Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Mieszanie Red Bulla i alkoholu, aby nie zasnąć na przyjęciach, może być niebezpieczną kombinacją

Wierz lub nie, twoje ciało wie, kiedy i ile alkoholu pijesz i wysyła sygnały, kiedy powinieneś zatrzymać się na wieczór i odpocząć. Wiele osób próbuje walczyć z tym, pijąc popularne napoje energetyczne z ulubionym napojem.

Jednak nowe badania pokazują, że kiedy mieszasz alkohol z innymi substancjami, takimi jak te „paliwa rakietowe”, twój mózg faktycznie odcina te naturalne wskazówki, które chronią cię przed błędami w ocenie.

Cecile Marczinski, psycholog z Northern Kentucky University, stwierdziła, że ​​łączenie napojów energetycznych, takich jak Red Bull z wódką lub innymi trunkami, skutecznie usuwa wszelkie wbudowane kontrole, które twoje ciało ma na nadmierne nadużywanie.

„Nawet przy samym alkoholu, młodzi, nieletni pijący są niezdolni do decydowania o tym, jak bezpieczni są kierowcy, ale myślę, że to by spowodowało, że sytuacja byłaby o wiele gorsza”.

Picie może dać uczucie ekstremalnego „szczęścia”, ale kiedy się nadmiar, twoje ciało to wie i zaczyna się zamykać; zaczynasz czuć się zmęczony, śpiący i bardziej uspokojony niż stymulowany. To oznacza czas na odpoczynek. Marcziński zauważył, że ludzie tracą połączenie alkoholu i napojów energetycznych tracą tę naturalną kontrolę. Marcziński miał ochotę zjawić się w jej laboratorium i wypić albo zwykłe napoje alkoholowe; mieszane napoje zawierające alkohol i napoje energetyczne; same napoje energetyczne; lub napój bezalkoholowy.

Uczestnicy badania wykazali, że spożywanie kombinacji alkoholu i napojów energetycznych dowiodło dwa razy więcej stymulacji niż osób pijących sam alkohol. Mieli tendencję do zgłaszania mniejszej sedacji i mniej objawów, takich jak zmęczenie lub senność.

Marcziński skomentował:

„Problem polega na tym, że odczuwany jest rozdźwięk pomiędzy tym, co czujesz, a tym, jak się zachowujesz.” Pobudzenie może nie być dobrą rzeczą, gdy pijesz, ponieważ możesz dłużej pić, zdecydować się na imprezę, w której pijesz dłużej, i pić dużo więcej niż pierwotnie zamierzałeś. „

Można również pomyśleć, że kofeina w tych napojach jest odpowiedzialna za zmniejszenie osądu, ale okazuje się, że jest to mieszanka innych przebudzających się składników w napojach, które mogą przyczyniać się do podniesienia poziomu alkoholu.

„Zawsze myślałem, że to marketingowe, gdy wspominają o innych rzeczach, które wkładają jak tauryna, glukoza i żeń-szeń, ale myślę, że ułatwiają one stymulację, to nie tylko kofeina.”

Wszystkie popularne napoje energetyczne zawierają różne odmiany kofeiny, a większość tych napojów nie jest uważana za zdrową dla ludzkiego organizmu. Większość tych napojów energetycznych powinna być uważnie obserwowana ze względu na składniki i ich siłę. Tylko dlatego, że są potężne, nie zawsze oznacza to dobre.

Większość napojów energetycznych stymuluje i wywołuje u nas reakcje, które mogą pomóc nam zwiększyć ciśnienie krwi i tętno, co znowu nie jest dla nas dobre. Mogą one często zapobiegać zasypianiu, jeśli są przyjmowane w niewłaściwym czasie i odwadniają organizm.

Niektóre z głównych powodów, dla których ludzie zwracają się do napojów energetycznych za swoje rozwiązanie, to dla szkoły, pracy zawodowej lub zmęczenia pracą. Nie należy używać napojów energetyzujących podczas ćwiczeń, ponieważ połączenie wszystkich stymulantów i innych składników napojów energetycznych może spowodować utratę płynu z pocenia i spowodować odwodnienie.

Like this post? Please share to your friends: