Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Kobiecy orgazm – aktywność mózgu uchwycona w urządzeniu obrazowania FMRI

Aktywność mózgu podczas kobiecego orgazmu została opisana jako wtórna do napadu padaczkowego, po tym jak naukowcy z Rutgers University, New Jersey, USA odnotowali wzrost wykorzystania tlenu w 5-minutowym okresie aktywności sieci mózgowej za pomocą fMRI (funkcjonalne rezonans magnetyczny ) skaner.

Naukowcy przedstawili swoje wnioski na dorocznym spotkaniu Society for Neuroscience, 2011, Washington D.C.

Materiał wideo pokazuje, jak aktywność mózgu rozwija się podczas okresu crescendo, samego orgazmu i okresu regeneracji. Pokazuje, jak niespokrewnione regiony mózgu ożywają, osiągają szczyt aktywności, a następnie ponownie się uspokajają.

Główny badacz, profesor Barry Komisaruk, powiedział:

„Patrzymy na sekwencję regionów mózgu, które są rekrutowane ze wzrostem intensywności, prowadząc do orgazmu. Jest to tak fascynujące zjawisko behawioralne i zmysłowe z tak wieloma implikacjami i tak małym zrozumieniem.”
Nan Wise, 54, terapeuta seksualny, który jest kandydatem doktoratu Rutgers, osiągnął orgazm dzięki samostymulacji. Naukowcy wyjaśnili, że każda część jej mózgu została aktywowana, kiedy osiągnęła orgazm.

Wise powiedział:

„Kiedy zacząłem naukę w szkole podstawowej w latach 80., nie dysponowaliśmy tymi metodami, teraz możemy zbadać, w jaki sposób mózg rekrutuje te regiony, aby wywołać orgazm w wielkim wybuchu. W następstwie ataku epilepsji, nie ma większego wydarzenia w sieci mózgowej To fantastyczna okazja, aby zbadać łączność mózgu Teoretycznie pomocna będzie wiedza, jak to działa. Myślę, że zastrzeżenie to zrozumienie, że seksualność jest bardzo złożona. „
W wywiadzie dla brytyjskiej gazety The Guardian Wise powiedział: „To moja rozprawa.

Prof. Komisaruk powiedział, że chcą dowiedzieć się, co dzieje się źle u osób obu płci, które nie osiągają orgazmu seksualnego.

Animacja filmu – składająca się z serii migawek oddalonych o dwie sekundy – pokazuje, jak reaguje na 80 różnych obszarów mózgu (40 na każdej lateralizacji). Wykorzystuje kolory do reprezentowania poziomów wykorzystania tlenu w mózgu, wyświetlane w spektrum od ciemnoczerwonego, przechodzącego do pomarańczowego, żółtego i wreszcie białego (najwyższy poziom aktywności). Po osiągnięciu orgazmu prawie cały mózg staje się oświetlonym kolorem żółtym / bielą.

Na początku filmu genitalna część kory czuciowej staje się aktywna jako pierwsza – to, co naukowcy mówią, jest odpowiedzią na dotyk w okolicy narządów płciowych. Następnie system limbiczny wchodzi w grę – ta część mózgu jest zaangażowana w pamięć i emocje długotrwałe.

Kiedy orgazm ma nadejść, móżdżek i kora czołowa stają się znacznie bardziej aktywne – mówi Komisaruk, co wynika z napięcia mięśni.

Aktywność osiąga szczyt w podwzgórzu podczas orgazmu – uwalniana jest oksytocyna, substancja wywołująca przyjemność, która powoduje skurcz macicy. Jądro półleżące, obszar w mózgu związany z przyjemnością i nagrodą, również staje się bardzo aktywny.

Po ustąpieniu orgazmu wzrasta aktywność we wszystkich stymulowanych regionach mózgu.

Komisaruk opracował technikę, dzięki której osoba przeskanowana może zobaczyć swoją własną aktywność mózgu na monitorze, zapewniając neurofeedback. Zespół ma na celu pomóc ludziom nauczyć się zmieniać ich aktywność mózgu, a być może w końcu poprawić objawy związane z bólem, depresją i lękiem.

Komisaruk powiedział:

„Używamy orgazmu jako sposobu na tworzenie przyjemności, jeśli możemy nauczyć się aktywować obszary przyjemności mózgu, to może mieć szersze zastosowanie”.
Napisane przez Christiana Nordqvista

Like this post? Please share to your friends: