Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak pozbyć się podwójnego podbródka?

Widok podwójnego podbródka w lustrze może być oznaką przybrania na wadze lub otyłości, ale nie zawsze tak jest.

Istnieje wiele ćwiczeń, które celują w tłuszcz pod brodą i szyją. Istnieją również inne metody leczenia, które można wykorzystać do wspierania tych działań.

Przyczyny

człowiek z podwójnym podbródkiem

Podwójny podbródek jest spowodowany dodatkową warstwą tłuszczu, która rozwija się pod brodą.

Kilka różnych czynników łączy ciało, tworząc podwójny podbródek. Zrozumienie tych czynników może pomóc w zrozumieniu sposobów pozbycia się podwójnego podbródka.

Wiek

Skóra może zacząć tracić swoją elastyczność, gdy ciało się starzeje, co może prowadzić do pojawienia się dodatkowej lub obwisłej skóry, która może przyczynić się do podwójnego podbródka.

Dieta i waga

Chociaż przyrost masy ciała nie zawsze jest przyczyną podwójnego podbródka, może się do tego przyczynić. Dieta bogata w kalorie, przetworzoną żywność i niezdrowe tłuszcze mogą również wpływać na przyrost masy ciała i podwójny podbródek.

Genetyka

Geny mogą odgrywać rolę u osób rozwijających podwójny podbródek. Każdy z rodzinną historią skóry o małej elastyczności lub podwójnych podbródkach może być bardziej podatny na jej rozwój.

Postawa

Zła postawa może osłabić mięśnie szyi i podbródka. Może to z czasem przyczynić się do podwójnego podbródka, ponieważ otaczająca skóra traci elastyczność, gdy mięśnie nie są używane.

Ćwiczenia

Jest wiele prostych ćwiczeń dla podwójnego podbródka.

Podczas gdy istnieje niewiele badań naukowych dotyczących wpływu tych ćwiczeń, celują one w mięśnie szyi i twarzy. Praca tych mięśni może pomóc spalić tłuszcz w tych obszarach i może być kluczową częścią pozbycia się podwójnego podbródka.

Dookoła świata (rozgrzewka)

Podobnie jak w przypadku każdego ćwiczenia, ważne jest, aby rozgrzać mięśnie, aby uniknąć obrażeń. Aby ogrzać szyję, delikatnie obracaj głową do przodu i do dołu, a następnie do tyłu i do góry, wykonując ruch okrężny zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Po kilku obrotach odwróć kierunek.

Ten sam ruch okrężny służy do rozciągania szczęki. Delikatnie wyciągnij szczękę w lewo, potem w przód, potem w prawo, a następnie w tył, trzymając każdą pozycję przez sekundę lub dwie. Teraz mięśnie są rozgrzane i gotowe do ćwiczeń.

Gwizdek pod sufitem

To ćwiczenie jest świetne do wzmacniania mięśni i do złamania karku podczas czasu spędzonego przy biurku. Usiądź z prostym grzbietem i zrelaksowanymi ramionami.

Odchyl głowę do tyłu, aby spojrzeć na sufit. Z tej pozycji zamknij usta w pozycji używanej podczas gwizdania. Wargi powinny być rozluźnione, ale utrzymywane wystarczająco mocno, aby wyczuć skurcz po obu stronach szyi.

Przytrzymaj tę pozycję przez 10 do 20 sekund, w zależności od poziomu komfortu danej osoby. Dziesięć powtórzeń tego ćwiczenia zwykle wystarcza na jedno posiedzenie.

Pocałuj niebo

kobieta całuje się w powietrzu

To ćwiczenie jest podobne do poprzedniego, z kilkoma różnicami.

Stań prosto i wysoko, ramiona i ramiona luźne i zrelaksowane. Odchyl głowę do tyłu, aby spojrzeć na sufit. Pucker usta i próbować pocałować niebo, wyciągając je jak najdalej od twarzy, jak to możliwe.

Po prawidłowym wykonaniu mięśnie szyi i podbródka powinny być zgięte, ale wygodne. Przytrzymaj tę pozycję przez 5 do 20 sekund, a następnie zrelaksuj się. Powtórz 10 do 15 razy na zestaw.

Ściskanie piłki

Trzymanie narzędzia do ćwiczeń pod ręką jest doskonałym sposobem, aby pomóc niektórym ludziom pamiętać o wykonywaniu ćwiczeń.

W przypadku ćwiczeń na szyi może pomóc utrzymać piłkę w pobliżu biurka, łóżka lub w miejscu, w którym dana osoba wykona ćwiczenia. Rozmiar piłki może wynosić od 5 do 10 cali w zależności od osobistego komfortu i powinien być łatwy do wyciśnięcia.

Wyciskanie piłki odbywa się najlepiej z pozycji siedzącej z prostym grzbietem i zrelaksowanymi ramionami.

Umieść piłkę pod brodą. Użyj podbródka, aby pchnąć w dół w stronę piłki w stabilnym, stanowczym ruchu. Można to powtórzyć 10 do 30 razy podczas każdego siedzenia.

Dąsający się odcinek

Innym skutecznym sposobem nakierowania mięśni na podbródek i szyję jest rozciągnięcie.

Stojąc lub siedząc, przyklejaj dolną wargę tak daleko, jak to możliwe, aby utworzyć twarz wydatną. Przytrzymaj pozycję przez 3 sekundy. Trzymając wargę wciąż w stanie pełnego napięcia, używaj mięśni szyi, aby przechylić podbródek w kierunku klatki piersiowej bez przesuwania górnej części pleców.

Przytrzymaj tę pozycję przez 3 sekundy. Zrelaksuj mięśnie i zacznij od nowa. Powtarzaj od 10 do 20 razy lub do momentu, aż szyja wyczuje trening.

Żucie gumy

Guma do żucia może nie wydawać się dużo, ale może być przydatna dla osób, które chcą pozbyć się podwójnego podbródka na wiele sposobów.

Badania opublikowane w czasopiśmie wykazały, że osoby, które żują gumę po posiłku, mogą czuć się bardziej zadowolone z tego, co jedzą. To sprawia, że ​​rzadziej sięgają po dodatkowe przekąski. Guma do żucia może pomóc osobom odchudzającym się zredukować liczbę kalorii w diecie.

Guma do żucia jest niewielkim ćwiczeniem dla mięśni twarzy, zwłaszcza szczęki. Regularne żucie gumy może przyczyniać się do ogólnej utraty tłuszczu w brodzie, chociaż prawdopodobnie niewiele samo to zrobi.

Lwia ziewnięcie

kobieta wystaje jej język w lustro

Celem tego ćwiczenia jest otwarcie szeroko otwartych ust, przy jednoczesnym trzymaniu języka tak daleko jak to możliwe, podobnie jak ziewny lew.

Może być świetnym ćwiczeniem wzmacniającym wiele mięśni w brodzie, szyi i twarzy.

Usiądź lub stój w zrelaksowanej postawie. Otwórz usta tak szeroko, jak to możliwe, wysuwając język tak daleko, jak to możliwe.

Po prawidłowym wykonaniu mięśnie szyi, brody i szczęki powinny się dokręcić.

Wyciągnij język na 10 sekund i zrelaksuj się. Powtórz ten proces 10 razy i przejdź do innego ćwiczenia.

Zabiegi

Oprócz ćwiczeń, ludzie często zwracają się również do dodatkowych terapii dla podwójnego podbródka.

Maski na twarz

Dostępnych jest wiele masek na twarz, które mogą pomóc w dokręceniu skóry i zredukowaniu wyglądu podwójnego podbródka.

Maseczki glicerynowe i maseczki z kawą lub zieloną herbatą mogą wspomóc wysiłek ćwiczeń. Codzienna maska ​​białek jajek, miodu i soku z cytryny zapewnia także zmniejszenie ilości tłuszczu wokół brody u niektórych osób.

Dieta

Naturalna dieta może pomóc w zmniejszeniu wyglądu podwójnego podbródka, szczególnie jeśli jest to spowodowane przybieraniem na wadze. Zmniejszenie liczby spożywanych kalorii każdego dnia pomaga niektórym osobom.

Picie dużej ilości wody usuwa więcej tłuszczu z organizmu. Badania opublikowane w czasopiśmie wykazały, że ludzie, którzy pili wodę przed posiłkami, stracili na wadze więcej niż ci, którzy tego nie robili.

Bogate w wodę i wodę pokarmy, takie jak melony i ogórki, mogą również pomóc w usuwaniu większej ilości toksyn z organizmu.

Chirurgia

Niektórzy wybierają inwazyjne procedury, aby naprawić podwójny podbródek. Istnieją trzy główne procedury leczenia podwójnego podbródka:

  • Mezoterapia: Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu związków do brody, które rozpuszczają tłuszcz. Proces może potrwać do 6 miesięcy i może wymagać ponad 100 zastrzyków u niektórych osób. Nieprawidłowe wykonanie może spowodować uszkodzenie nerwów.
  • Liposculpting: Liposculpture traktuje podwójny podbródek poprzez usuwanie tłuszczu poprzez ssanie lub za pomocą lasera. Liposukcja nie tworzy większej elastyczności w skórze; usunie tylko tłuszcz.
  • Kybella: Ten lek został zatwierdzony przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA). Pojedyncze leczenie obejmuje do 50 wstrzyknięć leku do tkanki tłuszczowej. Osoba może mieć do sześciu indywidualnych zabiegów, które muszą mieć co miesiąc.

Te opcje mogą powodować działania niepożądane, takie jak obrzęk, zasinienie lub ból. Podwójny podbródek może nadal wracać, jeśli styl życia nie zmieni się, aby go utrzymać.

Jeśli chcesz kupić jedną z terapii maski twarzy, o których mowa w tym artykule, są one dostępne online.

Kup maski glicerynowe

Kupuj maski do kawy

Kup maseczki z zielonej herbaty

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

Like this post? Please share to your friends: