Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Mikrożele z czerwonej kapusty mogą zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych

Wielu z nas zostało powiedziane, aby „jeść nasze warzywa” jako dzieci. Teraz nowe badania sugerują, że powinniśmy jeść nasze mikrogranulki, po stwierdzeniu, że odmiana czerwonej kapusty z maleńkiego warzywa może zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

[Mikrogranulat czerwonej kapusty

Współautor studium Thomas T.Y. Wang, z Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych w Beltsville, MD, i współpracownicy, niedawno zgłosili swoje odkrycia w.

Mikrogranulki to sadzonki roślin jadalnych i ziół, które można hodować w pomieszczeniach i zbierać w ciągu 1-2 tygodni, kiedy są jeszcze niedojrzałe.

Chociaż były one serwowane tylko w wysokiej klasy restauracjach jako dodatek, w ostatnich latach popularność mikrogranulatów zyskała na popularności, a ponad 40 typów ozdabia teraz okna skrzynek domów w Stanach Zjednoczonych.

Bazylia, brukselka, kalafior, sałata, jarmuż i czerwona kapusta to tylko niektóre z ziół i warzyw, które można uprawiać jako mikrogranulki, ale dlaczego niektórzy ludzie decydują się na te w pełni dojrzałe typy?

Pomimo niewielkich rozmiarów badania sugerują, że mikrogranulki mają duże ilości substancji odżywczych. Jedno z badań wykazało, że małe liście mikrogranulatów mają do 40 razy więcej składników odżywczych – takich jak witaminy C, E i beta-karoten – niż liście ich dojrzałych odpowiedników.

Teraz nowe badanie Wanga i współpracowników dostarcza dowodów na to, że wysoki poziom składników odżywczych w mikrogranulatach może przekładać się na znaczące korzyści zdrowotne.

Mikrogranulki zmniejszały krążący cholesterol LDL u myszy karmionych dietą wysokotłuszczową

Poprzednie badania sugerują, że dojrzała czerwona kapusta może obniżać poziom lipoprotein o niskiej gęstości (LDL). Jest to często określane jako „zły” cholesterol, ponieważ nadmiar może zwiększać ryzyko zawału serca, udaru mózgu i innych chorób sercowo-naczyniowych.

Mając to na uwadze, Wang i zespół postawili hipotezę, że mikrogranulki kapusty czerwonej mogą być nawet bardziej korzystne dla poziomu cholesterolu, biorąc pod uwagę ich wyższą zawartość składników odżywczych.

Aby przetestować tę teorię, naukowcy wykorzystali 60 myszy, które miały otyłość wywołaną dietą i losowo przydzielono je do jednej z sześciu grup karmiących przez 8 tygodni:

  • Dieta o niskiej zawartości tłuszczu
  • Dieta wysokotłuszczowa
  • Dieta niskotłuszczowa uzupełniona mikrogranulkami czerwonej kapusty
  • Dieta wysokotłuszczowa uzupełniona mikrogranulkami z czerwonej kapusty
  • Dieta o niskiej zawartości tłuszczu z dodatkiem dojrzałej czerwonej kapusty
  • Dieta wysokotłuszczowa z dojrzałymi czerwonymi kapustami

Naukowcy odkryli, że suplementacja mikrożelami czerwonej kapusty lub dojrzałej czerwonej kapusty zmniejszyła przyrost masy ciała wywołany dietą wysokotłuszczową, a warzywa również obniżyły poziom cholesterolu LDL w wątrobie.

Jednakże stwierdzono, że mikrożele czerwonej kapusty zawierają wyższe poziomy polifenoli i glukozynolanów – związków, które mogą obniżyć poziom cholesterolu – niż dojrzała kapusta, a myszy karmione maleńkimi warzywami wraz z dietą wysokotłuszczową wykazały znacznie niższy poziom cholesterolu LDL w krążeniu.

Ponadto, stwierdzono, że mikrogranulki kapusty czerwonej obniżają poziom trójglicerydów – rodzaj tłuszczu, który może zwiększać ryzyko chorób serca – w wątrobie.

Na podstawie uzyskanych wyników naukowcy stwierdzili, że mikrogranulki z czerwonej kapusty mogą być korzystniejsze dla zdrowia serca niż dojrzała czerwona kapusta:

„Te dane sugerują, że mikrogranulki mogą modulować przyrost masy ciała i metabolizm cholesterolu i mogą chronić przed CVD [chorobą sercowo-naczyniową] poprzez zapobieganie hipercholesterolemii.”

Przeczytaj o badaniu sugerującym, że codzienna dawka kwasu acetylosalicylowego w niskiej dawce może przynieść korzyści dla zdrowia serca.

Like this post? Please share to your friends: