Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Imbir na ból związany z zapaleniem stawów: czy to zadziała?

Imbir jest powszechnie znany jako wyjątkowa, aromatyczna przyprawa, ale od dawna stosowany jest również w tradycyjnych i nowoczesnych lekach. Imbir może być korzystny w leczeniu zapalenia i bólu stawów, ze względu na jego właściwości przeciwzapalne.

Ginger to roślina kwitnąca, pochodząca z kilku krajów azjatyckich, a także z Afryki Zachodniej i Karaibów. Od wieków stosuje się go w tradycyjnej medycynie azjatyckiej i stosuje się go w leczeniu różnych chorób, od choroby lokomocyjnej po problemy trawienne.

W tym artykule omówimy wpływ imbiru na organizm, czy może on pomóc w zapaleniu stawów i jak go konsumować.

Szybkie fakty dotyczące imbiru na zapalenie stawów:

  • Badania wykazały, że imbir może mieć pozytywny wpływ na zmniejszenie stanu zapalnego i dyskomfortu u osób z zapaleniem stawów w porównaniu z grupami kontrolnymi.
  • Właściwości lecznicze imbiru pochodzą od korzenia lub kłącza rośliny i jej łodygi.
  • Imbir jest najlepiej spożyty na surowo, ale jest dostępny w postaci proszku, kapsułek i olejków lub jako sok.

Jak działa imbir?

Imbir.

Zapalenie jest podstawową odpowiedzią immunologiczną, która pozwala ciału leczyć rany i zwalczać infekcje. Zdolność imbiru do zmniejszania stanu zapalnego jest podstawą wielu zastosowań medycznych.

Zapalenie opisuje samochronny proces, w którym organizm uwalnia białe krwinki w celu zwalczania infekcji i usuwania szkodliwych organizmów, takich jak bakterie.

Zapalenie może powodować dyskomfort, zwłaszcza gdy jest przewlekły. Zapalenie jest powszechne w wielu typach zapalenia stawów i przyczynia się do bólu wokół dotkniętych stawów.

Podstawowym celem terapeutycznym leczenia zapalenia stawów jest zminimalizowanie dyskomfortu, który powoduje, ponieważ obecnie nie ma lekarstw na ten stan.

Co mówią dowody?

Osoby w podeszłym wieku z zapaleniem stawów, otwierając słoik.

Jedno badanie obejmowało 247 uczestników z typowym zapaleniem stawów zwanym zapaleniem kości i stawów. Badanie wykazało, że podane kapsułki z imbirem dwa razy dziennie przez 6 miesięcy charakteryzowały się znacznie większą redukcją bólu niż w grupie kontrolnej. Jednak ci uczestnicy również częściej doświadczali skutków ubocznych, takich jak zgaga, niż grupa kontrolna.

Inne badania wykazały, że imbir może być porównywalny do ibuprofenu pod względem skuteczności.

W niedawnym przeglądzie stwierdzono, że ludzie z chorobą zwyrodnieniową stawów mieli o 30 procent większą redukcję bólu niż grupa kontrolna i dwukrotnie rzadziej zaprzestali leczenia w porównaniu z grupą kontrolną.

Korzyści z spożywania imbiru nie ograniczają się do choroby zwyrodnieniowej stawów, ale mogą także zmniejszyć stan zapalny w innych typowych postaciach zapalenia stawów, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów.

Te właściwości łagodzące ból imbiru zostały rozszerzone na leczenie bólu mięśni. Badanie z 2010 r. Wykazało, że spożywanie surowego lub rozgrzanego imbiru powodowało umiarkowane do dużego zmniejszenie bólu mięśni po urazie.

Ogólny konsensus

Większość aktualnych badań wskazuje na korzyści płynące ze stosowania imbiru, ale niektóre badania nie wykazały również wpływu imbiru na łagodzenie bólu lub zmniejszanie stanu zapalnego w zapaleniu stawów.

Podczas gdy potrzebne są dalsze badania w celu uzyskania ostatecznych odpowiedzi, imbir nie jest uważany za szkodliwy i jest bardziej prawdopodobne, że będzie przydatny w leczeniu objawów zapalenia stawów.

Jak wziąć imbir

Imbir może być spożywany na surowo lub w postaci sproszkowanej. Może być spożywany samodzielnie i można go łatwo kupić, jako kapsułkę do doustnego spożycia.

Ludzie używają imbiru podczas gotowania, szczególnie w potrawach azjatyckich, takich jak smażony lub curry. Alternatywnie, można go zaparzyć, jako herbatę, lub sporządzić w syrop do aromatyzowania zimnych napojów.

Imbir może być również aplikowany bezpośrednio na zaatakowane obszary ciała w postaci kremu lub oleju.

Dawkę należy utrzymywać około 2-4 gramów (g), przyjmować do 3 razy dziennie. Zaleca się jednak nie przekraczać 4 g dziennie.

Czy to jest bezpieczne?

Nakładanie kremu na grzbiet dłoni.

Spożycie imbiru uważa się za bezpieczne w małych dawkach. Skutki uboczne są łagodne i rzadkie, zwykle występują tylko wtedy, gdy dziennie spożywa się więcej niż 4 g.

Jeśli imbir jest spożywany doustnie, te skutki uboczne są zwykle problemy żołądkowo-jelitowe, na przykład zgaga lub niestrawność.

Nałożenie imbiru na skórę może powodować inne działania niepożądane, w tym podrażnienie i wysypkę.

Ważne jest, aby przed zażyciem imbiru skonsultować się z lekarzem, ponieważ może on nie być odpowiedni dla wszystkich. Ostrożność jest używana w przypadku osób, które:

  • cukrzyca
  • choroby krwi
  • kamienie żółciowe

Imbir może również zakłócać niektóre leki, w tym leki rozrzedzające krew.

Co więcej, możliwe jest uczulenie na imbir. Można to ustalić, nakładając niewielką ilość kremu imbirowego na skórę. Jeśli jakiekolwiek objawy niepożądane, takie jak podrażnienie skóry lub wysypki, pojawią się w ciągu 24 godzin, może to być oznaką alergii.

Czy warto brać?

Zakładając, że nie ma alergii, dodanie imbiru do diety danej osoby jest najbezpieczniejszym sposobem wprowadzenia do organizmu efektów leczniczych imbiru.

Suplementy, zioła i kremy do stosowania miejscowego z imbirem można kupić online. Jednak nie są one monitorowane przez Food and Drug Administration (FDA) i mogą pojawić się obawy o bezpieczeństwo, czystość lub jakość.

Stosowanie do 4 g imbiru dziennie może być korzystne w leczeniu objawów zapalenia stawów, a ta ilość jest stosunkowo bezpieczna do spożycia. Imbir jest łatwy do spożycia w postaci kapsułki, nakładania na skórę lub włączenia do zdrowej diety.

Dla większości ludzi warto spróbować imbiru i zobaczyć, jak reaguje ciało. Jednak rozsądnie jest zasięgnąć porady lekarza przed przyjęciem imbiru, aby sprawdzić, czy jest to właściwe.

Istnieje również kilka godnych uwagi alternatyw dla imbiru. Przykłady obejmują kurkuma, cynamon, kajennę lub czosnek.Wykazano, że te przyprawy mają właściwości przeciwzapalne i mogą być użyteczne w leczeniu zapalenia stawów.

Inne metody ulgi w zapaleniu stawów

Jednym ze sposobów zatrzymania dyskomfortu związanego z zapaleniem stawów jest zmniejszenie stanu zapalnego wokół stawów.

Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NSAID), takie jak ibuprofen, mogą być stosowane w celu zmniejszenia stanu zapalnego. NLPZ działają poprzez zakłócanie produkcji enzymów powodujących stan zapalny i dyskomfort.

Stwierdzono także, że związki zawarte w imbirze hamują te kłopotliwe enzymy i mogą działać w podobny sposób jak NLPZ.

Podobnie jest możliwe, że imbir jest w stanie wyłączyć niektóre geny, które powodują zapalenie, co czyni go potężną alternatywą dla NLPZ.

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

Like this post? Please share to your friends: