Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy możesz usunąć tag skóry?

Znaczniki skóry są nieszkodliwym wzrostem, a może to wpłynąć na aż połowę wszystkich dorosłych. Znaczniki nie powodują żadnych komplikacji medycznych, ale mogą być uciążliwe. Spośród wielu dostępnych na rynku technik usuwania w domu niektóre są bardziej skuteczne niż inne.

Podczas gdy znaczniki skóry nie wymagają leczenia i mogą spaść na własną rękę, usuwanie medyczne jest dostępne. Lekarz może zalecić ten sposób oznakowania skóry, które łapią ubrania lub w inny sposób powodują ból.

Osoba może również chcieć usunąć znaczniki skóry ze względów kosmetycznych, zwłaszcza gdy znajdują się one w bardzo widocznych miejscach, takich jak twarz.

Środki domowe do usuwania tagów skóry

Sprawdź u lekarza, zanim zastosujesz następujące metody.

1. Urządzenie do usuwania tagów

Środki domowe są dostępne do usuwania tagów skóry

Zestawy do usuwania tagów skóry można kupić online i w wielu sklepach.

Osoba używa urządzenia do odcięcia dopływu krwi do podstawy znacznika za pomocą niewielkiej opaski.

Środowisko medyczne odnosi się do tego procesu jako podwiązanie.

Bez dopływu krwi komórki umrą, a znacznik odpadnie, zwykle w ciągu 10 dni.

2. Ciąg

Niektóre osoby próbują uzyskać podwiązanie za pomocą nici dentystycznej lub sznurka. Może to być trudne do wykonania bez pomocy urządzenia lub innej osoby.

Kiedy przepływ krwi zostanie odcięty przez co najmniej kilka dni, etykieta powinna spaść. Może być konieczne dokręcenie sznurka lub nici każdego dnia.

Przed użyciem tej metody należy dokładnie oczyścić skórę, sznur i dłonie, aby zapobiec zakażeniu.

3. Krem usuwający znacznik skóry

Dostępne są zestawy zawierające krem ​​i aplikator. Zwykle konieczne jest tylko jedno nałożenie kremu.

Instrukcje dla niektórych zestawów zalecają czyszczenie skóry alkoholem i spiłowanie etykiety przed nałożeniem kremu, aby zapewnić jego całkowite wchłanianie.

Krem może wywoływać łagodne uczucie pieczenia. Tagi powinny odpaść w ciągu 2 do 3 tygodni.

4. Zestaw do zamrażania

Osoba może używać produktu zawierającego ciekły azot do zamrażania znaczników skóry. Produkty te są często dostępne w drogeriach i aptekach.

Jak zwykle postępuj zgodnie z instrukcjami. Kilka aplikacji może być konieczne, zanim dojdzie do spadku wzrostu, ale zwykle następuje to w ciągu 10 dni.

Spray nie powinien stykać się z otaczającą skórą. Osoba może chcieć zastosować wazelinę do obszaru wokół znaczka w celu ochrony.

5. Olej z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego jest olejem niezbędnym do leczenia różnych chorób skóry, w tym znaczników skóry. Jednak tylko anegdotyczne dowody potwierdzają jego stosowanie.

Ludzie zazwyczaj nakładają kilka kropel oleju na waciki, które następnie przyczepiają do opatrunku na skórze bandażem. Wacikową kulkę zwykle pozostawia się na skórze przez 10 minut, trzy razy dziennie. Usunięcie tagu może potrwać kilka dni lub tygodni.

Lek należy stosować ostrożnie, ponieważ olejek z drzewa herbacianego może drażnić wrażliwą skórę. Nigdy nie używaj oleju z drzewa herbacianego do etykiet umieszczonych wokół oczu.

6. Ocet jabłkowy

Niewiele badań przeprowadzono na temat skuteczności octu jabłkowego do usuwania tagów skóry.

Ludzie często moczą w occie wacik i przyczepiają go do metki bandażem przez 10 minut dwa lub trzy razy dziennie, aż znacznik odpadnie.

Należy uważać na podrażnienie skóry i przerwać stosowanie, jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane. Nie używaj tej metody dookoła oczu.

7. Jod

Dowody anegdotyczne sugerują, że dana osoba może użyć płynnego jodu do usuwania znaczników skóry.

Po pierwsze, należy chronić otaczającą skórę, stosując wazelinę lub olej kokosowy do tego obszaru. Namocz końcówkę Q w jodzie i rozprowadź płyn na etykiecie. Zakryj obszar bandażem, aż wyschnie jod.

Powtarzaj tę terapię dwa razy dziennie, aż znacznik się opuści.

8. Cięcie

Lekarz może zalecić odcięcie wzrostu ostrym nożem lub nożyczkami. Nigdy nie należy próbować tego przy średnich lub dużych znacznikach skóry, ponieważ może to spowodować krwawienie. Tagi zazwyczaj mierzą w dowolnym miejscu od kilku milimetrów do 2 cali szerokości.

Uwzględnij tę metodę tylko wtedy, gdy znacznik skóry ma bardzo wąską podstawę. Nożyczki i ostrza powinny być sterylizowane przed i po użyciu.

Przed skorzystaniem z tej metody należy zasięgnąć profesjonalnej porady i nigdy nie odciąć znaczników skóry wokół oczu lub narządów płciowych.

Kiedy środki zaradcze w domu nie są odpowiednie

Usunięcie tagów skóry jest niebezpieczne dla oczu

Środki domowe nie są odpowiednie dla tagów skóry, które są:

 • znajduje się wokół oczu
 • znajduje się wokół genitaliów
 • bardzo duży lub długi
 • powodując ból, krwawienie lub swędzenie

W takich przypadkach należy szukać pomocy medycznej. Oto medyczne metody usuwania tagów skórnych:

 • Kauteryzacja: polega na wypaleniu tagu skóry. Większość tagów odpadnie po jednym lub dwóch zabiegach.
 • Krioterapia: Specjalista medyczny zastosuje ciekły azot, aby zamrozić etykietę. Zwykle wystarczy jedna lub dwie obróbki.
 • Ligacja: znacznik jest związany z nicią chirurgiczną, aby zmniejszyć przepływ krwi.
 • Wycięcie: Zawodnik użyje noża do odcięcia znacznika.

Usuwanie znaczników jest zwykle uważane za kosmetyczne i prawdopodobnie nie będzie objęte ubezpieczeniem zdrowotnym.

Kiedy iść do lekarza

Jeśli znaczniki skóry są duże, bolesne lub znajdują się w obszarach wrażliwych, należy udać się do lekarza.

Poszukaj natychmiastowego leczenia, jeśli tag skóry:

 • krwawienia
 • swędzi
 • zmienia kształt lub wygląd

Na wynos

Tagi skórne zwykle nie są powodem do niepokoju. Gdy lekarz potwierdzi, że wzrost jest łagodny, często nie jest konieczne podejmowanie dalszych działań.

Gdy znaczniki skóry są duże, niedogodnie zlokalizowane lub w inny sposób uciążliwe, dana osoba może chcieć skorzystać z domowego środka lub profesjonalnego leczenia.

Jeśli pojawią się zmiany na skórze lub pojawią się inne objawy, takie jak ból lub krwawienie, należy skontaktować się z lekarzem.

Like this post? Please share to your friends: