Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Epilepsja i naturalne metody leczenia: czy mogą pomóc?

Padaczka jest chorobą, która zaburza aktywność elektryczną układu nerwowego, powodując drgawki.

Ponad 65 milionów ludzi na świecie cierpi na epilepsję. Fundacja Epilepsja szacuje, że 1 na 26 Amerykanów rozwinie chorobę w ciągu swojego życia.

Dzieci są najczęściej diagnozowane z nowymi przypadkami epilepsji. W Stanach Zjednoczonych cierpi na 300 000 dzieci poniżej 14 lat. Niektóre mogą przerastać nieporządek, ale większość nie. Liczba osób starszych dotkniętych epilepsją również wynosi 300 000.

Osoby cierpiące na epilepsję mają wiele możliwości leczenia, w tym alternatywne terapie.

Choroba jest złożonym stanem, a wszystkie alternatywne opcje leczenia muszą być uważnie przeanalizowane, aby upewnić się, że są skuteczne.

Podczas dokonywania zmian w leczeniu ważne jest, aby współpracować z lekarzem, ponieważ każdy napad padaczkowy może spowodować uszkodzenie mózgu i narastać. Tak więc każde leczenie musi działać, aby uniknąć drgawek.

Przyczyny epilepsji

aktywność elektryczna na diagramie mózgu

Infekcje, które mogą powodować blizny w mózgu prowadzące do napadów, należą do najczęstszych przyczyn epilepsji.

Badane są również możliwe powiązania między autyzmem a padaczką, ponieważ jedna trzecia dzieci ze spektrum autyzmu również może mieć napady padaczkowe.

W wieku ponad 65 lat udary są najczęstszą przyczyną nowych napadów. Historia rodzinna i urazy mózgu są odpowiedzialne za inne przypadki.

Jednak Fundacja Epilepsja twierdzi, że przyczyna jest nieznana u 60 procent ludzi.

Osiem naturalnych środków na padaczkę

Osoby cierpiące na epilepsję i ich lekarze wyrażają coraz większe zainteresowanie alternatywnymi terapiami.

Chociaż leki przeciwpadaczkowe (AED) pomagają większości ludzi kontrolować ich objawy, nie działają one dla wszystkich. Ponadto niektórzy ludzie obawiają się o długoterminowe bezpieczeństwo tych leków.

Uzupełniające praktyki zdrowotne w leczeniu epilepsji, takie jak omówione tu osiem naturalnych środków, są przeznaczone do stosowania w połączeniu z LPP.

Po rozmowie z lekarzem i przed rozpoczęciem leczenia naturalnego osoby z padaczką powinny upewnić się, że pracują z dobrze wykwalifikowanym i dobrze poinformowanym terapeutą.

Powszechne uzupełniające metody leczenia padaczki obejmują:

Medyczna marihuana

lub marihuana, jak powszechnie wiadomo, była stosowana w leczeniu drgawek od wieków. Dziś przyciąga coraz więcej uwagi osób cierpiących na epilepsję, klinicystów i badaczy.

Zainteresowanie używaniem marihuany jest szczególnie duże w przypadku około 1 miliona mieszkańców USA, których napady nie są kontrolowane przez leki przeciwpadaczkowe. Niektóre rodziny z małymi dziećmi cierpiące na ciężkie napady przeniesiono do jednego z 22 stanów, w których używanie marihuany jest legalne.

Sieć Charlotte’s jest odmianą konopi indyjskich hodowanych w celu utrzymania wysokiego poziomu CBD, części rośliny wykazującej obietnicę przeciwko napadom. Jego nazwa pochodzi od dziecka, którego drgawki spadły z ponad 300 na tydzień do 2-3 miesięcznie z tym leczeniem.

Ponieważ jednak szeroko zakrojone, dobrze zaprojektowane badania naukowe nie wykazały jeszcze skuteczności marihuany w leczeniu epilepsji, lekarze zazwyczaj nie zalecają jej stosowania.

Dieta

Dieta ketogeniczna

Dieta jest jedną z pierwszych form leczenia epilepsji i jest stosowana we współczesnych odmianach, aby ułatwić adopcję dzieciom i dorosłym.

Dieta ketogenna to dieta wysokotłuszczowa o niskiej zawartości węglowodanów, która odniosła pewien sukces w zmniejszaniu napadów u dzieci, które nie tolerują AED lub nie mogą z nich korzystać. Wymaga dużego zaangażowania i monitorowania.

Dieta Atkinsa jest dietą wysokobiałkową o niskiej zawartości węglowodanów, która jest mniej restrykcyjna i wykazała pozytywne efekty.

Niskie indeksowanie glikemii (LGIT) jest podobne, ale pozwala na docelowy poziom spożycia węglowodanów.

Leczenie ziołowe

Zioła są wykorzystywane w wielu chorobach przez 80 procent światowej populacji. Środki odwołujące się do chińskich tradycji okazały się obiecujące w leczeniu padaczki.

Niektóre zioła, takie jak rumianek, passionflower i waleriana, mogą sprawić, że AED będą bardziej skuteczne i uspokajające.

Jednak ginkgo, żeń-szeń i stymulujące zioła zawierające kofeinę i efedrynę mogą pogorszyć napady padaczkowe.

Ziele dziurawca może zakłócać przyjmowanie leków i zwiększać ryzyko napadów padaczkowych, podobnie jak wiesiołka i ogórecznika.

Należy zachować ostrożność podczas pracy ze wszystkimi tymi ziołami.

Należy pamiętać, że zioła nie są monitorowane przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA). Jeśli używane są jakieś zioła, powinny one zostać zbadane i zakupione z renomowanych źródeł.

Witaminy

Wiadomo, że niski poziom witaminy B6 wywołuje drgawki.

Magnez, witamina E oraz inne witaminy i suplementy diety zostały uznane za obiecujące lub problematyczne w leczeniu padaczki.

Osoby korzystające z leków przeciwpadaczkowych są często zalecane do przyjmowania suplementów witaminy D, aby utrzymać równowagę swoich systemów.

Wraz z witaminą B6, magnezem i witaminą E, które okazały się pomocne w leczeniu epilepsji, lekarze znaleźli także leczenie manganu i tauryny.

Tiamina może pomóc poprawić umiejętność myślenia u osób cierpiących na epilepsję.

Biofeedback

Kiedy AED nie działają, niektórzy ludzie z powodzeniem używali biofeedbacku w celu zmniejszenia napadów.

Dzięki intensywnemu treningowi i maszynie, która wykrywa aktywność elektryczną w mózgu, technika ta uczy ludzi rozpoznawania sygnałów ostrzegawczych napadów i trenuje ich mózgi, aby zapobiec pełnemu atakowi.

Relaks

Stres i lęk są związane z napadami.

Istnieje wiele różnych praktyk, które ludzie z epilepsją mogą stosować samodzielnie, aby poczuć się spokojniejszymi, rozluźnić mięśnie, lepiej spać i cieszyć się lepszym stanem umysłu.

Wszystkie te działania razem mogą pomóc zmniejszyć napady i ułatwić ludziom radzenie sobie z padaczką.

Ludzie powinni zachować ostrożność podczas medytacji, ponieważ może to zmienić sygnały elektryczne w mózgu.

Stwierdzono, że niektóre olejki eteryczne stosowane w aromaterapii, takie jak lawenda, rumianek, jaśmin i ylang-ylang, są skuteczne w zapobieganiu napadom drgawkowym, gdy są stosowane z technikami relaksacyjnymi.

Jednak Towarzystwo Padaczkowe donosi, że inni mogą prowokować napady. Należą do nich lawenda kolczasta, eukaliptus, kamfora, szałwia, rozmaryn, hyzop i koperek.

Akupunktura i chiropraktyka

akupunktura

Podczas gdy akupunktura nie wydaje się być pomocna w zapobieganiu napadom padaczkowym, osoby cierpiące na epilepsję uważają, że mogą zmniejszyć stres związany z życiem z chorobą.

Istnieje niewiele dowodów na opiekę chiropraktyczną, ale może to być również pośród naturalnych metod leczenia osób z padaczką.

Edukacja i unikanie wyzwalaczy

Edukacja i unikanie mogą mieć duży wpływ na jakość życia osób z tym schorzeniem.

Wiele osób z epilepsją stwierdza, że ​​ich napady rozwijają się w odpowiedzi na określone wyzwalacze. Dotyczy to osób z padaczką światłoczułą.

Nauka, jak unikać sytuacji i bodźców, które mogą wywołać atak, może być bardzo pomocna. Niektóre dzieci mogą nauczyć się unikać gier wideo w ciemnych pomieszczeniach lub zakrywać jedno oko po wystawieniu na migające światła.

Czy działają naturalne metody leczenia padaczki?

W przypadku wielu praktyk nie przeprowadzono wystarczających badań, aby udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, w ten czy w inny sposób.

Poniższy przegląd najlepszych naturalnych metod leczenia epilepsji oferuje szybkie podsumowanie ich raportowanej skuteczności:

  • Dieta: dieta ketogenna, zwykle przepisywana dzieciom, u których padaczka nie reaguje na AED, wykazała, że ​​zmniejszyła napady o połowę i całkowicie wyeliminowała napady drgawkowe dla 10-15% badanych.
  • Leczenie ziołowe: Dwa badania chińskich związków ziołowych wykazały, że są one skuteczne w zmniejszaniu drgawek u dzieci i dorosłych. Ale niektóre zioła, takie jak ziele dziurawca, mogą powodować pogorszenie drgawek.
  • Witaminy: Wiele badań łączy niskie poziomy witaminy B6, magnezu i witaminy E z napadami. Leczenie ludzi dodatkowymi dawkami pomogło zmniejszyć częstość napadów.
  • Biofeedback: Badacze w 10 różnych badaniach wykazali, że 74 procent osób, u których padaczka nie mogła być leczona lekami, zgłosiło mniej drgawek po tym, jak nauczyły się tej techniki.
  • Relaksacja: liczba badań przeprowadzonych wśród dzieci biorących udział w badaniach wskazuje na mniejszą liczbę napadów i lepszą jakość życia.
  • Akupunktura i chiropraktyka: Badania naukowe nie wykazały, by akupunktura była skuteczna u osób cierpiących na epilepsję. Jednak pozytywne wyniki odnotowano u niektórych dzieci z padaczką lekooporną, które próbowały terapii kręgarskiej.
  • Edukacja: Po zdobyciu wiedzy na temat epilepsji, strategii radzenia sobie z nią i przyjmowania leków, poprawa jakości życia była obserwowana u osób w każdym wieku z epilepsją.

Wniosek

Wiele raportów na temat skuteczności uzupełniających metod leczenia padaczki pochodzi z osobistych doświadczeń i badań, które nie są uznawane za rozstrzygające.

Przede wszystkim ludzie powinni zawsze rozmawiać ze swoim lekarzem, zanim spróbują naturalnych metod leczenia, aby złagodzić ich objawy.

PLMedBook