Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy sok z aloesu jest dobry dla IBS?

Aloes zwyczajny jest powszechnym składnikiem mydeł i środków nawilżających, ale może również przynosić korzyści w przypadku problemów trawiennych.

Niektórzy ludzie sugerują ostatnio, że spożywanie soku z aloesu może pomóc w leczeniu zespołu jelita drażliwego (IBS). W tym artykule omówimy, czy sok z aloesu może być stosowany w celu zmniejszenia objawów IBS, a także wszelkich możliwych działań niepożądanych.

Czym jest sok z aloesu zwyczajnego?

Sok z aloesu w szklanej butelce obok liści aloesu wyciąć i ułożone w stos.

Ekstrakty z roślin Aloe vera są szeroko stosowane w medycynie alternatywnej i uważa się, że mają szereg korzyści kosmetycznych i zdrowotnych.

Uważa się, że aloes ma wiele korzyści dla zdrowia skóry. Tradycyjnie, liście aloesu były używane do leczenia ran i oparzeń.

Obecnie ludzie często pobierają żel z liści i stosują go w leczeniu schorzeń skóry, takich jak zapalenie skóry lub w środkach nawilżających i mydłach.

Żel z aloesu jest również składnikiem pasty do zębów ze względu na jej właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne.

Aloe vera można przekształcić w sok z użyciem zielonej części liścia. Sok ten może działać jako środek przeczyszczający i może być stosowany w leczeniu zaparć lub biegunki.

Sok z aloesu zwyczajnego i IBS

Uważa się, że aloes jest przydatny w leczeniu niektórych objawów związanych z IBS, takich jak zaparcia i biegunka.

Przeciwzapalne właściwości Aloe vera mogą pomóc w zmniejszeniu zapalenia żołądkowo-jelitowego, które może przyczynić się do objawów IBS.

Osoby z IBS zwykle zarządzają swoimi objawami poprzez zmiany stylu życia, a nie leki. Zmiany te mogą obejmować przyjęcie diety o wysokim poziomie błonnika lub wykluczenie pokarmów, które wywołują objawy, najczęściej poprzez niską dietę FODMAP. FODMAP są rodzajem węglowodanów, które są trudne do strawienia przez organizm

Nie jest jednak jasne, czy na tym etapie oficjalna, niska dieta FODMAP zawiera Aloe vera, a jej stosowanie jest kontrowersyjne z kilku powodów.

Przeprowadzono bardzo niewiele badań w celu określenia skuteczności Aloe vera w leczeniu objawów IBS.

Pierwsza randomizowana kontrolowana próba Aloe vera jako leczenie IBS miała miejsce w 2006 roku. Osoby z IBS otrzymywały suplementy Aloe vera lub placebo przez 3 miesiące. Badacze nie znaleźli żadnej korzyści z suplementacji Aloe vera w leczeniu objawów IBS.

Nowsze badania z udziałem 110 uczestników z IBS dotyczyły jakości życia. Naukowcy ponownie nie byli w stanie znaleźć istotnej różnicy między Aloe vera i substancją placebo w zmniejszaniu objawów IBS.

Jedno badanie przeprowadzone w 2013 r. Wykazało, że Aloe vera ma pozytywny wpływ na zmniejszenie bólu brzucha i wzdęć u osób z IBS. Jednak w badaniu tym brakowało grupy kontrolnej, co oznacza, że ​​nie można było stwierdzić, czy objawy poprawiły się w wyniku działania Aloe vera. Objawy mogły naturalnie ulec poprawie w miarę upływu czasu lub jako część efektu placebo.

Istnieją obecnie dowody na poparcie stosowania aloesu w leczeniu objawów IBS. Konieczne będą bardziej wysokiej jakości randomizowane badania kontrolowane w celu określenia korzyści, jakie Aloe Vera może mieć dla osób z IBS.

Skutki uboczne

Osoba doświadcza bólu brzucha.

Sok z aloesu może być oczyszczony (odbarwiony) lub nieoczyszczony (nieodbarwiony). Nieoczyszczony sok może powodować niepożądane skutki uboczne, w tym:

  • ból brzucha
  • biegunka
  • odwodnienie lub brak równowagi elektrolitowej
  • niski poziom cukru we krwi
  • reakcje alergiczne
  • interakcje z innymi lekami

Niektóre badania powiązały nieoczyszczony sok z rakiem po długotrwałym stosowaniu w badaniach na zwierzętach, ale nie jest jasne, czy dotyczy to również ludzi.

Soki wytwarzane z całego liścia rośliny mogą zawierać lateks i częściej wywołują niepożądane skutki uboczne. Ludzie powinni pić ten rodzaj soku tylko w niewielkich ilościach.

Amerykańska Administracja ds. Żywności i Leków (FDA) nie reguluje soku z aloesu, więc osoba powinna kupować je wyłącznie z renomowanego źródła. Każdy, kto doświadcza skutków ubocznych po wypiciu soku z aloesu, powinien porozmawiać z lekarzem.

Czym jest IBS?

IBS jest stanem przewlekłym, który wpływa na układ trawienny. Może powodować ból brzucha i wzdęcia, nadmierne wzdęcia, biegunkę i zaparcia.

Występujące objawy i ich nasilenie mogą się znacznie różnić w zależności od osoby. Nie jest jasne, co powoduje IBS, a stan nie ma obecnie lekarstwa.

Na wynos

Sok z aloesu może pomóc złagodzić objawy IBS, ale potrzeba więcej badań empirycznych, aby potwierdzić te twierdzenia. Obecnie istnieje niewystarczający poziom dowodów sugerujących, że osoby z IBS powinny pić sok z aloesu, aby uzasadnić ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Osoby, które chcą wypróbować sok z aloesu na objawy IBS powinny upewnić się, że są oczyszczone i skonsultować się z lekarzem przed spożyciem.

PLMedBook