Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak współczesne życie wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne

Współczesne życie to wielopłaszczyznowe kompendium rozwijającej się technologii i mediów społecznościowych. Punkty komunikacji zmieniają każdą część naszego życia tak szybko, że może być trudna do dostosowania. Czy technologia i media wpływają na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne?

ludzie patrzą na swoje urządzenia

Technologia poprawiła jakość życia wielu osób, prawie połowa dorosłych w Stanach Zjednoczonych nie jest w stanie wyobrazić sobie życia bez smartfona.

Badanie „Stres in America Survey 2017” Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego pokazuje, że 99 procent dorosłych posiada urządzenie elektroniczne, około 86 procent ma komputer, 74 procent ma smartfona, a 55 procent ma tablet.

Z ankiety wynika również, że w latach 2005-2015 odsetek osób dorosłych korzystających z mediów społecznościowych wzrósł z 7 do 65 procent, a wskaźniki wykorzystania młodych osób w wieku od 18 do 29 lat wzrosły z 12 do 90 procent w tym okresie.

Szybkość korzystania z technologii i mediów społecznościowych szybko rośnie. Sam serwis Facebook i Instagram może pochwalić się połączoną miesięczną bazą użytkowników liczącą 2 miliardy ludzi.

Ostatnie badania przeprowadzone przez The Associated Press-NORC Center for Public Affairs Research wykazały, że nastolatki w wieku od 13 do 17 lat zmieniły preferowane platformy społecznościowe i teraz najprawdopodobniej będą używać Snapchata i Instagrama.

Kluczowe wnioski ankiety zawierały fakt, że około 76% nastolatków korzysta z Instagrama, 75% używa Snapchata, 66% używa Facebooka, 47% używa Twittera, a mniej niż 30% korzysta z Tumblr, Twitcha lub LinkedIn.

Stwierdzili również, że chociaż 91 procent nastolatków korzysta z regularnych wiadomości tekstowych, 40 procent używa także aplikacji do przesyłania wiadomości, takich jak WhatsApp, Kik lub Line.

Media społecznościowe i wiadomości tekstowe stały się integralną częścią sposobu interakcji osób z ich grupami społecznymi. W rzeczywistości, dla wielu nastolatków i młodych dorosłych, komunikacja tekstowa i komunikacja w mediach społecznościowych jest teraz bardziej prawdopodobna niż bezpośrednie kontakty.

Pojawienie się „stałego kontrolera”

Media technologiczne i społecznościowe z ostatniej dekady wyhodowały „stały kontroler”. Stały kontroler to osoba, która stale, prawie obsesyjnie sprawdza swoje e-maile, teksty i konta społecznościowe. Ten profil jest synonimem 43 procent osób w USA.

dziewczyna sprawdzania jej smartphone

Ciągłe połączenie w ten sposób wiąże się z wyższymi poziomami stresu. Co więcej, 18 procent osób uznało wykorzystanie technologii za istotne źródło stresu.

W przeciętnym dniu w USA 65 procent dorosłych stale sprawdza prywatne wiadomości e-mail, 52 procent i 44 procent sprawdza teksty i media społecznościowe, a 28 procent mówi tak samo o e-mailach z pracy.

Poziom stresu wśród stałych kontrolerów jest znacznie wyższy niż wśród osób, które nie angażują się często w technologię i media społecznościowe.

Na przykład 42 procent stałych kontrolerów martwi się wpływem mediów społecznościowych na ich zdrowie fizyczne i psychiczne, w porównaniu z 27 procentami niestałych kontrolerów.

Co więcej, w wyniku technologii, bardziej stałe warcaby niż niestałe warcaby czują się odłączone od rodziny, nawet gdy są w tym samym pomieszczeniu, a ponad jedna trzecia stałych kontrolerów twierdzi, że jest mało prawdopodobne, aby spotkały się z przyjaciółmi i rodziną osobiście dzięki mediom społecznościowym.

Łączność cyfrowa i dobre samopoczucie

Podczas gdy wiele osób zdecydowanie zgadza się, że oderwanie lub zabranie detektora cyfrowego od czasu do czasu jest ważne dla zdrowia psychicznego, w rzeczywistości tylko 28 procent tych osób okresowo wyłącza technologię.

człowiek siedzi w depresji z jego telefonu

Z pokolenia na pokolenie 48 procent Tysiąclecia, 37 procent z Gen Xers, 22 procent Boomers i 15 procent dojrzewających martwi się negatywnym wpływem mediów społecznościowych na ich zdrowie fizyczne i psychiczne.

Interakcje w mediach społecznościowych mogą mieć duży wpływ na dobre samopoczucie i zadowolenie jednostki. Wiele badań wykazało, że więcej czasu spędzanego na mediach społecznościowych wiąże się ze zwiększonym ryzykiem samotności i depresji, co rodzi pytanie: czy nieszczęśliwi ludzie używają mediów społecznościowych, czy korzystanie z mediów społecznościowych wpływa na szczęście?

Szczęście

Niedawne badania prowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Indianie analizowały tak zwany paradoks przyjaźni doświadczany przez użytkowników mediów społecznościowych. Paradoks przyjaźni stwierdza, że ​​przeciętnie większość ludzi jest mniej popularna niż ich przyjaciele w mediach społecznościowych, co może prowadzić do zmniejszenia szczęścia.

„O ile nam wiadomo, nigdy wcześniej nie pokazano, że użytkownicy mediów społecznościowych są nie tylko mniej popularni niż ich znajomi, ale także mniej zadowoleni” – powiedział główny autor badań Johan Bollen, profesor nadzwyczajny w Indiana University School of Informatics i komputery.

„Badanie to sugeruje, że szczęście jest skorelowane z popularnością, a także, że większość ludzi na portalach społecznościowych nie jest tak szczęśliwa jak ich przyjaciele ze względu na tę korelację między przyjaźnią a popularnością.”

Ogólnie rzecz biorąc, badania wykazały, że użytkownicy mediów społecznościowych mogą odczuwać wzrost poziomu społecznego niezadowolenia i nieszczęścia w wyniku porównania ich szczęścia i popularności z wynikami ich znajomych.

„Szczęśliwi użytkownicy mediów społecznościowych mogą sądzić, że ich znajomi są bardziej popularni i nieco bardziej zadowoleni niż oni – a niezadowoleni użytkownicy mediów społecznościowych prawdopodobnie będą mieć nieszczęśliwych przyjaciół, którzy nadal wydają się szczęśliwsi i bardziej popularni niż przeciętnie” – wyjaśnia prof. Bollen.

Izolacja

Ilość czasu spędzanego w mediach społecznościowych może również wpływać na zdrowie psychiczne. Analiza narodowa przeprowadzona przez naukowców z University of Pittsburgh School of Medicine (Pitt) w Pensylwanii sugeruje, że im więcej czasu spędzają osoby dorosłe w wieku od 19 do 32 lat z wykorzystaniem mediów społecznościowych, tym bardziej prawdopodobne jest, że będą społecznie izolowani.

„Jest to ważna kwestia do zbadania, ponieważ problemy ze zdrowiem psychicznym i izolacja społeczna są na poziomie epidemii wśród młodych dorosłych”, powiedział dr Brian A. Primack, dyrektor Centrum Badawczego w Pittsburghu ds. Mediów, Technologii i Zdrowia.

„Jesteśmy z natury istotami społecznymi, ale współczesne życie skłania nas do łączenia się, zamiast zbierać nas razem. Choć może się wydawać, że media społecznościowe pokazują możliwości wypełnienia tej społecznej pustki, to sądzę, że to badanie sugeruje, że nie jest to rozwiązanie, na które ludzie mają nadzieję. dla.”

Depresja

W innym badaniu przeprowadzonym przez Pitta School of Medicine odkryto również, że spędzanie dłuższych okresów w mediach społecznościowych wiąże się z depresją u młodych dorosłych. W porównaniu z osobami, które rzadziej sprawdzały media społecznościowe, częste warianty były 2,7 ​​razy bardziej narażone na rozwój depresji. Ponad jedna czwarta uczestników badania została sklasyfikowana jako posiadająca wysokie wskaźniki depresji.

Podobnie spotkanie z maratońską sesją ulubionego programu telewizyjnego związane jest ze zmęczeniem, otyłością, samotnością i depresją.

Jednak opublikowane badania mówią, że nie trzeba całkowicie rezygnować z mediów społecznościowych; po prostu zmieniając swoje zachowanie na portalach społecznościowych i podejmując okazjonalną przerwę, może pomóc podnieść na duchu.

„Potwierdzając poprzednie badania, badanie wykazało, że” czaianie się „na Facebooku może wywoływać negatywne emocje, ale z drugiej strony, jak pokazują wcześniejsze badania, aktywne połączenie z bliskimi przyjaciółmi, czy to w prawdziwym życiu, czy na Facebooku, może faktycznie zwiększyć czyjeś emocje. dobre samopoczucie „- mówi dr Brenda K. Wiederhold z Interactive Media Institute w San Diego w Kalifornii i Virtual Reality Medical Institute w Brukseli w Belgii.

Dzieci i rodzinne, cyfrowe połączenia

Rodzice często mają problemy z utrzymaniem równowagi między rodzinnymi i cyfrowymi połączeniami i mogą stawić czoła ciągłej walce, próbując ograniczyć czas na ekranie swojego dziecka. Znaczenie monitorowania technologicznego przez rodziców zwiększają tylko dowody, takie jak związek między ręcznym ekranem a opóźnieniami w mówieniu u małych dzieci, związek między uzależnieniem od urządzeń mobilnych i depresją a lękiem u studentów w wieku szkolnym oraz związek między narażeniem na ekrany smartfonów. i niższa jakość snu.

chłopiec leży na podłodze z cyfrowym tablecie

Jednak czas oglądania filmów dla dzieci nie jest zły. W badaniach oceniających ponad 120 000 nastolatków wykazano, że dowody łączące związek między czasem badania a dobrym samopoczuciem są w najlepszym wypadku słabe, nawet na najwyższym poziomie zaangażowania. Opublikowane wyniki sugerują, że umiarkowane korzystanie z ekranu nie ma wpływu na dobrostan nastolatków.

Co więcej, opublikowane badanie wykazało jedynie niewielki związek między nadmiernym czasem oglądania a poziomem nastoletniej depresji i przestępczości.

„Ekrany różnych rodzajów są coraz bardziej osadzone w codziennym życiu, bez względu na to, czy dotyczą one edukacji, pracy, socjalizacji czy organizacji osobistej” – wyjaśnia kierownik badań prof. Christopher Ferguson z Stetson University w DeLand, Floryda. „Ustawienie wąskich limitów czasu ekranu może nie nadążać za niezliczonymi sposobami, w których ekrany stały się niezbędne dla współczesnego życia”.

Wraz z rosnącą popularnością aplikacji na smartfony, depresją, stresem, obawami i brakiem snu, wszystko zaczyna być rozwiązywane w takim samym czasie, jaki potrzebny jest do zlokalizowania dobrej restauracji.

Miliony ludzi doświadczają psychologicznego dystresu i nie realizują ani nie otrzymują pomocy od służb zdrowia psychicznego. Biorąc pod uwagę tę rozbieżność między potrzebą a dostępnością usług, aplikacje na smartfony mogą pomóc w zapewnieniu przystępnych cenowo i angażujących strategii leczenia.

Gry wideo i agresja

Gry wideo to kolejna dziedzina, która zyskała złą reputację, a niektóre badania sugerują związek między grami wideo a przemocą. Jednak opublikowane badanie nie wykazało takiego związku między agresją obserwowaną w filmach i grach wideo, a prawdziwą przemocą.

przyjaciele grający w gry wideo

„Społeczeństwo ma ograniczoną ilość zasobów i uwagi, aby poświęcić się problemowi ograniczania przestępczości” – powiedział prof. Ferguson. „Istnieje ryzyko, że zidentyfikowanie niewłaściwego problemu, takiego jak przemoc wobec mediów, może odciągnąć społeczeństwo od bardziej palących problemów, takich jak ubóstwo, edukacja i nierówności w pracy oraz zdrowie psychiczne”.

Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health w Baltimore, MD, odkrył, że chociaż 4 godziny gry wideo mogą powodować objawy depresji u nastolatków, częste korzystanie z mediów społecznościowych i komunikatorów może złagodzić te objawy u niektórych osób.

„Podczas grania w gry wideo przez 4 godziny dziennie może to być niepokojące zachowanie, nie każdy, kto to robi, jest narażony na ryzyko wystąpienia objawów uzależnienia lub depresji” – powiedziała liderka badań Michelle Colder Carras, doktor habilitowany na Wydziale Zdrowia Psychicznego w Szkole Bloomberg.

„Jeśli nastolatki siedzą wokół gry razem z przyjaciółmi lub regularnie gadają ze znajomymi online podczas gry, może to być częścią zupełnie normalnego wzorca rozwoju. Nie powinniśmy zakładać, że wszyscy mają problem”.

Pomimo potencjalnych zagrożeń dla zdrowia psychicznego tendencje w ciągu ostatniej dekady pokazują, że rośnie wykorzystanie technologii i mediów społecznościowych, więc problemy te prawdopodobnie nie znikną w najbliższym czasie, a nawyki prawdopodobnie nie ulegną zmianie.

Ponadto, ponieważ łączność w dalszym ciągu przenika przez każdy aspekt naszej pracy, domu i życia społecznego, odpowiedź może nie polegać na skróceniu czasu korzystania z tych kanałów lub możliwości rozłączenia się po przejściu przełącznika – zwłaszcza, że ​​wycofanie z Internetu został powiązany ze zwiększoną częstością akcji serca i ciśnieniem krwi.

Badanie 12 milionów użytkowników Facebooka wykazało, że korzystanie z serwisu społecznościowego wiąże się z dłuższym życiem. Jednak ta korelacja istnieje tylko wtedy, gdy Facebook służy utrzymaniu i poprawie naszych więzi społecznych w prawdziwym życiu.

Współczesne życie może zwiększyć ryzyko niektórych problemów zdrowotnych związanych ze zdrowiem fizycznym i psychicznym, ale znalezienie równowagi pomiędzy relacjami społecznymi w czasie rzeczywistym i rzeczywistym w Internecie może pomóc w utrzymaniu naszego zdrowia psychicznego pod kontrolą.

Like this post? Please share to your friends: