Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Konopie indyjskie i schizofrenia: nowe dowody zostały ujawnione

Charakter związku między pochodnymi konopi indyjskich a zaburzeniami psychicznymi jest od dziesięcioleci przedmiotem gorących dyskusji. Nowe badanie, przy użyciu genetycznie zmodyfikowanych myszy, dodaje więcej paliwa do już płonącej blaze.

[Palenie mężczyzn z góry]

Marihuana jest zdecydowanie najczęściej używanym nielegalnym narkotykiem zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na całym świecie.

Według Narodowego badania dotyczącego zażywania narkotyków i zdrowia w 2015 r. 22,2 mln osób stosowało ten narkotyk w poprzednim miesiącu.

Co więcej, według badania „Monitorowanie przyszłości” w 2016 r. Prawie połowa uczniów klas 12 próbowała marihuany przynajmniej raz w życiu.

Ze względu na jego rozpowszechnienie i nowe przepisy wpływające na jego legalność w Stanach Zjednoczonych, badania nad jego zaletami i wadami są na najwyższym poziomie.

Z biegiem lat wielokrotnie badano kwestię, czy konopie indyjskie są powiązane z warunkami psychiatrycznymi. Badania przyniosły mieszane rezultaty.

Wydaje się jasne, że jeśli istnieje związek, jest on złożony. Wydaje się, że część czynników ma wpływ na różne czynniki, takie jak wiek, w którym po raz pierwszy stosuje się marihuanę, jak dużo i jak często jest spożywana oraz podatność genetyczną.

Pytanie o psychozy-marihuanę

Dotychczas konsensus jest taki, że używanie konopi indyjskich zwiększa ryzyko wystąpienia psychozy, ale w całej populacji efekt jest stosunkowo niewielki. Jednak efekt wydaje się silniejszy u osób, które już są zagrożone, takich jak osoby z rodzinną historią zaburzeń psychotycznych lub osoby, które doświadczyły przemocy w dzieciństwie.

Najnowsi naukowcy, którzy wrzucili swój kapelusz do pierścienia ognia, pochodzą z uniwersytetu w Tel Awiwie (TAU) w Izraelu. Ich wyniki zostały opublikowane w tym tygodniu w czasopiśmie. W tym konkretnym badaniu użyto modelu mysiego – konkretniej, szczepu myszy ze zmutowanym genem DISC-1. Myszy te mają genetyczną podatność na rozwój schizofrenii i zostały podzielone na cztery grupy eksperymentalne:

  • wrażliwe myszy narażone na działanie tetrahydrokanabinolu (THC), który jest związkiem psychoaktywnym występującym w konopiach indyjskich
  • wrażliwe myszy nieobjęte THC
  • normalne myszy narażone na THC
  • normalne myszy nie są narażone na THC

Ekspozycja na THC osiągnęła punkt w ich życiu równoważny ludzkiemu dojrzewaniu.

Neurologiczna analiza biochemiczna i testy behawioralne przeprowadzone na zwierzętach pokazały, że tylko myszy podatne genetycznie rozwinęły zmiany związane ze schizofrenią po ekspozycji na konopie indyjskie.

Dr Ran Barzilay, psychiatra dziecięcy i nastoletni w Sackler School of Medicine TAU, wyjaśnia, że: „Badanie przeprowadzono na myszach, ale naśladuje kliniczny obraz schizofrenii” pierwszego odcinka „, która pojawia się w okresie dojrzewania w sąsiedztwie silnej marihuany. posługiwać się.”

Badanie potwierdza wnioski z wcześniejszych badań: że konopie indyjskie najprawdopodobniej wywołują długotrwałe skutki psychiatryczne u osób najbardziej podatnych na zakażenie.

„Nasze badania pokazują, że konopie indyjskie mają zróżnicowane ryzyko dla osób podatnych i niepodatnych. Innymi słowy, młodzi ludzie z genetyczną podatnością na schizofrenię – osoby z zaburzeniami psychicznymi w swoich rodzinach – powinni pamiętać, że bawią się ogień, jeśli palą trawkę w okresie dojrzewania. „

Dr Barzilay

Rola BDNF i hipokampa

Oprócz pierwotnego badania, naukowcy zbadali potencjalne ścieżki, które mogą tłumaczyć zwiększone ryzyko schizofrenii zażywania konopi indyjskich. Jeden z czołowych badaczy, prof. Dani Offen, wyjaśnia swoją teorię: „Mechanizm ochronny obserwowano u myszy nie wrażliwych, który polega na zwiększeniu czynnika ochronnego neurotropowego, BDNF [neurotroficznego czynnika pochodzenia mózgowego], w hipokamp. „

Hipokamp jest obszarem mózgu silnie zaangażowanym w emocje i pamięć. Naukowcy odkryli szereg anatomicznych i funkcjonalnych różnic w hipokampie osób ze schizofrenią.

Aby przetestować swoją teorię, naukowcy przekazali BDNF myszom wrażliwym na schizofrenię. Stwierdzili, że ekspozycja na THC nie powoduje już objawów psychiatrycznych. Wprowadzenie BDNF zapobiegło rozwojowi schizofrenii. Zwykle BDNF wspiera istniejące neurony i zachęca do rozwoju nowych synaps i neuronów.

Ogólnie rzecz biorąc, wyniki badania mają wyraźne implikacje dla zdrowia publicznego. Autorzy ostrzegają, że młodzi ludzie, którzy mają w rodzinie zaburzenia psychiczne lub wcześniej silnie reagowali na leki, powinni zachować szczególną ostrożność podczas marihuany podczas okresu dorastania.

Ponadto można badać związek między marihuaną, schizofrenią i BDNF, aby pomóc w zaprojektowaniu leków, które mogłyby zmniejszyć negatywne skutki konopi na zdrowie psychiczne.

Ponieważ badanie to zostało przeprowadzone na myszach, nie sfinalizuje debaty na temat konopi indyjskich i warunków psychiatrycznych, a więcej pracy będzie trzeba wykonać. Jednak dodaje on jeszcze większą wagę do teorii, że konopie indyjskie zwiększają ryzyko rozwoju schizofrenii u osób, które są szczególnie podatne.

Dowiedz się, jak można połączyć schizofrenię i konopie indyjskie.

Like this post? Please share to your friends: