Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy orzeszki ziemne są dobre na cukrzycę?

Orzeszki ziemne są powszechne w przeciętnej amerykańskiej diecie w postaci masła orzechowego, batonów i palonych i solonych orzeszków ziemnych. Ale w jaki sposób jedzenie orzeszków ziemnych może wpłynąć na osoby chore na cukrzycę?

Osoby chore na cukrzycę muszą dokładnie rozważyć swoją dietę. W rezultacie wielu osób z chorobą zastanawia się, czy orzeszki ziemne są w porządku.

W tym artykule opisano kilka rzeczy, które ludzie chorzy na cukrzycę powinni mieć świadomość przed podjęciem decyzji o jedzeniu orzeszków ziemnych.

Czy orzechy są dobre dla osób chorych na cukrzycę?

[Niesolone orzeszki ziemne na cukrzycę]

Istnieje wiele dowodów sugerujących, że orzechy są dobre dla zdrowia. Według opublikowanych badań, orzechy i orzeszki ziemne są pełne składników odżywczych. Często są też bogate w substancje zdrowe, takie jak:

  • zdrowe tłuszcze
  • białko roślinne
  • błonnik
  • minerały
  • przeciwutleniacze

Badania wykazały, że jedzenie orzechów wiąże się z mniejszym ryzykiem pewnych chorób serca i kamieni żółciowych. Mogą nawet pomóc przy wysokim ciśnieniu krwi, cholesterolu i stanach zapalnych.

Podczas gdy orzechy mają dużo tłuszczu i kalorii, badania sugerują, że mogą one nawet pomóc w utracie wagi. Z tego punktu widzenia są one o wiele zdrowszą opcją niż inne przekąski, takie jak torba z chipsami. Jest kilka innych czynników, które należy wziąć pod uwagę, szczególnie w przypadku orzeszków ziemnych.

Indeks glikemiczny orzeszków ziemnych

Indeks glikemiczny (GI) służy do oceny żywności w oparciu o to, jak wolno lub szybko powodują wzrost poziomu cukru we krwi. Pokarmy niższe w skali GI mają tendencję do konwertowania na cukier powoli i równomiernie. Żywność o wysokim GI szybko uwalnia glukozę do krwioobiegu.

Osoby chore na cukrzycę są zazwyczaj bardziej świadome tych liczb. Mogą poinformować daną osobę, kiedy i kiedy należy przyjmować insulinę oraz co i kiedy mogą zjeść.

Skala GI zmienia się od 0-100. Coś z wynikiem 0 oznacza wszystko, co nie ma wpływu na poziom cukru we krwi, takiego jak woda. Wynik 100 oznacza czystą glukozę.

Innym powszechnym pomiarem jest ładunek glikemiczny, który sygnalizuje wpływ żywności na poziom cukru we krwi po jej całkowitym strawieniu. Żywność o obciążeniu glikemicznym wynoszącym 10 lub mniej uważa się za żywność o niskim wpływie.

Według Harvard Medical School, orzeszki ziemne mają liczbę GI równą 13. Ta liczba jest bardzo niska i oznacza, że ​​orzeszki ziemne mogą powodować mniejszy wzrost poziomu cukru we krwi niż wiele innych pokarmów.

Orzeszki ziemne mają również ładunek glikemiczny równy 1, co oznacza, że ​​po całkowitym strawieniu nie dodają dużo cukru do krwi. Oznacza to, że orzeszki ziemne będą uważane za dobrą przekąskę dla osób chorych na cukrzycę.

Czy orzeszki ziemne są zdrowe dla osób chorych na cukrzycę?

Warto wiedzieć, że orzeszki ziemne nie są orzechami. Są to rośliny strączkowe, które mają właściwości zaskakująco podobne do orzechów. W przeciwieństwie do orzechów, orzeszki ziemne mają zupełnie inny smak i muszą być pieczone, aby były naprawdę jadalne.

W recenzji, naukowcy zauważyli, że orzeszki ziemne są rzeczywiście pokarmem bogatym w składniki odżywcze. Miały wysoką zawartość tłuszczu i białka i były dobrym źródłem witamin z grupy B, fosforu, magnezu i witaminy C.

Ponieważ orzeszki ziemne mają niewielki wpływ na poziom cukru we krwi, wydaje się, że osoby z cukrzycą mogą jeść je z umiarem.

Orzeszki ziemne mają wyższe stężenie kwasów tłuszczowych omega-6 niż inne orzechy. Może to być powodem do niepokoju, ponieważ niektórzy ludzie uważają, że oleje omega-6 mogą przyczyniać się do stanu zapalnego w organizmie. Z czasem ta prozapalna odpowiedź może pogorszyć objawy cukrzycy.

[Pacjenci z cukrzycą monitorują glukozę]

Inne badania wskazują, że tłuszcze omega-6 mogą zmniejszyć ryzyko cukrzycy typu 2. Niedawne badania wykazały, że osoby z wyższymi stężeniami tłuszczów omega-6 we krwi mają mniejsze ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2. Badanie to zostało przeprowadzone na mężczyznach, którzy nie chorują na cukrzycę i potrzeba więcej testów, aby dowiedzieć się, jaką rolę odgrywają tłuszcze omega-6 w cukrzycy.

Wygląda na to, że tłuszcze omega-6 muszą być odpowiednio zbilansowane zdrowymi tłuszczami omega-3, aby uniknąć zapalenia. Jeśli orzeszki są regularnie spożywane, powinny być również zrównoważone pokarmami bogatymi w tłuszcze omega-3.

Zawartość soli jest czymś innym, o czym należy pamiętać, ponieważ osoby chore na cukrzycę są narażone na wysokie ciśnienie krwi. Kupione w sklepach prażone i solone orzeszki ziemne są zwykle napełniane sodem i mogą zawierać inne wzmacniacze smaku, takie jak cukier.

W opublikowanym badaniu stwierdzono, że osoby z cukrzycą, które miały orzeszki ziemne dodane do swoich planów dietetycznych, poprawiły liczbę składników odżywczych, które otrzymywały. Pomagały również w zarządzaniu wagą i niektórymi tłuszczami we krwi.

Po zapoznaniu się z dowodami, orzeszki ziemne wydają się być znacznie lepszą opcją niż wiele innych sprzedawanych w sklepie lub wysoko przetworzonych przekąsek.

Orzeszki ziemne i serce

Według American Heart Association osoby z cukrzycą są bardziej narażone na choroby serca.

Cukrzyca często wiąże się z wysokim ciśnieniem krwi, wysokim poziomem cholesterolu, otyłością i brakiem aktywności fizycznej. Są to wszystkie bezpośrednie czynniki ryzyka chorób sercowo-naczyniowych. Z tego powodu żywność chroniąca serce może być pomocna dla wszystkich chorych na cukrzycę.

[Diety z orzechami ziemnymi z cukrzycą]

Ostatnie badania wykazały, że spośród przeszło 200 000 badanych osób, każdy, kto regularnie jadł orzeszki ziemne i inne orzechy, był znacznie mniej narażony na śmierć z jakiejkolwiek przyczyny, ale w szczególności z chorób serca. Sugeruje to, że chociaż orzeszki ziemne nie są orzechami, są podobne w odżywianiu i korzyściach zdrowotnych.

Co ważne, badanie dotyczyło osób z różnych ras, dochodów i pochodzenia. To sprawia, że ​​badania są jeszcze bardziej przydatne, ponieważ są to wszystkie czynniki, które mogą wpływać na zdrowie.

Badanie było jednak jedynie badaniem obserwacyjnym. Ludzie nie mogą zakładać, że orzeszki były jedyną rzeczą, która chroniła serce. Ale może istnieć link.

Masło orzechowe i cukrzyca

Orzeszki ziemne mogą mieć pewne korzyści z cukrzycy, ale to nie jest to samo, co mówienie, że masło orzechowe ma zalety.

Wiele komercyjnych masła orzechowego ma dodatkowe tłuszcze, cukry i oleje dodawane w celu uzyskania smaku i tekstury, które większość ludzi uwielbia. Dodatkowymi tłuszczami są na ogół tłuszcze trans lub tłuszcze nasycone, które są bardziej zapalne i mniej zdrowe dla serca. Dodatek cukru nie jest dobry dla osób chorych na cukrzycę.

Jeśli osoba z cukrzycą chce jeść masło orzechowe, powinno być to całkowicie naturalne masło orzechowe, które zawiera tylko orzeszki ziemne i odrobinę soli, jeśli w ogóle.

Inne środki ostrożności dotyczące orzeszków ziemnych i cukrzycy

O ile orzeszki ziemne mogą być doskonałym dodatkiem do diety wielu osób z cukrzycą, ważne jest, aby zrozumieć kilka środków ostrożności przed regularnym dodawaniem ich do diety.

Orzeszki ziemne mogą powodować alergie i mogą wystąpić zagrażające życiu reakcje alergiczne. Ważne jest, aby ludzie byli pewni, że nie są uczuleni na orzechy przed dodaniem orzeszków ziemnych do swojej diety.

[Orzeszki ziemne]

Zwiększony poziom sodu z orzeszków ziemnych kupowanych w sklepach również budzi niepokój. Najlepszą opcją jest kupowanie niesolonych orzeszków ziemnych lub nieprażonych orzeszków ziemnych i pieczenie ich w domu, dodając trochę przyprawy do smaku.

Spożywanie dużej ilości orzeszków ziemnych może również dodać wiele kalorii do diety, dlatego kontrola porcji jest bardzo ważna.

Inną kwestią jest to, że pleśń, która jest często obecna na orzeszkach ziemnych, produkuje toksynę zwaną aflatoksyną, która jest akceptowalna w Stanach Zjednoczonych na różnych poziomach. Każda osoba cierpiąca na cukrzycę z dysfunkcją wątroby lub rakiem powinna ograniczyć ekspozycję na aflatoksyny.

Niektóre produkty na rynku, takie jak PB2, są produkowane po usunięciu wszystkich olejów i tłuszczów z orzeszków ziemnych w celu wytworzenia suchego proszku i dodano cukier. Te wysoce przetworzone produkty prawdopodobnie nie zapewnią takich samych korzyści zdrowotnych jak całe orzeszki ziemne.

Biorąc wszystko pod uwagę, wiele osób uważa, że ​​dodawanie niewielkiej ilości orzeszków ziemnych do diety każdego dnia może być świetnym sposobem kontrolowania apetytu przy jednoczesnym utrzymaniu poziomu cukru we krwi między posiłkami.

Obecne badania potwierdzają pogląd, że orzeszki ziemne są dobre i bezpieczne dla osób z cukrzycą. Jednak inne właściwe nakrętki są jeszcze bardziej korzystne. Migdały zawierają dwa razy więcej błonnika, więcej wapnia, więcej żelaza i półtora raza więcej witaminy E niż orzeszki ziemne. Jedzenie różnych orzechów, takich jak migdały i orzechy włoskie, wraz z orzeszkami ziemnymi, może zapewnić najlepszą różnorodność składników odżywczych, tłuszczów omega-3, błonnika i korzyści zdrowotnych.

Like this post? Please share to your friends: