Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Tasery mogą zatrzymać serce i zabić

Tasery, znane również jako paralizatory, mogą powodować nagłe zatrzymanie krążenia i śmierć, jak podają badacze z Indiana University School of Medicine w czasopiśmie Circulation. Autor wyjaśnił, że stosowanie szoku elektrycznego z elektronicznym urządzeniem sterującym do skrzyni może być śmiertelne. Nagłe zatrzymanie krążenia następuje, gdy serce nagle niespodziewanie przestaje bić; pacjent przestaje oddychać i traci przytomność.

W komunikacie opublikowanym wczoraj, Circulation napisał, że to badanie jest pierwszym opublikowanym i recenzowanym w czasopiśmie medycznym, w którym powiązano tasery z zatrzymaniem krążenia i śmiercią.

Autor Douglas P. Zipes, M.D., powiedział:

„Organy ścigania i inne osoby używające ogłuszającego pistoletu muszą być świadome, że zatrzymanie akcji serca może się zdarzyć, ale rzadko, a zatem powinno być stosowane rozważnie, a osoba nieprzytomna powinna być ściśle monitorowana i w razie potrzeby reanimowana.”
Dr Zipes zebrał dane na temat ośmiu dorosłych mężczyzn, którzy stracili przytomność po ogłuszeniu TASEREM X26 – sprawdził wyniki elektrokardiogramu, a także ich dokumentację medyczną. Dr Zipes również przyjrzał się wynikom autopsji siedmiu z nich, którzy zmarli. Jeden z ocalałych miał upośledzoną pamięć.Policja wydaje X26 TASER-biały
TASER X26, najpopularniejszy pistolet ogłuszający używany przez policję

Według dr Zipesa miał on dostęp do raportów jako ekspert świadek przeciwko producentowi taserów, TASER International:

Dr Zipes powiedział:

„Wstrząs ECD dostarczany przez ścianę klatki piersiowej może” uchwycić „bicie serca, przejmując naturalną zdolność serca do regulowania się.

Walczący, uciekający osobnik może mieć normalną częstość rytmu serca 150, ale wstrząs ECD może znacznie zwiększyć tę częstość, prowadząc do częstoskurczu komorowego, który może przejść do migotania komór, które zatrzyma normalny przepływ krwi. „
W tym momencie osoba ma nagłe zatrzymanie krążenia i zemdleje, z nieregularnym / nieprawidłowym oddychaniem. Kiedy to nastąpi, pacjent potrzebuje pilnej RKO, aby pompować krew do serca i mózgu, mówi American Heart Association.

Niektórzy z ośmiu mężczyzn w badaniu mieli podwyższony poziom alkoholu we krwi i / lub strukturalną chorobę serca, gdy zostali zastrzeleni ogłuszaczem. Według poprzednich badaczy są to czynniki, które mogą zwiększać ryzyko częstoskurczu komorowego lub migotania komór po wstrząsie spowodowanym przez elektroniczne urządzenie kontrolne.

Dr Zipes powiedział:

„Celem tego artykułu nie jest potępianie użycia ogłuszania przez wyszkolonych profesjonalistów, a specjaliści od egzekwowania prawa muszą podejmować takie decyzje, a nie lekarze”.
Napisane przez Christiana Nordqvista

Like this post? Please share to your friends: