Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

10 najlepszych aplikacji do pomiaru ciśnienia krwi

Jeśli zdiagnozowano wysokie ciśnienie krwi, może to być ciągłe zmartwienie, aby spróbować obniżyć swoje liczby. Wybraliśmy najlepsze aplikacje do śledzenia, monitorowania i pomagania utrzymać ciśnienie krwi w bezpiecznym zakresie.

osoba posiadająca telefon z aplikacją do monitorowania ciśnienia krwi

Wysokie ciśnienie krwi dotyka około 77,9 miliona lub 1 na 3 dorosłych w Stanach Zjednoczonych, a 18,5 procent z nich nie zdaje sobie sprawy, że ma taki stan. Jest normalne, że ciśnienie krwi podnosi się i spada w ciągu dnia, ale jeśli utrzymuje się ono przez dłuższy czas, może powodować problemy z sercem i inne problemy zdrowotne.

Wysokie ciśnienie krwi może wywierać nadmierny nacisk na ściany tętnic, co może uszkodzić naczynia krwionośne i narządy. Niekontrolowane wysokie ciśnienie krwi może prowadzić do ataku serca lub udaru, tętniaka, niewydolności serca, osłabienia naczyń krwionośnych w nerkach, utraty wzroku i zmniejszonej zdolności myślenia.

Zmiany w stylu życia mogą znacznie pomóc w kontrolowaniu ciśnienia krwi. Twój lekarz może zalecić regularne ćwiczenia, przestrzeganie zdrowej diety, utrzymywanie prawidłowej wagi, radzenie sobie ze stresem i rzucenie palenia. Czasami jednak zmiana stylu życia nie wystarczy, a lekarz może zalecić leki.

Tylko połowa wszystkich osób z wysokim ciśnieniem krwi ma to pod kontrolą. Ale istnieje wiele aplikacji, które specjalizują się w ciśnieniu krwi lub pomagają wprowadzić zmiany stylu życia, aby obniżyć wysokie ciśnienie krwi.

Oto wybór 10 najlepszych aplikacji do pomiaru ciśnienia krwi, które pomogą Ci utrzymać ciśnienie krwi pod kontrolą.

Towarzysz ciśnienia krwi

iPhone: bezpłatnie

Logo Blood Pressure Companion

Blood Pressure Companion śledzi ciśnienie krwi, tętno i wagę. Aplikacja ma przejrzysty interfejs, za pomocą którego można wizualnie monitorować ciśnienie krwi za pomocą dziennika, wykresu i histogramu.

Aplikacja pozwala na proste śledzenie skurczowego i rozkurczowego ciśnienia krwi na wykresie. Można również obliczyć średnie ciśnienie tętnicze każdego odczytu. Blood Pressure Companion umożliwia tworzenie przypomnień o mierzeniu ciśnienia krwi, a nawet wizytach lekarskich.

Kiedy twoje odczyty są nieprawidłowe, możesz szybko i skutecznie określić, co może powodować wzrost ciśnienia krwi i obniżyć je odpowiednio. Korzystając z aplikacji, pomiary ciśnienia krwi mogą być również udostępniane lekarzowi.

Serce przyzwyczajenia

iPhone: bezpłatnie

Logo Heart Health

Aplikacja Heart Habit to inteligentny, łatwy i kreatywny sposób śledzenia i zarządzania ryzykiem wysokiego ciśnienia krwi, ataku serca i udaru mózgu. Jeśli masz już zawał serca lub udar mózgu, Heart Habit jest idealnym towarzyszem do zarządzania przyszłym ryzykiem.

Aplikacja została opracowana we współpracy z lekarzami, dietetykami i farmaceutami z Uniwersytetu Stanforda, Uniwersytetu Kalifornijskiego, San Francisco, University of California, Davis i Kaiser Permanente.

Dzięki zawartości edukacyjnej, rekomendacjom oraz osobistemu wglądowi i trendom w działaniach i sposobach stylu życia aplikacja Heart Habit może utorować Ci drogę do osiągnięcia idealnego ciśnienia krwi i zdrowego serca.

Pacer

Android: bezpłatnie

iPhone: bezpłatnie

Logo Pacera

Pacer to krokomierz i krokomierz, który sprawia wrażenie trenera fitness i chodzącego kumpla w jednym miejscu. Treningi z przewodnikiem i spersonalizowane plany fitness mają na celu pomóc w osiągnięciu celów fitness.

Aktywność fizyczna może pomóc obniżyć ciśnienie krwi. Wykazano, że regularne ćwiczenia, takie jak chodzenie przez 30 minut przez większość dni w tygodniu, obniżają ciśnienie krwi o 4-9 milimetra słupa rtęci.

Niezależnie od tego, czy telefon to Twoja dłoń, kieszeń lub torebka, aplikacja Pacer będzie śledzić Twoje kroki przez cały dzień i rejestrować przebytą odległość, czas trwania aktywności i spalone kalorie. Można również tworzyć grupy spacerowe z rodziną i przyjaciółmi, aby pozostać zmotywowanym.

Mój trener diety

Android: bezpłatnie

iPhone: bezpłatnie

Logo mojego trenera diety

Mój Diet Coach to zabawny i łatwy sposób, aby schudnąć. Aplikacja pomaga odkryć, co motywuje Cię, jak pozostać na dobrej drodze i unikać głodu żywnościowego oraz jak wprowadzać małe i zdrowe zmiany w stylu życia.

Bycie otyłym stawia cię na znacznie większe ryzyko rozwoju wysokiego ciśnienia krwi. Wraz ze wzrostem masy ciała wzrasta również ciśnienie krwi. Jeśli masz nadwagę i masz wysokie ciśnienie krwi, jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, to zmniejszyć wagę ciała. Nawet utrata 10 funtów może pomóc obniżyć ciśnienie krwi.

Ustaw swój cel odchudzania za pomocą My Diet Coach i śledź swoje postępy. Aplikacja ma obrazkową funkcję śledzenia ciężaru, dzięki czemu możesz zobaczyć, jak maleje Twoja waga. My Diet Coach oferuje wskazówki motywujące i cytuje oraz nagradza, gdy odniesiesz sukces.

Cykl snu

Android: bezpłatnie

iPhone: bezpłatnie

Logo Sleep Cycle

Sleep Cycle to inteligentny budzik, który analizuje Twoje przebiegi snu i budzi cię w najjaśniejszej fazie snu. Pobudka w najjaśniejszej fazie snu pomoże ci się obudzić, czuć się dobrze wypoczęty i zrelaksowany.

Dorośli powinni mieć od 7 do 9 godzin snu dziennie. Uważa się, że spanie w zalecanych godzinach wiąże się ze wzrostem ciśnienia krwi.

Najgłębszy etap snu służy przywróceniu naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Przerwanie głębokiego snu może mieć niekorzystny wpływ na ciśnienie krwi i przyczyniać się do wysokiego ciśnienia krwi. Korzystanie z cyklu uśpienia może pomóc odłożyć na bok te wszystkie ważne 7 godzin snu i obudzić cię bez zakłócania najgłębszej fazy snu.

Dla niepalących

Android: bezpłatnie

iPhone: bezpłatnie

Logo bez dymu

Smoke Free opiera się na ponad 20 technikach opartych na dowodach, które pomagają rzucić palenie. Aplikacja pokazuje, ile zaoszczędziłeś pieniędzy, nie paląc papierosów, ile papierosów nie wypaliłeś i kiedy nie palisz papierosów.Aplikacja opisuje, ile życia odzyskałeś i pokazuje, jak poprawia się twoje zdrowie.

Możesz rozpoznać trendy w swoich zachciankach, korzystając z mapy, aby zobaczyć, gdzie się pojawiły, uwagi do przeglądania wzorów i wykres, aby zobaczyć, jak zanikają. Aplikacja dostarcza także wskazówek, jak sobie z nimi radzić.

Podczas gdy palenie nie jest bezpośrednią przyczyną wysokiego ciśnienia krwi, palenie zwiększa ryzyko zawału serca lub udaru mózgu. Palenie i wysokie ciśnienie krwi zawężają tętnice. Dlatego też, jeśli palisz i masz wysokie ciśnienie krwi, twoje tętnice mogą zwężać się szybciej i znacznie zwiększać ryzyko chorób serca.

Spokojna

Android: bezpłatnie

iPhone: bezpłatnie

Spokojne logo

Spokój to aplikacja medytacji i uważności w celu zmniejszenia lęku, stresu i problemów ze snem za pośrednictwem ich programów medytacji z przewodnikiem. Programy są idealne zarówno dla osób, które nigdy wcześniej nie medytowały, jak i dla osób na poziomie średnio zaawansowanym lub zaawansowanym.

Nadal badane jest bezpośrednie powiązanie stresu i ciśnienia krwi, ale wiemy, że stresujące sytuacje mogą prowadzić do przejściowego wzrostu ciśnienia krwi. Powtarzające się skoki ciśnienia krwi mogą narastać i mogą ostatecznie przyczynić się do wysokiego ciśnienia krwi.

Korzystanie ze Spokoju może pomóc w opanowaniu poziomu stresu i zmniejszyć szanse na powtarzające się krótkotrwałe wzrosty ciśnienia krwi. Medytacje są dostępne w różnych okresach czasu, dzięki czemu można znaleźć idealną do swojego harmonogramu.

Strefa oddychania

iPhone: 3,99 USD

Logo Strefy Oddechu

Strefa oddychania zapewnia ćwiczenia oddechowe, które spowalniają oddech, uspokajają i sprawiają, że czujesz się zrelaksowany. Strefa Oddechu ma na celu „zmienić twoje życie o jeden oddech na raz”.

Ćwiczenia oddechowe, które są związane z jogą i medytacją, wykazały pewien sukces w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, a badania wykazały, że wykonanie sześciu głębokich wdechów w okresie 30 sekund zmniejszyło skurczowe ciśnienie krwi w porównaniu z cichym siedzeniem.

Strefa oddychania jest łatwą w użyciu aplikacją, która wymaga od ciebie więcej wysiłku niż wdychanie i wydychanie. Nie ma żadnych skomplikowanych ustawień ani wzorców oddychania do opanowania.

Qardio

Android: bezpłatnie

iPhone: bezpłatnie

Logo Qardio

Qardio jest najlepszym urządzeniem do monitorowania zdrowia serca. Jego twórcy mogą pochwalić się tym, że aplikacja może śledzić więcej danych niż jakakolwiek inna aplikacja zdrowotna dostępna teraz.

Qardio może śledzić ciśnienie krwi, wagę i elektrokardiogram. Możesz także kontrolować częstość akcji serca, nieregularne bicie serca, wskaźnik masy ciała (BMI), wagę, skład ciała, kalorie, temperaturę skóry i kroki.

Aplikacja jest łatwa do skonfigurowania i łączy się z dowolnym urządzeniem Qardio. Zarówno postępy w zakresie zdrowia serca, jak i wagi są widoczne na wykresach, statystykach i trendach. Łatwo jest natychmiast udostępnić swoje dane znajomym, rodzinie i lekarzowi.

Healthwatch 360

Android: bezpłatnie

iPhone: bezpłatnie

Logo HealthWatch 360

Wśród innych czynników, utrzymanie prawidłowej wagi, spożywanie zbilansowanej diety, zmniejszenie spożycia soli i umiarkowane picie alkoholu może pomóc w zapobieganiu nadciśnienia. HealthWatch 360 to naukowo zaprojektowana aplikacja do odżywiania, która może pomóc Ci osiągnąć te cele dietetyczne.

Rozpocznij od wyboru celu dotyczącego zdrowia i dobrego samopoczucia, takiego jak ciśnienie krwi. Algorytm aplikacji wygeneruje spersonalizowany plan żywieniowy i przekaże Ci codzienne raporty na temat twojego stanu odżywienia.

Aplikacja HealthWatch 360 umożliwia monitorowanie ponad 30 składników odżywczych w bazie danych zawierającej ponad 500 000 produktów spożywczych i suplementów. Dzięki aplikacji możesz śledzić spożycie kalorii, jednocześnie zapewniając, że otrzymujesz wszystkie składniki odżywcze potrzebne do funkcjonowania w najlepszym wydaniu.

Like this post? Please share to your friends: