Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak pozostać zmotywowanym

Motywacja może być trudna do utrzymania, ale tutaj dokonaliśmy pewnych badań i możemy teraz zaproponować najlepsze pięć sposobów na utrzymanie motywacji w różnych aspektach życia.

koncepcja motywacji

Motywacja może być dla wielu z nas problematyczną częścią współczesnego życia.

Są różne aspekty naszej pracy i życia osobistego, które naszym zdaniem wymagają motywacji, a ludzie często walczą o utrzymanie tempa motywacji.

Poczucie braku motywacji może wywołać nieprzyjemne poczucie winy, stagnacji lub lenistwa. Z drugiej strony poczucie motywacji może stworzyć poczucie energii, celu i dobrego samopoczucia.

W tym artykule przyjrzymy się, w jaki sposób zmotywowani mogą pomóc w pięciu powiązanych ze zdrowiem aspektach współczesnego życia: ćwiczyć, dobrze odżywiać się, być towarzyskim, radzić sobie z negatywnymi emocjami i radzić sobie podczas zimowych miesięcy.

1. Jak utrzymać motywację do ćwiczeń

Dobrym sposobem na utrzymanie motywacji do ćwiczeń jest nie poleganie zbyt mocno na jednym reżimie ćwiczeń. Zmieniając swoje style treningowe, będziesz w stanie utrzymać koncentrację dłużej, co może pomóc Ci szybciej osiągnąć twoje cele ćwiczeń.

Ponadto wprowadzanie szerszej gamy programów szkoleniowych do rutynowych ćwiczeń poprawi ogólną kondycję; twoje ciało nie będzie w stanie dostosować się do intensywności treningu jednego konkretnego programu.

Zobacz ćwiczenie jako luksus, a nie obowiązek. Jeśli twój umysł interpretuje ćwiczenia jako obowiązek, trudno będzie ci mieć coś innego niż negatywne skojarzenia z nim.

Staraj się, aby ćwiczenia stanowiły część codziennej rutyny; Jeśli ćwiczenie jest po prostu kolejną rzeczą, którą musisz wykonać w ciągu dnia, może to pomóc w złagodzeniu tych negatywnych, chorego wrażenia.

Pamiętaj, że ćwiczenie jest przyjemne i satysfakcjonujące. Kiedy ćwiczymy, nasze ciała wytwarzają substancje chemiczne zwane endorfinami, które tłumią uczucie bólu i wywołują uczucie euforii. Niektórzy sportowcy twierdzą nawet, że czuje się „wysoki” po długim okresie ćwiczeń.

Wypracowanie nie musi być karcącym, samotnym ćwiczeniem. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) sugerują otoczyć się podobnie myślącymi ludźmi, którzy mają takie same cele zdrowotne – czy to wypracowanie z przyjaciółmi czy dołączenie do klasy.

Widzenie, jak zaangażowani są inni ludzie, może być inspirujące, a dzięki społecznemu treningowi możesz pomóc sobie nawzajem motywować.

2. Jak zmotywować zimą

Zmotywowanie się do czegokolwiek w zimnych porach może być wyzwaniem. Trudniej jest ćwiczyć, zdrowo się odżywiać, spotykać i utrzymywać na duchu.

Te wskazówki od National Athletic Trainers ‚Association dotyczące tego, jak utrzymać motywację podczas zimy, mogą dać ci tak bardzo potrzebny impuls, aby zacząć jeździć zimą.

Przed ćwiczeniem rozciągnij mięśnie za pomocą odcinków. Jest to ważne, ponieważ zimna pogoda obkurcza mięśnie. Aby uzyskać najlepsze wyniki, trzymaj nogi, ramiona i łydki przez 30 sekund.

Jeśli bieganie lub chodzenie jest ulubioną metodą ćwiczeń, pamiętaj, że możesz to robić w zimie, ale musisz mieć pewność, że nosisz odpowiednie ubrania zimowe.

Nawet odśnieżający śnieg może być świetnym zimowym treningiem – jeśli mieszkasz w okolicy, która co roku mocno pada śnieg o tej porze roku. Aby uniknąć zranienia pleców, szyi lub ramion, upewnij się, że stoisz z nogami i ramionami skierowanymi w stronę łopaty. Zacznij od początku, a następnie pracuj nad budowaniem wytrzymałości.

3. Jak zmotywować się do dobrego jedzenia

Każdy, kto próbuje schudnąć wie, że trzymanie się diety może być piekielnie trudne, ale jest kilka prostych wskazówek, które ułatwiają utrzymanie motywacji. CDC na przykład sugeruje podejście, które określa jako „Odzwierciedlaj, zamieniaj i wzmacniaj”.

W tym modelu CDC sugeruje stworzenie dziennika żywności zawierającego notatki odzwierciedlające, jak się czułeś, kiedy zdecydowałeś się jeść. Wyróżnij wszystkie nawyki na liście, które mogą prowadzić do przejadania się, takie jak uczucie zmęczenia lub stresu, ale także zanotuj dobre nawyki żywieniowe, takie jak jedzenie owoców na deser lub picie beztłuszczowego mleka.

Mając listę przyczyn innych niż głód, które mogą spowodować przejadanie się, możesz zacząć pracować nad unikaniem tych sytuacji lub zastępowaniem niezdrowych nawyków nowymi, zdrowymi.

Na przykład, jeśli zauważysz, że jesz, kiedy czujesz się znudzony lub niespokojny, możesz spróbować zastąpić to zachowanie jedząc tylko wtedy, gdy jesteś naprawdę głodny.

Ostatnim krokiem w „Odzyskiwanie, zastępowanie i wzmacnianie” jest codzienne działanie na rzecz wzmacniania tych nawyków. To wymaga czasu, więc nie bądź dla siebie zbyt trudny. Pamiętaj: jest to po prostu taktyka, aby zmotywować samego siebie, a nie zmienić swoje nawyki żywieniowe na noc.

4. Jak utrzymać motywację do bycia bardziej towarzyskim

Oprócz pomagania w utrzymaniu dobrego zdrowia psychicznego, bycie towarzyskim ma pewne mniej oczywiste zalety. Na przykład badanie z 2011 roku wykazało, że „szanse na przeżycie udaru mózgu wydają się dużo lepsze dla seniorów” mieszkających w towarzyskich dzielnicach.

przyjaciele pijący kawę

Podobnie badanie, które opisaliśmy w zeszłym roku, sugerowało, że interakcja społeczna może nawet pozytywnie wpłynąć na skuteczność chemioterapii u osób chorych na raka.

Jednak bycie towarzyskim nie zawsze jest łatwe; osoby żyjące z lękiem lub depresją bardzo trudno nawiązują kontakty towarzyskie.

Co więcej, nawet najbardziej gromadny z nas często może zmagać się z dodatkowym wysiłkiem na rzecz socjalizacji, jeśli wpadliśmy w wygodny nawyk spędzania czasu w domu.

O tej porze roku powszechne jest odczuwanie „wypalenia” po okresie świątecznym. Jednakże, jak wyjaśniliśmy w naszym artykule na temat sezonowego zaburzenia afektywnego w listopadzie ubiegłego roku, utrzymanie umiejętności społecznych w tych zimnych miesiącach może pomóc w ochronie przed zimowym błękitem.

Blog Ulepsz swoje umiejętności społeczne ma kilka wspaniałych wskazówek, jak zostać zmotywowanym do bycia towarzyskim. Autorzy opisują prosty trik, który możesz wykonać sam: „Jeśli masz wybór, aby być społecznym lub nie-społecznym, zamiast tego dokonaj wyboru między dwiema opcjami społecznymi”.

„Innymi słowy, zamiast pytać” Czy powinienem iść na to przyjęcie w piątek wieczorem? ” znajdź inną społeczną okazję na piątkowy wieczór i wybierz między tymi dwoma. „

Na przykład wybierając film lub imprezę, subtelnie usunąłeś opcję „zostań w domu i nie udzielaj się towarzysko”.

Powiedzmy, że idziesz na imprezę. Być może strach trochę się skurczył i zaczynasz odczuwać lęk przed rozmową z ludźmi – szczególnie nowymi ludźmi. Ta sama sztuczka może być zastosowana tutaj. Zamiast myśleć: „Czy rozpocząć rozmowę, czy nie?” przeformułuj ją, „z czym zaczynam rozmowę?”

Czasami, oczywiście, trzeba dać sobie trochę czasu na doładowanie, ale jest to fajna sztuczka, aby zmotywować się do bycia bardziej towarzyskim.

5. Jak utrzymać motywację w trudnych czasach

Dla wszystkich rodzajów przyczyn, czasami znajdujemy się w sytuacjach negatywnych, a te sytuacje hodować negatywnego myślenia, że ​​jeśli nie powstrzymamy, może być trudne do pokonania, stawiając na nasze zdrowie i stabilność psychiczną na ryzyko w procesie.

Przezwyciężenie negatywnego myślenia w trudnych czasach wymaga ciągłego wysiłku, aby odczytywać swój sposób myślenia. Jeśli znajdziesz się w niekorzystnej sytuacji, aby zrównoważyć negatywne emocje, spróbuj czytać i słuchać tylko pozytywnych informacji. Znajdź rzeczy, które Cię inspirują i podnoszą na duchu, i nękaj ich.

Otocz się pozytywnymi ludźmi i staraj się nie angażować w negatywne rozmowy. Staraj się wypowiadać pozytywne afirmacje na głos lub zapisuj je jako codzienne przypomnienie o swoich celach i miejscu, w którym powinno się skupić.

Zrób dużą część swoich osiągnięć. Poświęć czas, aby świętować lub nagradzać się za każdym razem, gdy osiągniesz cel. Trenuj się, aby przywiązać wartość do obiektów symbolizujących twoje osiągnięcia i odnosić się do nich, aby utrzymać motywację, gdy przechodzisz trudny okres.

Dla tych z nas, którzy żyją w miejscach, które są zimne i ciemne o tej porze roku, te techniki motywacyjne mogą być szczególnie przydatne.

Niezależnie od tego, czy porusza się, je zdrowo lub zdobywa stresujące uczucia, lęk i depresję, mamy nadzieję, że ten artykuł dostarczył Ci nowych pomysłów na motywację.

Like this post? Please share to your friends: