Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Zdrowie seksualne mężczyzn: czy suplementy są bezpieczne?

Dostępne bez recepty suplementy diety i terapie sprzedawane w celu poprawy zdrowia seksualnego mężczyzn mogą być nieskuteczne, a nawet niebezpieczne, mówi raport opublikowany w Internecie.

[zdrowie seksualne mężczyzn]

Około 40-70% mężczyzn doświadcza dysfunkcji seksualnych w pewnym momencie.

Aby uniknąć płacenia za leki na receptę lub zawstydzenie przedyskutowania takich kwestii ze swoimi lekarzami, wiele z nich zwraca się do produktów dostępnych bez recepty (OTC).

Sprzedaż suplementów diety podwoiła się w USA w latach 1999-2007, a około 50% Amerykanów używa ich w różnych warunkach.

Olśniewająca gama produktów, od kozim chwastem koziego po żeń-szeń, kosztuje od 0,83 do 5,77 USD dziennie. Jednak brak regulacji w zakresie dawkowania, czystości lub składników oraz ograniczone informacje dotyczące skutków zdrowotnych dezorientują zarówno pacjentów, jak i lekarzy.

Badacze z Wake Forest Baptist Medical Center w Winston-Salem, NC, dokonali przeglądu dowodów naukowych na skuteczność i bezpieczeństwo najbardziej popularnych składników w najlepiej sprzedających się produktach dla mężczyzn.

Chcieli udzielić urologom przewodnika po poradach dla pacjentów, którzy mają problemy ze zdrowiem seksualnym i którzy przyjmują takie suplementy.

Składniki sprzedawane na receptę bez recepty

Nie było naukowych dowodów na poparcie twierdzenia, że ​​wiele produktów ma pozytywny wpływ na erekcję, libido i sprawność seksualną, a niektóre z nich prawdopodobnie nie były bezpieczne.

Niektóre produkty reklamowane jako „naturalne” zawierają śladowe ilości inhibitorów fosfodiesterazy-5 (PDE5I), tej samej klasy leków, która obejmuje leki na receptę, takie jak Viagra, która jest stosowana w leczeniu zaburzeń erekcji. PDE5I nie mogą być legalnie sprzedawane bez recepty w USA, ponieważ używanie ich bez nadzoru lekarza może być ryzykowne.

Pacjenci z zaawansowaną chorobą serca lub przyjmujący azotany, takie jak nitrogliceryna, nie powinni stosować PDE5I, ponieważ może to spowodować niebezpieczny spadek ciśnienia krwi.

Należy również unikać PDE5I u mężczyzn z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby lub schyłkową niewydolnością nerek. Osoby z powiększonymi gruczołami prostaty, które przyjmują leki takie jak Flomax (tamsulosyna), terazosyna lub doksazosyna powinny przyjmować je wyłącznie pod nadzorem, ponieważ interakcje mogą powodować zawroty głowy, prowadzące do upadków i złamań.

W jednym badaniu 81% produktów OTC zakupionych w USA i Azji zawierało PDE5I.

Plusy i minusy popularnych składników

Ustalenia dotyczące niektórych najlepiej sprzedających się produktów można podsumować w następujący sposób:

  • DHEA to hormon naturalnie wytwarzany przez organizm ludzki i wytwarzany w laboratoriach z substancji chemicznych występujących w dzikim rozmarynie i soi. Chociaż wyniki nie sugerują korzyści, wydaje się, że jest względnie bezpieczna, ponieważ wpływ na poziomy hormonów nie jest znaczący
  • Kozieradka oferuje 1 w 3 najlepiej sprzedających się męskich suplementów zdrowotnych. Może poprawić podniecenie seksualne i orgazm, siłę mięśni, energię i dobre samopoczucie. Nie było dowodów na negatywne skutki
  • Ginkgo biloba jest przyjmowany w wielu stanach, ale dane nie potwierdzają jego zastosowania w zaburzeniach erekcji. Może powodować bóle głowy, drgawki i znaczne krwawienie, szczególnie jeśli przyjmuje się je razem z Coumadinem
  • Żeń-szeń jest najczęstszym składnikiem najlepiej sprzedających się męskich suplementów zdrowotnych; może powodować bóle głowy, rozstrój żołądka, zaparcia, wysypkę i bezsenność. Może również obniżyć poziom cukru we krwi, co jest ryzykowne w przypadku cukrzycy
  • Horny Goat Weed jest generalnie bezpieczny z rzadkimi doniesieniami o toksyczności prowadzącej do szybkiego tętna i hipomanii; nie ma widocznej korzyści dla funkcji seksualnych
  • L-arginina jest najwyższym aminokwasem w suplementach zdrowotnych dla mężczyzn, w 1 na 3 najlepiej sprzedających się. Może poprawić funkcje erekcji u niektórych pacjentów i wydaje się stosunkowo bezpieczne. Związane jest to z obniżeniem ciśnienia krwi, ale bez istotnej zmiany częstości akcji serca
  • Maca jest najczęstszym warzywem wśród najlepiej sprzedających się suplementów zdrowotnych dla mężczyzn. Maca jest związana ze wzrostem zachowań seksualnych u zwierząt, ale nie u ludzi. Zgłaszano rzadkie przypadki zatrucia i łagodne zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych i ciśnienia krwi.

Tribulus obiecuje leczyć szereg warunków, ale brakuje dowodów na jego skuteczność; Dwóch młodych mężczyzn po przyjęciu dużych dawek miało toksyczne działanie na wątrobę i nerki. Johimbina jest dobrze ugruntowanym produktem, który może poprawić funkcje seksualne mężczyzn, ale może również powodować nadciśnienie, bóle głowy, pobudzenie, bezsenność i pocenie się. Cynk wydaje się być bezpieczny, ale nie jest korzystny.

Jak czysty jest mój produkt?

Czystość jest problemem. Ponieważ suplementy diety są obecnie klasyfikowane jako żywność, a nie leki, sami producenci są w dużej mierze odpowiedzialni za zapewnienie bezpieczeństwa, czystości i skuteczności produktów.

Czterech głównych sprzedawców zostało niedawno wybranych przez prokuratora generalnego w Nowym Jorku za sprzedaż wprowadzających w błąd lub zafałszowanych suplementów diety.

Dr Ryan Terlecki, profesor urologii i starszy autor, mówi:

„Podczas gdy niektóre naturalne suplementy, które przeglądaliśmy, są obiecujące dla poprawy łagodnych zaburzeń seksualnych, brakuje im solidnych ludzkich dowodów”.

Dr Terkecki dodaje, że jego zespół prawdopodobnie nie poleci produktów pacjentom z powodu obaw, że są nieczyste lub nieskuteczne.

poinformował również, że jedzenie większej ilości owoców może pomóc w zapobieganiu zaburzeniom erekcji.

Like this post? Please share to your friends: