Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Osiem ziół i suplementów na depresję

Depresja to nie tylko smutek czy „błękit”. Jest to poważne zaburzenie nastroju z objawami od łagodnego do wyniszczającego i potencjalnie zagrażającego życiu.

Jest to stosunkowo częste zaburzenie, które dotyka miliony ludzi w każdym wieku i grup etnicznych, w tym dzieci i nastolatków.

Leki i porady mogą złagodzić objawy, ale niektóre zioła i suplementy mogą również pomóc.

Zioła i suplementy

Ziele dziurawca

Korzystanie z uzupełniających terapii zyskuje na popularności, ponieważ coraz więcej osób zaczyna szukać bardziej naturalnych metod leczenia w celu zarządzania swoim zdrowiem.

Dotyczy to zwłaszcza zaburzeń nastroju, takich jak depresja i lęk.

Ale czy środki ziołowe są bezpieczne i skuteczne?

Badania naukowe są obiecujące dla niektórych suplementów w leczeniu łagodnej i umiarkowanej depresji. Oto niektóre z najczęściej używanych dodatków:

1. Dziurawiec

Dziurawiec jest również znany jako. Jest szeroko stosowany w leczeniu łagodnej i umiarkowanej depresji i zaburzeń nastroju. Jest używany od setek lat w celu promowania zdrowia psychicznego i jest obecnie przepisywany na depresję w Europie.

Efekty dziurawca zwyczajnego zostały potwierdzone w badaniach klinicznych. Ludzie z chorobą afektywną dwubiegunową nie powinni przyjmować ziele dziurawca, ponieważ może to wywołać manię.

2. Żeń-szeń

Żeń-szeń był używany w medycynie chińskiej od tysięcy lat. Suplement ten znajduje się w sękatym korzeniu amerykańskiej lub azjatyckiej rośliny żeń-szenia. Żeń-szeń syberyjski lub Eleuthero to różne rośliny i mają różne aktywne składniki.

Zioło to zostało połączone z poprawą jasności umysłu i energii oraz redukcją skutków stresu. Te właściwości mogą sprawić, że żeń-szeń będzie szczególnie pomocny w radzeniu sobie z niską energią i motywacją związaną z depresją. Podobnie jak ziele dziurawca, stwierdzono, że żeń-szeń wywołuje manię u osób z zaburzeniem dwubiegunowym.

3. Rumianek

W badaniu z 2012 r. Dokonano przeglądu danych dotyczących rumianku pochodzącego z rośliny oraz jej roli w radzeniu sobie z depresją i lękiem.

Wyniki pokazały, że rumianek przyniósł większą ulgę od objawów depresji niż placebo. Konieczne są dalsze badania w celu potwierdzenia wyników.

4. Lawenda

Lawenda jest popularnym olejkiem eterycznym, tradycyjnie używanym do relaksacji i zmniejszającym niepokój i zaburzenia nastroju.

Przegląd różnych badań w 2013 r. Sugerował, że lawenda może mieć znaczny potencjał w zmniejszaniu lęku i poprawie snu. Potrzeba więcej badań, aby potwierdzić wyniki.

5. Szafran

Sądzi się, że ekstrakt z szafranu może poprawić depresję, ale potrzeba więcej badań, aby to potwierdzić.

6. SAM-E

SAM-E jest skrótem od S-adenozylometioniny. Jest to syntetyczna forma substancji chemicznej naturalnie występująca w ciele.

Konieczne są dalsze badania w celu określenia dokładnego działania tej substancji, ale jest ona stosowana w Europie jako antydepresant na receptę. Nie został zatwierdzony przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) do użytku w Stanach Zjednoczonych.

7. Kwasy tłuszczowe omega-3

Wczesne badania wykazały, że przyjmowanie suplementu kwasów tłuszczowych omega-3 może pomóc w skuteczniejszym zmniejszeniu objawów klinicznej depresji niż placebo. Nie zgłoszono żadnych poważnych skutków ubocznych.

Kwasy tłuszczowe omega-3 mogą również korzystnie wpływać na serce i układ sercowo-naczyniowy.

8. 5-HTP

Znany również jako 5-hydroksytryptofan, ten suplement może być skuteczny w regulowaniu i poprawie poziomu serotoniny w mózgu.

Serotonina jest neuroprzekaźnikiem wpływającym na poziom nastroju.

5-HTP jest dostępny w Stanach Zjednoczonych jako suplement poza rynkiem, ale może wymagać recepty w innym miejscu.

Lawenda

Konieczne są dalsze badania, szczególnie w odniesieniu do kwestii bezpieczeństwa, które mogą być związane z poważnym powikłaniem neurologicznym.

Ważne jest, aby pamiętać, że sprzedaż ziół i suplementów nie jest regulowana przez FDA w taki sam sposób jak leki i leki.

Dodatkowi producenci nie muszą udowadniać, że ich produkt jest zgodny. Dawka oznaczona na butelce może również być niedokładna.

Zioła i suplementy należy kupować u zaufanego producenta.

Dolna linia

Ziołowe i naturalne suplementy mogą dobrze funkcjonować dla niektórych osób, ale nie są one odpowiednim substytutem dla poważnej depresji lub w przypadkach, gdy samobójstwo lub samookaleczenie stanowią poważne ryzyko.

Osoba przyjmująca suplementy ziołowe musi poinformować swojego lekarza, ponieważ istnieje możliwość wystąpienia działań niepożądanych i innych interakcji między lekami.

Depresja jest chorobą uleczalną, ale może zająć trochę prób i błędów, aby ustalić, jaki schemat leczenia lub suplementacji jest najlepszy dla danej osoby.

Objawy depresji

Objawy depresji obejmują:

  • Uczucia smutku lub beznadziejności
  • Łatwo się denerwować
  • Utrata zainteresowania hobby lub normalną działalnością
  • Problemy ze snem, czy to za dużo snu, czy bezsenność
  • Zmęczenie
  • Zmiany w apetycie
  • Problemy z koncentracją
  • Myśli o śmierci lub samobójstwie
  • Objawy fizyczne, w tym bóle głowy i pleców.

Depresja może również zwiększać ryzyko innych schorzeń, takich jak atak serca. Problem medyczny również zwiększa ryzyko wystąpienia depresji.

Kiedy iść do lekarza

Jeśli dana osoba czuje się w depresji lub doświadcza któregokolwiek z tych objawów, powinna zwrócić się o pomoc do swojego lekarza.

Szereg leków i terapii poznawczych lub „terapia rozmów” może pomóc osobom z depresją.

Osoba, która myśli o samobójstwie lub samookaleczeniu, powinna natychmiast zwrócić się o pomoc w nagłych wypadkach, albo ze swoim lekarzem, albo lokalnym szpitalem, albo dzwoniąc do linii ratowania samobójstwa (1-800-273-TALK).

Jeśli bliscy lub znajomi mogą być narażeni na ryzyko popełnienia samobójstwa, ktoś powinien pozostać z tą osobą i natychmiast wezwać pomoc doraźną.

Like this post? Please share to your friends: