterie.

„Dobre mikroby, takie jak bakterie kwasu mlekowego, ucztują na czekoladzie”, mówi. „Kiedy jesz ciemną czekoladę, rosną i fermentują ją, wytwarzając związki, które działają przeciwzapalnie.”

Tymczasem „złe” bakterie, takie jak i, są powiązane ze stanem zapalnym i mogą powodować gaz, wzdęcia, biegunkę i zaparcia.

Jak jedzenie ciemnej czekolady zmniejsza ryzyko udaru

Dr John Finley, który prowadził badanie, wyjaśnia, że ​​kakao w proszku zawiera związki flawanolu z katechiny i epikatechiny, a także niewielką ilość błonnika pokarmowego.

Czekoladowa kusząca kobieta

Chociaż oba z nich są słabo trawione i wchłaniane, dobre drobnoustroje idą do pracy nad nimi, gdy wchodzą do okrężnicy.

Po poddaniu niestrawnych materiałów fermentacji beztlenowej – przy użyciu ludzkich bakterii kałowych w zmodyfikowanych probówkach – Finley twierdzi, że zaobserwował pewne zmiany:

„W naszym badaniu odkryliśmy, że włókno jest fermentowane, a duże polimery polifenolowe są metabolizowane do mniejszych cząsteczek, które są łatwiej wchłaniane, a mniejsze polimery wykazują działanie przeciwzapalne.”

Mówi, że gdy te związki zmniejszają zapalenie tkanki sercowo-naczyniowej, zmniejsza to ryzyko udaru.

Co więcej, jedzenie prebiotyków – pokarmów nie trawionych, które są korzystne dla dobrych bakterii jelitowych – wraz z błonnikiem w kakao może poprawić ogólny stan zdrowia, przekształcając polifenole w żołądku w związki działające jako środki przeciwzapalne – twierdzą naukowcy.

Prebiotyki występują naturalnie w żywności, takiej jak surowy czosnek lub gotowana mąka z całych pszenicy, i są również dostępne jako suplementy diety.

Finley dodaje:

„Kiedy spożywasz prebiotyki, korzystna populacja mikroorganizmów jelitowych zwiększa i eliminuje niepożądane drobnoustroje w jelicie, takie jak te, które powodują problemy żołądkowe.”

Sugeruje również łączenie gorzkiej czekolady z owocami stałymi, takimi jak granaty i acai, w celu uzyskania dalszych korzyści zdrowotnych, zalecenie medyczne, z którego wielu będzie zadowolonych.

Mówiąc z, Finley powiedział, że on i jego zespół planują przeprowadzić badania kliniczne, aby potwierdzić te korzyści i zidentyfikować konkretne drobnoustroje, które są zwiększone przez efekty prebiotyczne.

Niedawno donieśliśmy o innym badaniu, które sugerowało, że ciemna czekolada ma zalety serca. Naukowcy z tego artykułu sugerowali, że ciemny zabieg zmniejsza ryzyko miażdżycy poprzez przywrócenie elastyczności arterii i zapobieganie przyklejaniu się białych krwinek do ścian naczyń krwionośnych.

Like this post? Please share to your friends: