Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Korzyści zdrowotne i ryzyko związane z mirrą

Mirra jest żywicą pochodzącą z drzew należących do rodzaju, które rosną w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.

Substancja podobna do soków, która ma wyjątkowy słodki i dymny aromat, ma szeroki zakres zastosowań.

Korzyści zdrowotne

Współczesne badania naukowe zaczynają znajdować dowody sugerujące, że mirra może oferować pewne korzyści zdrowotne. Należy jednak zauważyć, że wiele z tych twierdzeń wymaga dalszych badań.

Korzyści antyoksydacyjne

MyrrhEssentialOil
Fiolka z olejkiem z mirry.

Badanie opublikowane w czasopiśmie wykazało, że emulsja mirra (Commiphora molmol) była w stanie chronić przed hepatotoksycznością ołowiu (PbAc).

Autorzy badania wywnioskowali, że emulsja mirra (Commiphora molmol) jest „silnym przeciwutleniaczem”, który może „chronić przed indukowanymi przez PbAc wątrobowymi uszkodzeniami oksydacyjnymi i immunotoksycznością poprzez zmniejszenie peroksydacji lipidów i wzmocnienie mechanizmów antyoksydacyjnych i odpornościowych”.

Uważa się, że przeciwutleniacze pomagają neutralizować stres oksydacyjny w organizmie, wywołany presją środowiskową, taką jak zanieczyszczenie i inne czynniki.

Możliwe właściwości przeciwnowotworowe

Grupa chińskich naukowców ujawniła, że ​​ekstrakty i związki z żywicy Commiphora mirrha mogą być skuteczne przeciwko ludzkim ginekologicznym komórkom rakowym. Ich wyniki zostały opublikowane w Internecie.

Ból neuropatyczny

W 2017 r. Naukowcy opublikowali wyniki sugerujące, że kadzidło i mirra mogą pomóc w łagodzeniu bólu neuropatycznego, po uzyskaniu pozytywnych rezultatów podczas leczenia bólu u myszy za pomocą ekstrakcji kadzidła i mirry przez wodę.

Reumatoidalne zapalenie stawów

Mirra jest od dawna stosowana w niektórych częściach Azji jako tradycyjny lek na choroby zapalne. W 2015 r. Naukowcy opublikowali wyniki badań nad gryzoniami, wskazując, że może to pomóc w leczeniu zapalenia związanego z reumatoidalnym zapaleniem stawów (RZS).

Inne możliwe zastosowania mirry

Mężczyzna stosuje śmietankę w twarz.

Pomimo braku dowodów naukowych, wiele osób stosuje mirrę do leczenia:

 • kaszel
 • astma
 • niestrawność
 • wrzody
 • ból gardła
 • przekrwienie
 • hemoroidy
 • ból stawu
 • utrzymanie zdrowej skóry.

Używa

Mirra jest głównie używana:

 • jako zapach
 • do balsamowania
 • do aromatyzowania produktów spożywczych
 • ze względu na potencjalne właściwości terapeutyczne

Olejek eteryczny był częścią praktyki medycznej w tradycyjnych terapiach od tysiącleci.

Słowo mirra pochodzi od arabskiego słowa „murr”, co oznacza „gorzki”.

W starożytnym Egipcie mirra była używana w leczeniu kataru siennego i opryszczki. Starożytni Grecy używali go jako środka antyseptycznego dla żołnierzy w celu oczyszczenia ran bitewnych, a mirra była powszechnie przenoszona na pole bitwy.

Mirra jest wymieniona w Nowym Testamencie jako jeden z trzech darów, które trzej mędrcy przynieśli Jezusowi, gdy się urodził. Prezenty były złotem, kadzidłem i mirrą.

Ryzyka

Mówi się, że ludzie nie spożywają dużych ilości mirry, ponieważ mogą potencjalnie powodować poważne nieprawidłowości w sercu, wynika z badań opublikowanych w czasopiśmie Phytotherapy Research.

Ponadto osoby z wrażliwą skórą mogą rozwinąć alergiczne kontaktowe zapalenie skóry. Odkrycie zostało zgłoszone w badaniu opublikowanym w

Kobiety w ciąży powinny unikać przyjmowania mirry doustnie, ponieważ może to być przyczyną poronienia.

Skutki uboczne mirry mogą obejmować:

 • gorszy gorączka
 • problemy sercowe
 • obniżenie ciśnienia krwi
 • krwawienie z macicy

Olejek z mirrory i inne produkty są dostępne do zakupu online. Przed użyciem jakiegokolwiek olejku eterycznego lub innego naturalnego środka należy porozmawiać z lekarzem, aby upewnić się, że jest on bezpieczny i odpowiedni do użycia.

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

Like this post? Please share to your friends: