Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Raporty konsumenckie: Target ma najlepszy filtr przeciwsłoneczny; Some Bad For You Though

Po przetestowaniu przez Consumer Reports zdolności 22 aerozoli, kremów i balsamów w celu ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym A i ultrafioletowym B, marka Target’s Up & Up Sport Continuous SPF 30 była nie tylko najlepszą ofertą na rynku, ale także zdobyła najwyższe wyróżnienie dla wszystkich ważnych skuteczność.

W zmianie z poprzednich lat, nowe sprawozdanie ostrzega, że ​​składniki zawarte w wielu z filtrów przeciwsłonecznych były związane z niekorzystnym wpływem na zdrowie zwierząt. Siedem z 22 filtrów przeciwsłonecznych testowanych przez magazyn zawiera palmitynian retinylu, przeciwutleniacz, który badania na zwierzętach wiązały się ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka skóry. Składnik ten łatwo przekształca się w retinoidy, które znajdują się w niektórych lekach przeciwtrądzikowych i które badania wiązały się z ryzykiem wad wrodzonych.

Palmitynian retinylu jest składnikiem wielu filtrów przeciwsłonecznych i produktów do pielęgnacji skóry. Jest to forma witaminy A, która na przestrzeni lat okazała się bardzo korzystna dla skóry. Teraz badania pokazują inaczej. FDA opublikowało badanie na temat wpływu palmitynianu retinylu na skórę, używając myszy jako ich obiektów testowych. Ich odkrycia sugerują, że RP stymuluje zmiany i wzrost guza w bezpośrednim świetle słonecznym.

Wiele blokerów słonecznych zawiera również substancje zaburzające gospodarkę hormonalną, takie jak oksybenzon. Substancje te mogą zakłócać działanie hormonów płciowych i mogą mieć wpływ na rozwój i reprodukcję seksualną. Substancje zaburzające gospodarkę hormonalną to substancje, które zakłócają syntezę, wydzielanie, transport, wiązanie, działanie lub eliminację naturalnych hormonów w organizmie odpowiedzialnych za rozwój, zachowanie, płodność i utrzymanie homeostazy (normalny metabolizm komórkowy).

Ponadto czasami nie otrzymujesz tego, za co płacisz, a nazwy marek mogą wprowadzać w błąd. Aerozol i balsam Neutrogena uzyskały najniższą wartość w dwóch kategoriach SPF, ze słabą oceną barwienia i uczciwą oceną dla ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym.

La Roche-Posay Anthelios SPF 40 miał niższy ogólny wynik niż tańsi konkurenci, którzy zawierają Aloe i witaminę E SPF 45, i kosztował średnio 60 centów za uncję. La Roche przychodzi za 18,82 $ za uncję!

Banana Boat Sport Performance SPF 30, Coppertone Sport Ultra Sweatproof SPF 30 i CVS Fast Cover Sport SPF 30 all zdobyły najwyższe oceny za skuteczność blokowania.

Jamie Hirsh, starszy redaktor w Consumer Reports komentuje:

„Badania są w toku i na tym etapie wierzymy, że dobrze ugruntowane korzyści w zakresie ochrony przed słońcem przeważają nad ryzykiem. Wiele badań jest wstępnych i właśnie teraz prowadzone są tylko badania na zwierzętach”.
Dr David Beynet, instruktor w dziale dermatologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles dodaje:

„W tej chwili nie ma zbyt wielu danych na temat tych chemikaliów i szkodliwych efektów, a więc istnieje szara strefa, która jest bardziej przerażająca, jeśli chodzi o dzieci, pochłaniają one wszystkie te chemikalia i nie wiemy, co się dzieje. Powinieneś unikać słońca, kiedy możesz i kiedy nie możesz używać kremu przeciwsłonecznego Każdego dnia widzę okropne raki skóry, więc musisz się przed tym chronić. „Źródła: raporty konsumenckie i amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków

Napisane przez Sy Kraft

Like this post? Please share to your friends: