Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak działają implanty prącia?

Operacja implantu prącia jest procedurą, która pomaga mężczyznom z zaburzeniami erekcji, którzy nie zareagowali na inne rodzaje leczenia.

Wszczepienie implantu prącia polega na umieszczeniu protezy w penisie i mosznie. To urządzenie pomaga mężczyźnie osiągnąć erekcję i odzyskać funkcje seksualne.

W tym artykule badamy rodzaje dostępnych implantów prącia i ich działanie. Przyjrzymy się także temu, czego człowiek może oczekiwać od operacji chirurgicznej implantu prącia.

Kto jest kandydatem na implanty prącia?

Mężczyźni z zaburzeniami erekcji (ED) spowodowanymi konkretnym problemem medycznym są najlepszymi kandydatami do tego typu zabiegów.

Jednak w większości przypadków lekarze najpierw próbują prostszych i mniej inwazyjnych metod leczenia. Jeśli takie leczenie nie zakończy się powodzeniem, mężczyźni z zaburzeniami erekcji mogą rozważyć operację implantacji prącia.

Rodzaje implantów

Chirurdzy w sali operacyjnej pracującej na implancie prącia

Istnieje kilka różnych rodzajów implantów prącia dostępnych. Rodzaj, który zostanie użyty, będzie zależał od potrzeb i preferencji człowieka.

Jest kilka czynników, które mężczyzna i jego lekarz będą musieli rozważyć przed podjęciem decyzji, który implant będzie najbardziej odpowiedni, w tym:

 • rozmiar i typ ciała
 • wieki człowieka i jego partnera
 • rozmiar penisa, żołędzi i moszny
 • dowolna historia poprzednich operacji brzucha lub miednicy
 • obecność kolostomii
 • historia przeszczepu nerki
 • czy penis jest obrzezany czy nie
 • ogólny stan zdrowia i samopoczucie
 • długość życia

Istnieją trzy główne typy implantów prącia.

Trzyczęściowa pompa pneumatyczna

Trzyczęściowa pompka pneumatyczna polega na umieszczeniu w penisie dwóch cylindrów, nadmuchiwanej pompy w worku mosznowym i pojemniku wypełnionym płynem w jamie brzusznej. Wszystkie te elementy są połączone specjalnymi rurkami.

Ściśnięcie pompy w mosznie powoduje, że płyn przemieszcza się z pojemnika do cylindrów, tworząc erekcję. Po ściśnięciu zaworu spustowego płyn wypływa z cylindra iz powrotem do pojemnika, powodując zwiotczenie prącia.

Po nadmuchaniu trzyczęściowy nadmuchiwany implant pompy działa i czuje się jak naturalna erekcja. Implant jest również naturalny i wygodny w przypadku zwiotczenia.

Dwuczęściowy nadmuchiwany

Ten rodzaj implantu jest podobny do trzyczęściowego nadmuchiwanego urządzenia i działa w ten sam sposób. Jednak zamiast osobnego pojemnika wypełnionego płynem, płyn jest utrzymywany wewnątrz pompy w mosznie.

Jednak dwuczęściowy nadmuchiwany przyrząd nie jest tak sztywny jak trzyczęściowy implant.

Pręty półsztywne lub ciągliwe

Ten rodzaj implantu prącia polega na wszczepieniu chirurgowi dwóch elastycznych prętów do penisa. Implanty nigdy nie zmieniają rozmiaru ani sztywności i utrzymują stan pół-sztywny. Można je jednak łatwo ustawić w różnych pozycjach.

Implanty są zwykle wygięte w dół, ale można je wyprostować w górę, gdy jest to potrzebne do stosunku płciowego.

Mimo że są bardzo łatwe w użyciu, wielu mężczyzn znajduje stały stan sztywności, aby czuć się niekomfortowo.

Czym jest seks za pomocą takiego implantu?

Kiedy implant jest napompowany lub przesunięty do pozycji, ma podobny charakter do regularnej erekcji mężczyzny, zarówno w obwodzie, jak i sztywności.

Niektórzy mężczyźni twierdzą, że implant nie utrzymuje ich erekcji tak długo, jak zwykle, chociaż niektóre nowsze implanty rozwiązały ten problem.

Kolejną różnicą jest to, że implanty nie wpływają na głowę prącia, co oznacza, że ​​nie stają się trudne.

Implanty prącia nie wpływają na sposób współżycia seksualnego; nie wpływają również na zdolność człowieka do orgazmu lub wytrysku.

Czego można oczekiwać od operacji

młody mężczyzna lekarz mówi z młody mężczyzna pacjenta o implant prącia

Zrozumiałe jest, że większość mężczyzn jest nieco nerwowa z powodu operacji na swoim penisie. Wiedza o tym, czego się spodziewać przed, w trakcie i po zabiegu może być naprawdę pomocna w zmniejszeniu tego niepokoju.

Przed zaplanowaniem operacji lekarz powinien przeprowadzić pełną dyskusję z mężczyzną na temat:

 • ryzyko
 • korzyści
 • alternatywy
 • rodzaje implantów
 • zalecana procedura
 • czego się spodziewać po operacji

Po podjęciu decyzji, jaki rodzaj implantu chce, lekarz powinien przekazać mu szczegółowe instrukcje dotyczące przygotowania do operacji.

Czasami mężczyzna musi poddać się pewnym badaniom przed zabiegiem, aby upewnić się, że jest na tyle zdrowy, że ma operację.

Instrukcje przed zabiegiem mogą obejmować:

 • nie jeść ani nie pić niczego przez określony czas przed operacją
 • pozostawiając cenne przedmioty w domu
 • golenie lub czyszczenie obszaru
 • posiadanie kogoś do prowadzenia domu

Sam zabieg trwa zwykle 1-2 godziny i odbywa się w szpitalu lub ambulatorium. Odbywa się w znieczuleniu, aby zapobiec odczuwaniu przez mężczyznę tego, co się dzieje.

Podczas zabiegu chirurg wykona nacięcie w penisie poniżej głowy i umieści implant w jego wnętrzu. Ważne jest, aby dostosować rozmiar implantu w oparciu o rozmiar ciała i penisa.

W przypadku nadmuchiwanych implantów chirurg wykonuje małe nacięcia w worku mosznowym, aby umieścić pompę i zawór. Jeśli chirurg wszczepi trzyczęściowy system, wykona również nacięcia w jamie brzusznej, aby umieścić pojemnik z płynem na miejscu.

Odzyskiwanie po operacji implantologicznej

Mężczyźni mający tę procedurę powinni móc wrócić do domu tego samego dnia. Będą musieli przyjmować leki przeciwbólowe, aby pomóc w dyskomforcji i antybiotykach, aby zapobiec infekcji.

Lekarz dostarczy dodatkowe instrukcje, które mogą obejmować:

 • oczekiwanie na 4-6 tygodni po operacji przed wznowieniem aktywności seksualnej
 • trzymanie prącia skierowanego w stronę pępka, aby nie było zakrzywione w dół
 • kiedy i czy szwy będą musiały zostać usunięte
 • kiedy wznowić aktywność fizyczną, pracę i ćwiczenia
 • instrukcje korzystania z implantu

Lekarz powinien również dostarczyć informacji na temat ćwiczeń praktycznych polegających na pompowaniu i opróżnianiu implantu każdego dnia. Ćwiczenia te pomogą rozciąć otaczającą tkankę.

Warto zauważyć, że implanty prącia nie zwiększają naturalnej długości penisa. W wielu przypadkach penis z penisami prącia często będzie nieco krótszy niż przed operacją.

Perspektywy

Operacja implantu prącia jest dość inwazyjna.

Chociaż implant może być skutecznym leczeniem zaburzeń erekcji, to może również zmniejszyć naturalny odruch w celu uzyskania erekcji. Dla niektórych mężczyzn oznacza to, że nigdy nie będą mieli naturalnej erekcji bez ponownego użycia implantu.

Mimo to większość mężczyzn i ich partnerzy są zadowoleni ze swojego implantu i uważają go za bardzo skuteczny.

Długość życia implantu zależy od konkretnego zastosowanego urządzenia. Około 60-80 procent urządzeń będzie działało przez 10 lat.

Like this post? Please share to your friends: